Błąd ESP - AWD module no communication

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

4motioner
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 09:32
Lokalizacja: Polska

Błąd ESP - AWD module no communication

Post autor: 4motioner » śr mar 23, 2011 20:13

Cześć,
Jakiś rok temu pojawiła mi się kontrola ESP na zegarach (w trakcie normalnej jazdy). Olałem ogólnie ten temat bo nie widziałem różnicy w jeździe, ale teraz chce sprzedać auto i muszę to uporządkować.

Pobrałem wszystkie błędy Vagiem i oto wynik:
Address 03 -------------------------------------------------------
Controller: 1C0 907 379 F
Component: ESP ALLRAD MK60 0104
Coding: 0022534
Shop #: WSC 31414
1 Fault Found:
01324 - Control Module for All Wheel Drive (J492)
004 - No Signal/Communication

Address 19 -------------------------------------------------------
Controller: 6N0 909 901
Component: Gateway K<->CAN 0001
Coding: 00006
Shop #: WSC 31414
1 Fault Found:
01324 - Control Module for All Wheel Drive (J492)
49-00 - No Communications

Address 22 -------------------------------------------------------
Controller: 02D 900 554 B
Component: HALDEX LSC ECC 0006
2 Faults Found:
01316 - ABS Control Module
49-10 - No Communications - Intermittent
01314 - Engine Control Module
49-10 - No Communications - Intermittent

Mam kombiaka z 2001 silnik 1.9 tdi 115PS
Zimą testowałem to i na mój gust gust kontrola trakcji nie działa, ale ABS na bank jest OK.

Błedy kasowałem kilka razy, ale zaraz pojawiają się na nowo.

I na koniec moje pytanie, czy ktoś się spotkał z czymś takim, bądz wie kto mógłby się tym zająć - woj. dolnośląskie ?

Dziękuje z góry



4motioner
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 09:32
Lokalizacja: Polska

Re: Błąd ESP - AWD module no communication

Post autor: 4motioner » śr kwie 13, 2011 12:40

Dla zainteresowanych.
Sprawa skończyła się tak, że jakimś cudem woda dostała się do sterownika Haldexa i uszkodziła obwód elektryczny.
Kupiłem nowy sterownik i teraz już nie ma problemu.

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Błąd ESP - AWD module no communication

Post autor: martinezz123 » czw kwie 14, 2011 00:02

dzięki za info kolego na pewno pomogłeś w ten sposób innym :)


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

yut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz cze 19, 2011 14:12
Lokalizacja: Dęblin

Błąd ESP - AWD module no communication

Post autor: yut » czw cze 23, 2011 20:30

Mi też niemal od początku użytkowania auta (w sumie to od niedawna ;P) co jakiś czas zapala się kontrolka ESP, jak się zapali to już włącznikiem/wyłącznikiem nie można jej wyłączyć, czasem się tak zdarza że jak wyłączę sam ESP, a później chcę włączyć to już nie chce się włączyć. Kontrolka wtedy znika po wyłączeniu silnika i dłuższym odczekaniu bo przy krótszym potrafi się nadal palić. Właśnie zaopatrzyłem się w kabelek VAG i poniżej podaję kody jakie mi odczytał polski VAG ver. 4.9.

odczyt błędów z silnika:
17664 Czujnik temperatury płynu chłodzącego - zwarcie do plusa/przerwa
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
17656 Początek wtrysku - regulacja
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

odczyt błędu z poduch:
532 Napięcie zasilania
sygnał za mały - BŁĄD SPORADYCZNY

odczyt błędów z ABS:
1314 Sterownik silnika
nie autoryzowane - BŁĄD SPORADYCZNY

Nie wiem czemu ale np nie mogę za nic wejść i odczytać błędów ze skrzyni biegów, o ile to w ogóle wykonalne w moim mk4?
Jeśli ktoś wie o co może z tym chodzić to z góry dzięki za info. Dodam tylko że nie odczuwam by mi w trakcie jazdy jakoś blokowało koła. Jedynie przy wrzucaniu 4-go biegu jakby mocniej drżał, na niskich dość obrotach tj 1500 czyli przy spokojnym 60km/h, ale może to normalna cecha tego silnika(i turbiny) przy przejechanym 176 tyś. na liczniku?



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Błąd ESP - AWD module no communication

Post autor: martinezz123 » czw cze 23, 2011 21:37

kolego ze skrzynią się nie połączysz bo za pewnie masz manualna a ona nie ma takiej możliwości .
drgawki na 4 biegu są raczej nie normalne , może ci dwumas pada albo któraś z poduch (skrzynia/silnik)
jeżeli chodzi o sam błąd z ABS/ESP to moja propozycja jest taka polikwiduj wszystkie błędy z innych sterowników a zwłaszcza z silnika ale tak żeby się nie pokazywały w ogóle i powinno być dobrze ja tak miałem u siebie , u mnie winny był po prostu błąd czujnika temperatury 17664 Czujnik temperatury płynu chłodzącego


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

yut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz cze 19, 2011 14:12
Lokalizacja: Dęblin

Błąd ESP - AWD module no communication

Post autor: yut » pt cze 24, 2011 08:02

Specem nie jestem ale wydaje mi się że to rozwiązanie to jedynie ukrycie objawów problemu a nie ich naprawienie. Jeśli to wina czujnika to może należałoby go sprawdzić i przewody idące do niego, tylko przydałoby się wiedzieć gdzie dokładnie go szukać i jak można go sprawdzić.

ps. Jaka jest procedura w stałym usuwaniu kodów błędu? Ja vag-u widzę opcję usunięcia błędów, wtedy usuwane są na stałe czy do następnego pojawienia się błędu?



rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

Błąd ESP - AWD module no communication

Post autor: rafxxx » pt cze 24, 2011 09:28

bledy usuwaja sie na stale, chyba ze cos jest uszkodzone to wtedy mozesz usuwac i ciagle sie beda pojawiac, jest tez inna sprawa ze blad mozesz skasowac i jak bedziesz wczytywac to sie nie pojawi, a dopiero przy nastepnym uruchomieniu znowu sie moze pojawic, czasami tez jest tak ze bledy ktore pokazuje komputer sa bledami starymi zapisanymi w pamieci, sproboj zrobic tak jak pisal kolega martinezz123, i jesli nie usuna sie bledy to wtedey napisz co zostalo i doradzimy



yut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz cze 19, 2011 14:12
Lokalizacja: Dęblin

Błąd ESP - AWD module no communication

Post autor: yut » pt cze 24, 2011 20:26

Błędy udało się skasować, ale przy najbliższej jeździe kontrolka od ESP znowu wyskoczyła sprawdziłem błędy i z czterech wymienionych wcześniej znikł tylko ten od poduch powietrznych, pozostałe trzy na nowo się pojawiły... Zrobiłem odczyt z bloków 1 i 7, poniżej zamieszczam wyniki (zostały zrobione po krótkiej jeździe). Dodam że wskaźnik nagrzania silnika wskazuje mi prawie pion gdy jest dobrze nagrzany.

odczyt z bloku 1:
Obrazek

odczyt z bloku 7:
Obrazek



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Re: Błąd ESP - AWD module no communication

Post autor: martinezz123 » pt cze 24, 2011 22:16

yut pisze:Specem nie jestem ale wydaje mi się że to rozwiązanie to jedynie ukrycie objawów problemu a nie ich naprawienie. Jeśli to wina czujnika to może należałoby go sprawdzić i przewody idące do niego, tylko przydałoby się wiedzieć gdzie dokładnie go szukać i jak można go sprawdzić.

ps. Jaka jest procedura w stałym usuwaniu kodów błędu? Ja vag-u widzę opcję usunięcia błędów, wtedy usuwane są na stałe czy do następnego pojawienia się błędu?
kolego ja nie pisałem żebyś usunął błędy tylko !! ja napisałem żebyś usunął usterki a co za tym idzie błędy , jak uporasz się z usterkami to i błędów nie trzeba będzie kasować . wtedy powinien przestać sie wyświetlać błąd w ABSie i esp powinno działać poprawnie .

błędy w vagu kasuje sie jednorazowo do ich pojawienie sie , nie usuwana usterka generuje błąd za każdym razem :)


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości