Coś delikatnie piszczy przy skrzyni biegów

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maruder
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt sie 21, 2009 06:22
Lokalizacja: Suwałki

Coś delikatnie piszczy przy skrzyni biegów

Post autor: maruder » wt cze 21, 2011 19:34

Witajcie. Mam golfa III 110 KM AFN. I przy puszczonym pedale sprzęgła coś delikatnie popiskuje. Podczas jazdy na biegach również. Zanika to już przy delikatnym naciśnięciu sprzęgła (tak ze dwa cm). Czyli gdy jadę sobie na biegach to mógłbym mieć wciśnięty odrobinę pedał sprzęgła i byłoby idealnie. Dodam że nie jest to jakieś strasznie dokuczliwe i nie wiem jak to długo jest. W każdym razie, odkąd zrobiło się ciepło i otwieram szyby, to z zewnątrz delikatny odgłos słychać :crazy: Poza tym sprzęgło i biegi chodzą idealnie, "bierze" nisko przy podłodze, nie ślizga się, nie szarpie przy ruszaniu, nie ma zgrzytów no i nie ma tego hałasu przy puszczonym pedale jak to bywa gdy są łożyska w skrzyni do wymiany. W zasadzie poza tym popiskiwaniem (dźwięk jakby to jakiś pasek popiskiwał) nie ma różnicy hałasu przy wciśniętym pedale i wyciśniętym. Myślałem że to wina linki czy coś ale podnoszę maskę a tu wszystko ukryte bo to tdi; nie ma linek i nie ma regulacji czyli coś w środku musi być nie tak :kac: Czy trzeba rozbierać skrzynię i co może być nie tak? Nie znalazłem podobnego tematu dlatego założyłem nowy. Dzięki za podpowiedzi :)



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Coś delikatnie piszczy przy skrzyni biegów

Post autor: t0mal » wt cze 21, 2011 22:30

"bierze" nisko przy podłodze
To jak i piszczenie to objawy uszkodzonego koła dwumasowego, bądź docisku docisku.
Daj przejechać się autem komuś, kto przerabiał wymianę koła u siebie, np doświadczonemu mechanikowi, niech oceni czy pojeździ, czy trzeba powoli szykować kasę.



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Coś delikatnie piszczy przy skrzyni biegów

Post autor: edzio » czw cze 23, 2011 22:09

t0mal pisze:To jak i piszczenie to objawy uszkodzonego koła dwumasowego
w golfie 3 ?



mtr888
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr mar 23, 2011 22:51
Lokalizacja: Lubin (nie LUBLIN)

Coś delikatnie piszczy przy skrzyni biegów

Post autor: mtr888 » czw cze 23, 2011 22:45

No z tego co wiem w Golfie 3-cim nie było jeszcze dwumasy. Może to raczej wskazywać na łożysko oporowe. Dwumasa uszkodzona z reguły cicha jest na zimnym silniku a jak się zagrzeje to zaczyna hałasować przy puszczonym pedale sprzęgła.


Audi Select :plus
Golf 1.4 80KM '11 - do 29.09.2011 :) - później następny (Srebrny Leaf + Late Macchiato)
Xsara Picasso 1.8 16V '01 - jest i będzie - miniVAN zawsze przydatny :)
Wcześniej: dużo francuzów :)

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Coś delikatnie piszczy przy skrzyni biegów

Post autor: t0mal » czw cze 23, 2011 23:46

AFN ma koło dwumasowe.



maruder
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt sie 21, 2009 06:22
Lokalizacja: Suwałki

Re: Coś delikatnie piszczy przy skrzyni biegów

Post autor: maruder » czw lip 21, 2011 18:06

Witajcie ponownie :) Więc ja sobie dalej tak jeżdżę i nic się gorzej nie dzieje. Tylko delikatnie piszczy. Ale po ostatnich ulewach zauważyłem że o dziwo przestał piszczeć. Oczywiście tylko na jakiś czas ale jednak :D Zwróciłem na to u uwagę i faktycznie po wjechaniu na kilka głębszych kałuż pisk ustaje na kilka, kilkanaście a może i więcej kilometrów. Chyba zależy to od tego jak bardzo zamoczy się autko ;) I moje pytanie: jak to możliwe by "smarowało się" sprzęgło czy coś innego w skrzyni? Na 100% to nie żaden pasek (bo na by to logika wskazywała) - świergolenie pochodzi ze skrzyni. I czy możliwe jest przesmarowanie czegoś tak by ten pisk wyeliminować na stałe? Dodam, że mechanicy których pytałem, nie umieją mi wytłumaczyć dlaczego woda ma zbawienny wpływ na skrzynię czy sprzęgło :) Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Coś delikatnie piszczy przy skrzyni biegów

Post autor: italiano_83 » czw lip 21, 2011 18:52

Wątpliwe aby to była wina dwumasowego koła zamachowego jeśli nie odczuwasz żadnych wibracji na biegu jałowym i podczas przyspieszania.
Sprzęgło jest szczelnie zabudowane, bo w innym razie po pierwszym deszczu i dłuższym postoju zardzewiało by, jak ktoś zrzucał skrzynie to widział, że jest tam "czysto" . Raczej bez zrzucanie skrzyni nic nie wskórasz w tym temacie...


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

zbyszek741
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 22, 2011 15:47

wyskakuje 5 big

Post autor: zbyszek741 » pt lip 22, 2011 16:24

wyskakuje mi 5 big i dość głośno zachowuje się skrzynia ,tylko nie mówcie że trzeba kupić nową skrzynię ,da się to jakoś tańszym kosztem zrobić ?
golfik ma już 18 lat :hehe:



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Coś delikatnie piszczy przy skrzyni biegów

Post autor: J.B.S. » ndz lip 24, 2011 17:21

Na początek sprawdź olej w skrzyni.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości