Przerywanie w silniku?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Resterwers
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt cze 21, 2011 19:50

Przerywanie w silniku?

Post autor: Resterwers » wt cze 21, 2011 20:18

Witam. Na początku chciałbym powiedzieć, że jestem nowym posiadaczem golfa jak i również nowym użytkownikiem tego forum więc proszę o wyrozumiałość :)

Mam Golfika III 1.8 w gazie. Od jakiegoś czasu borykam się z dziwnym problemem. Silnik ładnie pracuje ale jeśli skręcę kierownicę maksymalnie (np. przy parkowaniu) to silnik gaśnie. Czasami stojąc na skrzyżowaniu silnik zaczyna przerywać tzn. chodzi normalnie na niskich obrotach ale w pewnym momencie zaczyna go dławić i muszę lekko przycisnąć gaz żeby nie zgasnął.

Obstawiam, że to wina rozrządu. Z tego co zauważyłem pasek jest już dosyć zmęczony i możliwe, że mógł przeskoczyć o jeden ząbek. Jak myślicie, postawiłem dobrą diagnozę?

Ile powinna kosztować wymiana takiego paska w warsztacie oraz jaki powinien być koszt samego paska?

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Przerywanie w silniku?

Post autor: Paweł Marek » wt cze 21, 2011 20:35

Moze jesli jestes poczatkujący to tego sam nie ocenisz ale jesli jest dobra moc silnika to rozrząd raczej odpada. Teraz opisz dokładnie czy problem jest na obu paliwach czy na jednym z nich i którym. O szczegóły z wymiana paska ceny itp nie pytaj wszystko znajdziesz wyszukiwarką na dole ceny na allegro albo w licznych sklepach internetowych.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Resterwers
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt cze 21, 2011 19:50

Przerywanie w silniku?

Post autor: Resterwers » wt cze 21, 2011 21:01

Autko wydaje mi się trochę słabe jak na 1.8 ale tego też nie mogę powiedzieć bo jestem właścicielem od niedawna. Dzieje się tak na gazie i benzynie.
Można podkręcić troszeczkę obroty ale to półśrodek, który pewnie nie załatwi sprawy na długo a jedynie ominie problem.

Acha zapomniałem dodać, jeśli stojąc wcisnę mu pedał do podłogi w pewnym momencie zamula go ale po chwili idzie dalej. Ten objaw najbardziej zasugerował mi rozrząd ale dyplomu mechanika nie mam więc chciałbym usłyszeć opinie kogoś kto się na tym zna :)



Resterwers
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt cze 21, 2011 19:50

Przerywanie w silniku?

Post autor: Resterwers » śr cze 22, 2011 17:57

Nikt nie jest w stanie mi pomóc? :(



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Przerywanie w silniku?

Post autor: Paweł Marek » śr cze 22, 2011 21:28

Po prostu zdejm górną osłonę paska rozrządu i sprawdź ustawienie, to trwa 5 minut i wiesz. A jak sprawdzić - dowiesz się z forum. Natomiast nie m0żesz liczyć przy takich objawach na super konkretną pomoc bo moga one wynikać z miliona problemów. Po za kupie auta jest zasada: zmieniasz rozrząd i najlepiej jeszcze kable zapłonowe i świece, olbrzymia część problemów znika wówczas. A jeśi nie to trzeba dalej diagnozować: lewe powietrze czyli podstawa pod wtryskiem do sprawdzenia, ustawienie zapłonu, TPS, diagnoza komputerowa Vagiem itd, poczytaj też o resecie ECU


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Resterwers
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt cze 21, 2011 19:50

Przerywanie w silniku?

Post autor: Resterwers » śr cze 22, 2011 21:48

Odnośnie podstawowych kroków po zakupie auta to wiem :) Rozrząd i tak miałem zamiar wymieniać ale myślałem, że to może być też tego przyczyną. Co do kabli zapłonowych i świec to były one niedawno wymieniane, widać gołym okiem. Chyba zrobię tak jak mówisz tzn. na jakąś diagnostykę się udam i zobaczymy co pokarze. Dziękuję za pomoc



CWANIAK18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt paź 05, 2010 16:52

Przerywanie w silniku?

Post autor: CWANIAK18 » śr cze 22, 2011 23:42

Resterwers pisze:Acha zapomniałem dodać, jeśli stojąc wcisnę mu pedał do podłogi w pewnym momencie zamula go ale po chwili idzie dalej.
Witam, przyczyną występowania takich objawów moze być zle ustawiony zapłon.



Resterwers
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt cze 21, 2011 19:50

Re: Przerywanie w silniku?

Post autor: Resterwers » czw cze 23, 2011 00:23

CWANIAK18 pisze:
Resterwers pisze:Acha zapomniałem dodać, jeśli stojąc wcisnę mu pedał do podłogi w pewnym momencie zamula go ale po chwili idzie dalej.
Witam, przyczyną występowania takich objawów moze być zle ustawiony zapłon.
Dziękuję za wskazówkę, sprawdzę :) Po weekendzie postaram się dać znać co było nie halo :)



adam01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt sty 25, 2011 23:51

Przerywanie w silniku?

Post autor: adam01 » sob cze 25, 2011 16:13

sprawdź ładowanie na aku , może być zwarcie gdzieś i przygasa , cewka zapłonowa



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości