Pomiar temperatury wody

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Kosior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: pn gru 05, 2005 19:33
Lokalizacja: łowicz/głowno
Kontakt:

Pomiar temperatury wody

Post autor: Kosior » wt cze 13, 2006 21:18

Witam
Dziś zmierzyłem temperature płynu chłodniczego za pomocą czujnika temperatury, którego wsadziłem do zbiorniczka wyruwnawczego(dość głęboko). I tu pytanie dla doświadczonych w tym temacie: czy i o ile różni się ta temperatura od temperatury w krućcu gdzie jest zamontyowany czujnik temperatury? Teoretycznie powinna być taka sama, przecierz woda krąży w tym układzie, ale jest nieco dalej.
I czy normalne jest jeśli po otwarciu termostatu (u mnie 90 *C) naciskam na górny wąż, wymuszając obieg, temperatura maleje(ta w zbiorniku)nawet do 70 *C. Oczywiście temperatura spada po odwarciu termostatu ale tylko troche.Dopiero jak naciskam wąż spada mocniej.Czy tego nie powinna robić pompa, którą zresztą niedawno wymieniłem.



pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » wt cze 13, 2006 21:25

woda krąży w układzie ale do zbiorniczka trafia to co się "rozszerza" .... myślę że ta róznica może wynosić kilka stopni ale do czasu az powiedzmy dwa razy uruchomi sie wentylator... pozniej róznica to max 1 - 2 stopnie......



Awatar użytkownika
GTomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: wt cze 14, 2005 21:54
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Post autor: GTomek » wt cze 13, 2006 23:20

a ja ostatnio troche sie zdziwiłem podpiełem swojego MK3 pod VAG-a i tu drobne zdziwienie
wskaźnik mi pokazywał 90 stopni gdzie VAG wskazywał że temperatura jes coś ok. 78 i gdzie tu prawda albo błąd potrafi ktoś to wyjaśnić ????


[url=http://www.userbars.com/][img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/7/vw.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » śr cze 14, 2006 15:34

GTomek pisze:wskaźnik mi pokazywał 90 stopni gdzie VAG wskazywał że temperatura jes coś ok. 78 i gdzie tu prawda albo błąd potrafi ktoś to wyjaśnić ????
proste: wskaźnik bierze rezystancję ze styków 2-4, a VAG (ECU) ze styków 1-3 czujnika temperatury.. któreś wskazania są błedne - podejrzewam że te drugie :)



Kosior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: pn gru 05, 2005 19:33
Lokalizacja: łowicz/głowno
Kontakt:

Post autor: Kosior » śr cze 14, 2006 18:36

Na stykach 2,4 opór jest 2 razy mniejszy niż na 1,3. Tylko ze wartości oporu dla 90*C <na stykach 1,3> pokrywają się z oporem dla 100*C 220 ohm



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 381 gości