Świszczenie w kabinie - rebus dla znawców.

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ernest506
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz cze 12, 2011 22:15

Świszczenie w kabinie - rebus dla znawców.

Post autor: ernest506 » ndz cze 19, 2011 20:42

Witam,

Mam problem z moim MK4 1.9TDI dotyczące świszczenia w kabinie. Świst wydobywa się mniej więcej przy prędkości 120km/h i nasila się im szybciej jadę. Początkowo myślałem, że świszczy z wentylacji, ale teraz mam wrażenie, że świst dochodzi z podszybia, w miejscu, gdzie kończy się wycieraczka szyby od strony kierowcy i zaczyna wycieraczka szyby od strony pasażera

Świst wydobywa się bez względu, na to czy mam włączoną klimatyzację, zwykłą wentylację, obieg otwarty lub zamknięty - jest to bez znaczenia, bo i tak świszczy.

Najgłośniej świszczy kiedy obieg jest... zamknięty - wtedy świst jest słyszalny już przy 80km/h. Przy 120 km/h i zamkniętym obiegu, świst jest słyszalny 2 razy głośniej, niż przy obiegu otwartym...

Do tej pory zrobiłem:
1. Wymiana filtra kabinowego.
2. Oklejenie ramki filtra - ramka jest krzywa i nie współpracuje idealnie z obudową filtra, dlatego po jego zamontowaniu okleiłem ją dookoła, żeby wyeliminować jakieś niekontrolowane przedmuchy - nie dało to efektu.

Pomyślałem o tym, że gdzieś w okolicach podszybia wewnątrz wentylacji może być jakiś śmieć, który utknął i opływające go powietrze powoduje świszczenie, tylko pytanie, czy w tym miejscu jest jakiś kanał wentylacyjny i czy jest to możliwe?

Jeśli jest to możliwe, to czy mogę w jakiś sposób przedmuchać ten kanał wentylacyjny sprężonym powietrzem, nie narażac instalacji klimatyzacji automatycznej?

Macie jakieś inne sugestie co do możliwych przyczyn świszczenia?

Z góry dziękuję, za wszelkie sugestie, sprawdzę wszystkie, a temu, kto dobrze wytypuje przyczynę i zasugeruje rozwiązanie stawiam duuuuuuże piwo :)



Awatar użytkownika
apokalipta1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 08:54
Lokalizacja: Świebodzin Lubuskie

Świszczenie w kabinie - rebus dla znawców.

Post autor: apokalipta1 » ndz cze 19, 2011 22:16

Ja mam taki sam problem lecz zdarza sie tylko czasami ale świst jest irytujący i wydobywa sie jak gdyby z kratki od strony pasażera lub gdzieś w tej okolicy pod konsolą .Na klimatroniku słychac go od 3 kreski skali dmuchawy czy to na klimie czy bez niej ..........pomocy


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Świszczenie w kabinie - rebus dla znawców.

Post autor: marcin7x5 » pn cze 20, 2011 14:07

Świst czasami pochodzi od źle/niedokładnie wklejonej szyby przedniej. Występuje on przeważnie przy mocnych podmuchach wiatru.



Awatar użytkownika
apokalipta1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 08:54
Lokalizacja: Świebodzin Lubuskie

Re: Świszczenie w kabinie - rebus dla znawców.

Post autor: apokalipta1 » wt cze 28, 2011 22:04

marcin7x5 pisze:Świst czasami pochodzi od źle/niedokładnie wklejonej szyby przedniej. Występuje on przeważnie przy mocnych podmuchach wiatru.
No fakt poszła mi szyba i mam nową tylko, że na starej też tak było. A czy może szyberdach ma coś wspólnego z tym świszczeniem że jest np. zle wyregulowany ...czy się w ogóle go się reguluje może za bardzo wystaje choć moim zdaniem jest na jednej płaszczyżnie z dachem


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
domino19140291
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: śr sty 07, 2009 01:22
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Świszczenie w kabinie - rebus dla znawców.

Post autor: domino19140291 » śr cze 29, 2011 11:08

Może to ma związek z piórami wycieraczek. Czasami ich konstrukcja jest taka że potrafią świszczeć przy większych prędkościach, szczególnie kiedy nie mają spojlera.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 140 gości