Wymiana zamka w tylnych drzwiach

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Krzych12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn mar 30, 2009 20:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Wymiana zamka w tylnych drzwiach

Post autor: Krzych12 » sob cze 18, 2011 19:01

Dzisiaj zabrałem się za wymiane tylnego zamka, kupiłem zamiennik bo założyłem że mogę sobie w jeden dzień nie poradzić i zanim naprawię stary to pojeżdże na zamienniku.
Problem mam jednak taki, że nie potrafię założyć ciągna od ręcznego zamykania. Próbowałem, próbowałem i urwałem taką plastikową jakby blokadę tak że teraz i tak juz kicha.
Pytanie jednak jest takie czy konieczny przy wymianie zamka jest demotaż prowadnicy szyby, Jężli tak to jak to zrobić. Proszę w miarę możliwości o szczegółowy opis.
Może ktoś się sptokach z fotoporadą? Ja znalazłem tylko drzi przednie.
Pozdrawiam


Krzychu

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Wymiana zamka w tylnych drzwiach

Post autor: guziolek » sob cze 18, 2011 19:22

Rozbierałem i nie było problemów z niczym. W sumie niemal analogicznie jak przednie się `rozbiera, za wyjątkiem tergo czarnego plastiku idącego od zamka do blachy i trzymającego się na 2 kołkach, którego w golfie z przodu w przeciwieństwie do passata nie ma. Tu http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=51448 jest temat właśnie o passacie ale nic nie ma na temat wyjmowania tego cięgła, bo ono wychodziło bez problemów po odpowiednim skoszeniu zamka :bigok: Coś musiałeś przekombinować, albo na siłę ciągnąc i przez to ci pękło.
Tutaj w grupie 58 http://figurel.dl.interia.pl/50-55-57-5 ... _11.98.pdf masz jak rozebrać drzwi itp.



Krzych12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn mar 30, 2009 20:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Wymiana zamka w tylnych drzwiach

Post autor: Krzych12 » sob cze 18, 2011 20:55

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale chodzi mi o tylny zamek w Borze (to somo co golf). Zamek jest przykręcony do drzwi i rzeczywiście da się go wyciągnąć, ale włożyć to już większy problem trzeba go przekręcać a to powoduje że plastik się złamał. Skoro jednak da się to zrobić bez demontażu prowadnicy to będę próbował. A czy ktoś może demontował tą prowadnicę?


Krzychu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 124 gości