Głośność wydechu i moc

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

zbudi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 16:55
Lokalizacja: Rawa Mazoiecka
Kontakt:

Głośność wydechu i moc

Post autor: zbudi » pt cze 10, 2011 18:34

Posiadam MK4 z silnikiem 1.6 16v (105km) oznaczenie AZD bez gazu.

1. Mam takie pytanie jeżeli usunę z niego katalizator, tłumik środkowy i wstawię zwykła rurę z prześwitem 2" (jaka tam będzie pasowała) to jak to wpłynie na hałas zaznaczając, że tłumik końcowy jest standardowy.

2. Jak to wpłynie na moc, prace silnika i spalanie jeżeli zastosuje te rzeczy co wyżej i dodam dolot powietrza

3. Jak to wpłynie na moc, prace silnika i spalanie jeżeli zastosuje te rzeczy co wyżej i dodam dolot powietrza i sportowy tłumik końcowy z prześwitem 2x100mm

4. Ewentualnie co jeszcze mogę zmodyfikować na lepsze osiągi ? Np: kable, modyfikacja komputera.....



Awatar użytkownika
toudi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1493
Rejestracja: śr lut 02, 2005 09:28
Lokalizacja: dabrowa gornicza
Kontakt:

Głośność wydechu i moc

Post autor: toudi » czw cze 16, 2011 20:10

zbudi, tych silnikow nikt nie podkreca..samym wydechem kablami i fitrem to moze z 5koni wyciagniesz :grin: :grin:


[img]http://picasaweb.google.com/malecsc/Plaza#5541992316378824242[/img]

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Głośność wydechu i moc

Post autor: tirsone » czw cze 16, 2011 22:32

toudi ma rację... Silnik niestety mało perspektywiczny...

A dodatkowo wszelkie zabawy w poszerzanie średnicy wydechu wg własnego "widzimisię" mogą pogorszyć tylko jego sprawność.

Jak koniecznie chcesz coś zrobić to rozejrzyj się za jakim dedykowanym dolotem na początek..


Mój golf

Miłość ożyła....

ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości