Problem z rozwinięciem mocy.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

adam aa22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 17, 2006 13:40
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Problem z rozwinięciem mocy.

Post autor: adam aa22 » pt cze 10, 2011 07:47

Witam!
Posiadam golfera 1,9 TDI 110 km kod ASV 2002r.
Od jakiegoś czasu zauważyłem, że silnik stał się trochę ospały w szczególności w dolnym zakresie obrotów.Od 2000 tys dostaje " kopa" a potem w okolicach 2800 tys znowu coś go przystawia na chwilę i znowu ciągnie dalej. Jest to odczuwalne w szczególności na 4 i 5 biegu.
Filtr paliwa i powietrza oczywiście niedawno wymieniany mają najwyżej 1500 km.
Turbina ma nie całe 3 lata i przejechane na niej 70 tys a rok temu profilaktycznie czyściłem w niej kierownice spalin.
Katalizator wycięty już dawno.
Co najdziwniejsze wszystkie te objawy zniknęły 2 dni temu kiedy się znacznie ochłodziło.
Najgorzej było w upały.
Wydaje mi się, że problem leży po stronie przepływki, ponieważ ochłodzenie wpłynęło pozytywnie na pracę silnika.
Może zimne powietrze lepiej schładza "drucik" w przepływce, a przecież od wskazań masy powietrza zależy między innymi dawka paliwa.
Co o tym myślicie?
Aha jeszcze jedno nie mam Vaga ale mój brat ma ibizę z 2003 roku silnik 1,9 SDI.
Czy mogę pożyczyć od niego przepływki na sprawdzenie?
Będzie pasować?



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Problem z rozwinięciem mocy.

Post autor: Łuki_79 » pt cze 10, 2011 16:02

adam aa22 pisze:Co najdziwniejsze wszystkie te objawy zniknęły 2 dni temu kiedy się znacznie ochłodziło.
Najgorzej było w upały.
Sprawdz jak wygląda intercooler,czy nie "zaklejony" owadami,etc
adam aa22 pisze:Aha jeszcze jedno nie mam Vaga ale mój brat ma ibizę z 2003 roku silnik 1,9 SDI.
Czy mogę pożyczyć od niego przepływki na sprawdzenie?
Będzie pasować?
Nie będzie,bo on jej nie ma :grin:


Obrazek

Awatar użytkownika
dj_k2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt maja 13, 2011 18:02
Lokalizacja: Toruń

Problem z rozwinięciem mocy.

Post autor: dj_k2 » pt cze 10, 2011 16:57

Zimne powietrze jest bogatsze w tlen właśnie po to jest IC, zaczął bym od sprawdzenia tak jak kolega wyżej radzi IC oraz przewodów do niego prowadzących. Kolego możesz sobie przeczyścić przepływkę ( jest w FAQ fotoporada jak to zrobić ) Ewentualnie poszukaj na forum bo widziałem gdzieś pościk jak miernikiem sprawdzić przepływkę czy dobre wskazania zapodaje.
To był gdzieś patent że sprawdzasz opór na pinach przepływomierza.
Skorzystaj z szukajki to na pewno znajdziesz.


... Każdy problem z założenia daje się rozwiązać ...

adam aa22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 17, 2006 13:40
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Problem z rozwinięciem mocy.

Post autor: adam aa22 » pn cze 13, 2011 07:17

Dzięki chłopaki za odpowiedzi. Fakt Ibiza SDI mojego brata nie ma przepływomierza, sprawdzałem w sobotę, kiedy wymieniałem w niej napinacz paska wielorowkowego. Także podmiana odpada...
Przytkanie IC to raczej mało prawdopodobna przyczyna, nie wydaje mi się, żeby kilkanaście owadów było w stanie aż w takim stopniu go zatkać. W tamtym roku sprawdzałem cały dolot i IC przy okazji też czyściłem.
Najprostszym sposobem będzie jednak zrobienie logów dynamicznych na 4 biegu, oraz przeczyszczenie przepływki. Robiłem to już kiedyś czymś takim http://www.smaruj.pl/p/pl/787/crc+air+s ... 200ml.html" onclick="window.open(this.href);return false;
w innym aucie i efekt był porażający na plus.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 155 gości