Naprawa/przeróbka układu wydechowego mk3.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
golfik88
...
...
Posty: 714
Rejestracja: pt maja 18, 2007 14:48
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Naprawa/przeróbka układu wydechowego mk3.

Post autor: golfik88 » wt cze 07, 2011 20:13

Witam, od jakiegoś czasu w środku pojazdu (mk3 1.8 90km ADZ) jest wyczuwalny "smród" spalin. Bardzo prawdopodobne, że jest to spowodowane łącznikiem elastycznym który znajduje się, co jest dla mnie dziwne ale może tak jest, zaraz za kolektorem wydechowym. Patrząc w Repxpert pokazuje układ wydechu w którym ten łącznik jest płaszczyźnie poziomej, czyli pod podłogą.
Obrazek

I pytanie, czy można bez problemu przerobić pierwszą rurę wydechową wspawując ten łącznik tak jak jest na zdjęciu??
A może można od jakiego innego silnika założyć inną rurę??

Pozdro ;)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Naprawa/przeróbka układu wydechowego mk3.

Post autor: Paweł Marek » wt cze 07, 2011 22:34

Tłumikarz dobierze odpowiedni łącznik i wspawa, bez kłopotu, niema sensu kombinować nic ponad to, chyba że miałbyś w planie wywalić katalizator, ale łącznik tak czy inaczej jest konieczny inaczej od drgań rura szybciutko peknie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
golfik88
...
...
Posty: 714
Rejestracja: pt maja 18, 2007 14:48
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Naprawa/przeróbka układu wydechowego mk3.

Post autor: golfik88 » śr cze 08, 2011 07:08

Kata już nie ma ;) w takim razie pozostaje rozebrać układ wydechowy i do dzieła ;)



Awatar użytkownika
golfik88
...
...
Posty: 714
Rejestracja: pt maja 18, 2007 14:48
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Naprawa/przeróbka układu wydechowego mk3.

Post autor: golfik88 » sob cze 25, 2011 18:26

Hmm no i jest mały (duży) problem z tymi spalinami, byłem ostatnio u tłumikarzy, Pan "specjalista" wjechał na kanał i zaczęło się sprawdzanie (nawet doszło do zatykania rury wydechowej), niestety nie zauważono żadnego uchodzenia spalin w innym miejscu :(
Nie wiem co mam robić bo ciągle śmierdzi w aucie podczas jazdy :( Gdzie szukać jeszcze przyczyny, uszczelka pod kolektorem?? kolektor wydechowy?? :panna:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości