Nie działają kierunkowskazy i spryskiwacze

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kecaj100
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt cze 07, 2011 18:34

Nie działają kierunkowskazy i spryskiwacze

Post autor: kecaj100 » wt cze 07, 2011 19:17

Witam, wczoraj ściągałem kierownicę, manetki, deskę i odłączałem silniczek od wycieraczek (nagrzewnica). Po ponownym podłączeniu wszystko działało jak należy (spryskiwaczy nie sprawdzałem) za to dzisiaj kierunkowskazy wcale nie chciały się włączać (ani lampek kontrolnych na liczniku ani światła z lampy)- awaryjne bez problemu. Światła drogowe też bez zastrzeżeń. Wycieraczki działają, spryskiwacze już nie. Czy możliwe są zaburzenia w działaniu w wyniku za mocnego/ za słabego podłączenia wtyczek? Bezpieczniki i przekaźniki wykluczam- sprawdzałem



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Nie działają kierunkowskazy i spryskiwacze

Post autor: skaktus » wt cze 07, 2011 19:23

Wtyki muszą być idealnie podłączone, bo inaczej może być jak piszesz



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nie działają kierunkowskazy i spryskiwacze

Post autor: Zico63b » wt cze 07, 2011 21:58

I jeszcze jedno: konektorki (te metalowe końcówki) mają takie języczki, za pomocą których są unieruchamiane w złączu. Czy któryś z konektorków nie złamał sobie języczka i się nie wysunął ze złącza, przy wkładaniu?



kecaj100
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt cze 07, 2011 18:34

Nie działają kierunkowskazy i spryskiwacze

Post autor: kecaj100 » śr cze 08, 2011 09:36

Dzisiaj jeszcze rozbiorę to i dam odpowiedź co się dokładnie stało, możliwe jak Zico63b pisze, mogły się konektorki wysunąć ze złącza bo jakoś luźno (na mój gust) siedziały.
Godziny popołudniowe...
Od razu mówię sory za zawracanie głowy- banał, mała wtyczka pod włącznikiem wycieraczek nie była dostatecznie równo "zakliknięta". Problem rozwiązany w 3 minuty.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości