SZERSZEŃ: Golf R + wydech MG + CS dolot i soft 3.0 = 360KM

Moderator: G0 Karcio

Zablokowany
Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

Mk6 Golf R + wydech MG + CompSport 3.0 = 340KM

Post autor: zlos » czw cze 02, 2011 13:16

Jak pierwszy raz podjechałem do Przemka, to dałbym sobie dużo uciąć, że mam proste felgi, bo gołym okiem nic nie było widać. Po zdjęciu jednej "prostej", nałożeniu na ośkę i zakręceniu okazało się, że jest źle. A za pół godziny, że tańczą wszystkie 4 felgi.
Tym razem pierwszy raz dowaliłem tak, że ślad jest widoczny na feldze gołym okiem. Stąd pewność, że czeka mnie prostowanie.

Brak szczęścia. Jeździ sobie człowiek po mieście spokojnie 200km/h, a tutaj ciągle wyprzedzają mnie - to muszę przyspieszać. I dziury trudniej się omija ;)


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

Awatar użytkownika
vrs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: pn gru 06, 2010 13:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mk6 Golf R + wydech MG + CompSport 3.0 = 340KM

Post autor: vrs » pt cze 03, 2011 00:48

Rybak pisze:Michał,zajebiaszczo wygląda Twoja erka na tych czarnych 19-stkach,tylko te rurki od wydechu trochę za liche w stosunku do rozmiaru kół :jezor:
Te koła na żywo wyglądają duuuużo lepiej niż na zdjęciach, jak się zobaczymy to się sam przekonasz ;).
Wydech na razie mi tak bardzo nie przeszkadza tak bardzo jak limiter na starcie i na przepince z 1 na 2 :grrr:
MatthewG pisze:Michał, czy to są 19"? Jak ci się jeździ z takim zestawem po naszych pięknych równinach? :chytry:
Wolno :smoke:
Jakoś tam sobie radzę, na razie ;)

BTW: Miałem dziś fajną sytuację, jechałem ze świateł tak dość dynamicznie ruszyłem i ogień. Obok mnie stał motor typu ścigacz. Też ruszył szybko, dogonił mnie, zrównał się ze mną przyspieszając i od 50 do 160 jechał obok mnie na jednym kole :shock:. Potem opóścił koło i pojechał :jaja:


Pozdrawiam
Michał [vRS]

Manual Devil :twisted:

Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

Mk6 Golf R + wydech MG + CompSport 3.0 = 340KM

Post autor: zlos » pt cze 03, 2011 08:35

vrs, widzę, że Manual Devil się przyjął ;)


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

Awatar użytkownika
vrs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: pn gru 06, 2010 13:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mk6 Golf R + wydech MG + CompSport 3.0 = 340KM

Post autor: vrs » pt cze 03, 2011 12:46

zlos pisze:vrs, widzę, że Manual Devil się przyjął ;)
Strasznie mi się to spodobało :helm:


Pozdrawiam
Michał [vRS]

Manual Devil :twisted:

Awatar użytkownika
Rybak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 896
Rejestracja: czw lis 18, 2010 19:54
Lokalizacja: Szczecin

Mk6 Golf R + wydech MG + CompSport 3.0 = 340KM

Post autor: Rybak » pt cze 03, 2011 19:12

vrs pisze:Wydech na razie mi tak bardzo nie przeszkadza tak bardzo jak limiter na starcie i na przepince z 1 na 2 :grrr:
Michał,to ściągnij ten cholerny limiter(sam wiem jak mnie wkurzał) i będzie po sprawie.Przecież dla fachowca to bułka z masłem i podejrzewam,że nieduże koszta :-)



Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

Mk6 Golf R + wydech MG + CompSport 3.0 = 340KM

Post autor: zlos » pt cze 03, 2011 20:13

Dobra. Zrobiłem porządek z oliwami do silnika.

Obecnie mam zalany Motul X-Lite 0W30 (8100). Silnik nieobciążony chodzi lekko i cicho, ale przy mocniejszym wciśnięciu gazu temperatura rośnie dość szybko, na tyle szybko, że mnie to martwi. Dlatego kilka godzin w sieci i znalazłem:

Do jazdy na co dzień, po prostu porządny olej. Różnica jest w lepkości w wysokiej temperaturze, która pozwala jeździć autem do pracy.
http://www.autochemia24.pl/product-pol- ... 40-5L.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Do mocnego upalania, lepkość w wysokich temperaturach pozwala na skuteczne smarowanie serducha.
http://www.autochemia24.pl/product-pol- ... 60-5L.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Dam znać jak się spisują. Na razie Motul X-Lite jest raczej do jazdy z babcią... ;) Przynajmniej w moich paRszywku.


Ponadto jedzie do mnie dodatek do paliwa, który ułatwia spalanie benzyny - wg kolegów z niemieckiego forum pozwala pozbyć się dymienia/niepełnego spalania wachy i następstw tj. czarne kominy. Na zmianę przyspieszenia ponoć nie ma co liczyć ;)
http://www.autochemia24.pl/product-pol- ... 250ml.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

Mk6 Golf R + wydech MG + CompSport 3.0 = 340KM

Post autor: MatthewG » pt cze 03, 2011 23:28

Zastanawia mnie tylko czy taka częsta zmiana oleju nie ma jakiegoś negatywnego wpływu na silnik hmm.. Ja po 3 tys. wymieniłem ten fabryczny na jakiś Mobil ESP Formula(5W-40) bo to był jeden z tych, które mieli pod ręką i jakoś jeżdżę. Czy jest dobry? Okaże się pewnie za jakieś 100tys. :jezor: Z tym, że prawie wszystkie samochody u mnie na tym jeżdżą więc z ewentualna dolewką nie ma problemów.
Rybak pisze:Michał,to ściągnij ten cholerny limiter(sam wiem jak mnie wkurzał) i będzie po sprawie.
Jaruś, ale po co się rozdrabniać skoro od razu można zapodać kompletnego wirusa? :grin:


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

JJacek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 367
Rejestracja: sob paź 17, 2009 22:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mk6 Golf R + wydech MG + CompSport 3.0 = 340KM

Post autor: JJacek » sob cze 04, 2011 00:31

zlos pisze:Dobra. Zrobiłem porządek z oliwami do silnika.

Obecnie mam zalany Motul X-Lite 0W30 (8100). Silnik nieobciążony chodzi lekko i cicho, ale przy mocniejszym wciśnięciu gazu temperatura rośnie dość szybko, na tyle szybko, że mnie to martwi. Dlatego kilka godzin w sieci i znalazłem:

Do jazdy na co dzień, po prostu porządny olej. Różnica jest w lepkości w wysokiej temperaturze, która pozwala jeździć autem do pracy.
http://www.autochemia24.pl/product-pol- ... 40-5L.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Do mocnego upalania, lepkość w wysokich temperaturach pozwala na skuteczne smarowanie serducha.
http://www.autochemia24.pl/product-pol- ... 60-5L.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Dam znać jak się spisują. Na razie Motul X-Lite jest raczej do jazdy z babcią... ;) Przynajmniej w moich paRszywku.

Ponadto jedzie do mnie dodatek do paliwa, który ułatwia spalanie benzyny - wg kolegów z niemieckiego forum pozwala pozbyć się dymienia/niepełnego spalania wachy i następstw tj. czarne kominy. Na zmianę przyspieszenia ponoć nie ma co liczyć ;)
http://www.autochemia24.pl/product-pol- ... 250ml.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Co do tych olei to nie wiem czy 10W60 to nie za dużo na ten silnik, chodzi mi o jego gęstość na zimnym. To już jest dość gęsty olej. Twój silnik jest nowy, pasowanie pewnie ciasne, więc nie wiadomo czy ta lepkość będzie odpowiednia. Tego typu oleje stosuje się w silnikach po grubych przeróbkach mechanicznych typu.: kute tłoki. Ich pasowanie jest o wiele luźniejsze, latają po cylindrach jak przysłowiowy żyd po pustym sklepie ;-) W porównaniu do takiego 0W30 czy 5W40 jest to dość duża różnica:

Kod: Zaznacz cały

olej          0W30 5W40 10W60
lepkość 40st 66.5 92.0 175
lepkość 100st 11.9 14.8 24.0
w mm2/s



Awatar użytkownika
Rybak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 896
Rejestracja: czw lis 18, 2010 19:54
Lokalizacja: Szczecin

Mk6 Golf R + wydech MG + CompSport 3.0 = 340KM

Post autor: Rybak » sob cze 04, 2011 12:31

MatthewG pisze:Jaruś, ale po co się rozdrabniać skoro od razu można zapodać kompletnego wirusa? :grin:
Mateuszku,dokładnie :grin: A tak nawiasem mówiąc czekam na jakieś Twoje mody.Nie znudziła się jeszcze seria?



Awatar użytkownika
Rybak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 896
Rejestracja: czw lis 18, 2010 19:54
Lokalizacja: Szczecin

Mk6 Golf R + wydech MG + CompSport 3.0 = 340KM

Post autor: Rybak » sob cze 04, 2011 13:06

zlos pisze:Ponadto jedzie do mnie dodatek do paliwa, który ułatwia spalanie benzyny - wg kolegów z niemieckiego forum pozwala pozbyć się dymienia/niepełnego spalania wachy i następstw tj. czarne kominy. Na zmianę przyspieszenia ponoć nie ma co liczyć ;)
http://www.autochemia24.pl/product-pol-" onclick="window.open(this.href);return false; ... 250ml.html
Obrazek
Tomi,uwielbiam ludzi którzy lubią ciągle coś kombinować,bo czasem można znależć to coś.Jak dla mnie na razie numer 1 jest Xtreem,czyści i jeszcze daje kopa.Stp na razie testuję tego czerwonego,ale on kopa nie daje.Już niebawem :pub:



Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

Mk6 Golf R + wydech MG + CompSport 3.0 = 340KM

Post autor: MatthewG » sob cze 04, 2011 16:20

Rybak pisze:Mateuszku,dokładnie :grin: A tak nawiasem mówiąc czekam na jakieś Twoje mody.Nie znudziła się jeszcze seria?
Znudziła i dlatego już pewne kroki w tym temacie poczyniłem :jezor: Ale o tym niebawem. Jak fundusze dopiszą to będzie coś ekstra :chytry: I nie mam na myśli jakichś gigantycznych przyrostów mocy rzędu 100 koni. Takie cuda to w innym wcieleniu :helm:


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

Mk6 Golf R + wydech MG + CompSport 3.0 = 340KM

Post autor: zlos » sob cze 04, 2011 22:33

MatthewG pisze: już pewne kroki w tym temacie poczyniłem
Wstęp jak do dobrego kryminału ;)


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

Mk6 Golf R + wydech MG + CompSport 3.0 = 340KM

Post autor: MatthewG » sob cze 04, 2011 23:05

Musiało powiać grozą ;)


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

Awatar użytkownika
Rybak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 896
Rejestracja: czw lis 18, 2010 19:54
Lokalizacja: Szczecin

Mk6 Golf R + wydech MG + CompSport 3.0 = 340KM

Post autor: Rybak » ndz cze 05, 2011 00:07

MatthewG pisze:Jak fundusze dopiszą to będzie coś ekstra
Czekamy,czekamy,ciekaw jestem co tam chcesz wykombinować :smoke:



Zablokowany

Wróć do „Zakończone projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości