jak pozbyc sie alarmu??

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gabrys9011
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lut 08, 2011 18:51

jak pozbyc sie alarmu??

Post autor: gabrys9011 » pn maja 30, 2011 14:14

witam....
mam pytanie jak pozbyc sie calkowicie alarmu z golfa 4??
poprostu kupilem tydzien temu sobie nowe autko z dolozonym alarmem a chcial bym go wyzucic i zrobic wszytsko tak jak bylo orginalnie....:)
mam jeszcze maly problem bo nie wiem do czego sluzy brazowy kabel w lewym slupku kierowycy(czy zjajduje sie on tam, orginalnie czy tez jest dolozony??) poniewaz wychodzi on nadole nad nogami kierowcy i jest uciety:(z koleji drugi zas wychodzi w przeciwnym kierunku tz wychodzi z instalacji do tego samego lewego slupka i jest uciety i wyglada jak antenka...co to jes??
prosze o pomoc z gory dzieki:)



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

jak pozbyc sie alarmu??

Post autor: skaktus » pn maja 30, 2011 14:35

A jaki to alarm ? Oryginalny czy uniwersalny ?

Jak uniwersalny to po prostu wymontować.

Jak oryginalny to nie widzę sensu wymontowywać.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

jak pozbyc sie alarmu??

Post autor: Qto » pn maja 30, 2011 14:54

gabrys9011 pisze:z dolozonym alarmem
więc szukasz centralki i wywalasz wszystko po kolei. Czasami lutownica może się przydać. Idąc po kabelkach pewnie prędzej czy później natrafisz na oryginalną wiązkę, w której dwa przewody z centralki będą się łączyły z oryginalnymi kabelkami i obydwa będą w takim samym kolorze - kable do centralki należy wywalić a dwa oryginalne złączyć. Czasami mogą wystąpić dwa tego typu zabezpieczenia, wtedy postępujesz tak samo...dołożone kabelki out, oryginalne łączysz. Gdzie czego szukać pisał nie będę...po prostu po kablach od centralki trafisz, nikt w zakładach zajmujących się alarmami nie bawi się w kitranie kabli w oryginalne wiązki bo by na chleb nie zarobili. Jeżeli wszystko dokładnie zrobisz to auto powinno normalnie gadać po wywaleniu całości...na wszelki wypadek jednak rób to powoli i ostrożnie...pamiętaj gdzie co było podłączone a najlepiej rób fotki (tak żeby kolory kabli były widoczne) bo jak wyjdą problemy a nic nie będzie wiadomo to będzie klops... jak czegoś nie będziesz wiedział - pytaj
gabrys9011 pisze:do czego sluzy brazowy kabel w lewym slupku kierowycy
daj fotkę



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

jak pozbyc sie alarmu??

Post autor: skaktus » pn maja 30, 2011 15:57

Sorki, nie doczytałem.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

jak pozbyc sie alarmu??

Post autor: grg474 » pn maja 30, 2011 21:00

gabrys9011 pisze:tz wychodzi z instalacji do tego samego lewego slupka i jest uciety i wyglada jak antenka..
to jest antenka


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

jak pozbyc sie alarmu??

Post autor: Mavrick » czw cze 02, 2011 23:25

gabrys9011 pisze:poprostu kupilem tydzien temu sobie nowe autko z dolozonym alarmem a chcial bym go wyzucic i zrobic wszytsko tak jak bylo orginalnie....:)
Ja bym tego na Twoim miejscu nie robil. Im wiecej zabezpieczen tym lepiej. Jezeli planujesz zalozyc org. alarm to sie 3 razy nad tym zastanow bo seryjne alarmy to jedna wielka kicha...zwyklym lamakiem go dezaktywujesz. Zostaw tak jak jest.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

jak pozbyc sie alarmu??

Post autor: skaktus » pt cze 03, 2011 09:23

Ja bym zainwestował w nowy alarm z powiadomieniem o stanie auta na pilota.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości