Coś "cyka" na ciepłym silniku

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gooffer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: pn paź 11, 2010 21:56

Coś "cyka" na ciepłym silniku

Post autor: gooffer » ndz maja 22, 2011 22:37

witam. 4 miesiące temu (3 tyś.km) zmieniałem olej w swoim Vw (AFN). Kupiłem niby niemiecki Castrol Magnatec Diesel 10W 40 - taki był wlany poprzednio. I od ok. 3 tygodni coś klepie mi lub cyka gdy silnik się rozgrzeje. W upalne dni nawet po krótkiej jeździe się tak dzieje. Olej bardzo paruje. Najlepiej to słychać przy 1200 - 2000 obr./min. Jest to rytmiczne klepanie, jakby popychacz. Gdy go przegazuję i puszczę gaz, to to klepanie bardzo dobrze słychać jak silnik schodzi z obrotów. Gdy jest zimny chodzi idealnie, miekko. Olej po rozgrzaniu jest bardzo żadki i cholernie czarny. Gdy gaszę ciepły silnik coś w nim zaterkocze.
Czy moze to być wina jakiegos lipnego oleju? czy wymiana pomoze?

Dodam jeszcze, że zbiera mie się teraz wiecej oparów oleju w turbinie. Ale oleju nie ubywa.

Jaki najlepiej zalać olej teraz (firma)?



Awatar użytkownika
hoja
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: pn sty 04, 2010 22:57
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Coś "cyka" na ciepłym silniku

Post autor: hoja » pn maja 23, 2011 06:54

U mnie cykanie słychać tylko przez parę sekund po odpaleniu zimnego silnika, jak cykało przy nagrzanym to uwalony miałem popychacz i lepiej nie czekać z jego wymianą bo później jak strzeli to może Cie czekać baaardzo kosztowna naprawa, co dobrze wiem na swoim przykładzie. Ja jeżdżę na Motulu 10W40 i jestem bardzo zadowolony :)



Awatar użytkownika
Damian-jg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: wt maja 08, 2007 17:40
Lokalizacja: DJ
Kontakt:

Coś "cyka" na ciepłym silniku

Post autor: Damian-jg » pn maja 23, 2011 08:51

gooffer pisze:Jaki najlepiej zalać olej teraz (firma)?
Mobil 1 lub Motul


Wysłane z "notatnik" NOKIA 3410

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Coś "cyka" na ciepłym silniku

Post autor: munior » pn maja 23, 2011 11:15

gooffer pisze:W upalne dni nawet po krótkiej jeździe się tak dzieje. Olej bardzo paruje. Najlepiej to słychać przy 1200 - 2000 obr./min. Jest to rytmiczne klepanie, jakby popychacz. Gdy go przegazuję i puszczę gaz, to to klepanie bardzo dobrze słychać jak silnik schodzi z obrotów. Gdy jest zimny chodzi idealnie, miekko. Olej po rozgrzaniu jest bardzo żadki i cholernie czarny. Gdy gaszę ciepły silnik coś w nim zaterkocze.
Czy moze to być wina jakiegos lipnego oleju? czy wymiana pomoze?
Hydropopychacze ,czyli szklanki słychać .Przyczyna albo kiepski olej ,albo zużyte szkalanki ,kup dobry olej ,polecam valvoline max life ,wymień ,jak będzie dalej to samo ,to szkalanki do wymiany


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

gooffer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: pn paź 11, 2010 21:56

Coś "cyka" na ciepłym silniku

Post autor: gooffer » pn maja 23, 2011 21:26

Dziś zalałem olej Elf Competition SMI 10W 40 i takjakby lepiej. Słychać tylko lekkie klepania od czasu do czasu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 167 gości