Po wymianie linki tłoczy olej do licznika !!

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
junior44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: czw sie 12, 2010 22:49
Lokalizacja: DZA

Po wymianie linki tłoczy olej do licznika !!

Post autor: junior44 » czw maja 19, 2011 14:14

Witam!
Mieliście kiedyś taki cyrk:?
Wymieniłem linke prędkościomierza na nową nie używana na drugi dzien zobaczyłem dziwny wyciek oleju (hipolu ze skrzyni) na moje buty i dywanik. po rozebraniu tego i owego zauważylem ze olej kapie zza licznika. wypiełem linke i w środku było pełno oleju. wyczyściłem odpowietrznik w skrzyni biegów wyczyściłem wszystko odtłuściłem, po przejechaniu ok 50 km zauważyłem ze dalej jest to samo. Co sie dzieje że robi sie taki ciśnienie że tłoczy olej do góry?
Pierwsze raz słysze o takim czymś :/ :?



Matt_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 17:01
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Po wymianie linki tłoczy olej do licznika !!

Post autor: Matt_GT » czw maja 19, 2011 18:16

No dziwna sytuacja. Możliwe że niedokładnie wpiąłeś linkę w ten plastik co w skrzyni siedzi. Po wyjęciu starej porównywałeś końcówki i długość? Proponuję Ci tym razem wyjecie linki ze skrzyni i sprawdzenie jak wchodzi linka w ten plastik, możliwe że on nie nachodzi do końca i zostaje jakaś szczelina a wiadome ze linka nie jest owalna i w ten sposób podaje olej. Napisz jak już rozwiążesz ten problem, co było nie tak.



Awatar użytkownika
junior44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: czw sie 12, 2010 22:49
Lokalizacja: DZA

Po wymianie linki tłoczy olej do licznika !!

Post autor: junior44 » czw maja 19, 2011 22:31

dzisiaj poł dnia przy tym grzebałem z kolegami. Ciezko cokolwiek stwierdzic. Skrzynia biegów ma swój odpowietrznik.. przeczyściłem go dokładnie. Ślimak ściagnełem z linki jeszcze raz. Cieżko nachodzi na linke i trzyma sie na lince sztywno, tyle ze linka pracuje w prawo w lewo i na doł do gory troche tez.. ale założyłem ślimak na stara linke i jest dokładnie tak samo. Wyczyściłem wszystko jeszcze dokladnie w kabinie, umyłem dywanik, jutro gdzieś dalej sie przejade aby sprawdzić czy olej dalej bedzie tłoczyć do góry. Straszne to dziwne. dzisiaj byłem u 2 mechaników powiedzieli że pierwszy raz spotkali sie z takim czymś. powiedzieli że nie taka linka. tyle że do tego modelu innej nie ma i nie bedzie pasować bo wcześniej probowałem zakładac inne i nie pasuja na zatrzask w liczniku.
Straszne to dziwne



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Po wymianie linki tłoczy olej do licznika !!

Post autor: Paweł Marek » czw maja 19, 2011 23:06

Kilka lat jestem na forum i przynajmniej z 5 razy ten problem był opisywany. Kup inną linkę i ślimak, przed założeniem sprawdź czy ślimak tyle co trzeba wchodzi do skrzyni bo z podróbami są tu kłopoty i będzie po sprawie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
rafus
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 584
Rejestracja: pn maja 26, 2008 21:39
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna TSK
Kontakt:

Po wymianie linki tłoczy olej do licznika !!

Post autor: rafus » ndz maja 22, 2011 16:49

Paweł Marek, dobrze mowi kolega, miałem to samo. Żygało mi olejem po liczniku ze szok, wymiana linki i po sprawie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości