korekta wskazan spalania wg komputera - MFA

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kapitan bomba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw lis 26, 2009 21:32
Lokalizacja: małopolska

korekta wskazan spalania wg komputera - MFA

Post autor: kapitan bomba » czw maja 19, 2011 19:31

auto po czyszczeniu nastawnika pompy wtryskowej, ( nie ja robiłem, dlatego nie znam "starych" wartości z VAG) co miało się poprawić się poprawiło..ale... komputer pokazuje większe spalanie niż przed czyszczeniem, co w sumie nie znaczy ze kłamie, muszę wyskoczyć na jakąś trasę i policzyć z tankowania spalanie. Moje pytanie brzmi.. czy faktycznie mogło się zmienić spalanie czy to raczej tylko wskazania komputera..niby czytalem poradnik o czyszczeniu, za małych dawkach itd.. i.. czy mechaniczna zmiana dawki to, to samo co regulacja w VAG? Czy VAgiem zrobimy tylko prawidłowe wskazania a ewentualne spalanie mogło sie podnieść przez złe zamontowanie nastawnika.. Moze ogólnie macie jakieś sposoby jak sprawdzić najdokładniej spalanie i potem to wyregulować? Nie wiem czy zrozumiale napisalem, wrazie co pytac bede odpisywal..
Ostatnio zmieniony pt maja 20, 2011 20:47 przez kapitan bomba, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

korekta wskazan spalania wg komputera

Post autor: PinkFloyd » czw maja 19, 2011 19:44

Jak dawkę zmniejszysz czyli na vagu wartość wiekrza to spalanie wg kompa wzrośnie, po czyszczeniu trzeba było ustawić dawke na taką jak była wczesniej przed czyszczeniem przestawiajac nastawnik, mozna skorygować w zegarach wskazanie spalanie ale +-10%



Awatar użytkownika
kapitan bomba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw lis 26, 2009 21:32
Lokalizacja: małopolska

Re: korekta wskazan spalania wg komputera

Post autor: kapitan bomba » czw maja 19, 2011 19:51

PinkFloyd pisze:Jak dawkę zmniejszysz czyli na vagu wartość wiekrza to spalanie wg kompa wzrośnie,
tylko wg kompa wzrosnie czy " na prawdę" tez?
PinkFloyd pisze: po czyszczeniu trzeba było ustawić dawke na taką jak była wczesniej przed czyszczeniem przestawiajac nastawnik,
nie ja to robilem, nie wiem czy spisali..
PinkFloyd pisze:mozna skorygować w zegarach wskazanie spalanie ale +-10%
ponawiam pytanie.. tylko wskazania sa zle czy spalanie mogło sie popieprzyć..?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

korekta wskazan spalania wg komputera - MFA

Post autor: Qto » sob maja 21, 2011 01:42

kapitan bomba pisze:ponawiam pytanie.. tylko wskazania sa zle czy spalanie mogło sie popieprzyć..?
zatankuj, pojeździj trochę i zobacz ile faktycznie pali...bo gdybać i zgadywać można długo

jak skorygować spalanie na MFA znajdziesz na forum...nawet w tym tygodniu było opisywane

Przeniosłem temat wg życzenia :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 79 gości