1.6 td parujące szyby - nagrzewnica?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
czarnyblack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: pt lip 04, 2008 23:07
Lokalizacja: Koszalin

1.6 td parujące szyby - nagrzewnica?

Post autor: czarnyblack » wt maja 17, 2011 23:46

Witam.

Dzisiaj był nieco deszczowy dzien i jak jechałem golfem z nadmuchem na 1 na zimnym powietrzu to dosc parowały szyby, nastawilem na 2 (czyli szyba) i przednia szyba byla ok, boczne po jakims czasie tez doszly w sumie do siebie, tylne natomiast troche zaparowane. Wsiadajac do samochodu szyby byly czyste, przejechalem moze kilometr i powoli zaczynaly zaparowywac. Podloga sucha. Jak sprawdzic czy to nie jest nagrzewnica? Czy jezeli bylaby to nagrzewnica to przednia szyba caly czas bylaby zaparowana? Czy moze to taki urok tego golfa? Dodam, ze w cieple dni nie paruje.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

1.6 td parujące szyby - nagrzewnica?

Post autor: jhosef » śr maja 18, 2011 10:02

Rozbierz podszybie i przeczyść je z liści, oczyść odpływ. Jeśli zbiera się tam woda to szyby potrafią zacząć parować w deszczowy dzień.



Awatar użytkownika
czarnyblack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: pt lip 04, 2008 23:07
Lokalizacja: Koszalin

1.6 td parujące szyby - nagrzewnica?

Post autor: czarnyblack » śr maja 18, 2011 10:19

Juz przeczyscilem. Jest to wersja bez filtra przeciwpylkowego. Ostatnio kupilem obodowe wraz z filtrem, jego zamontowanie cos da ?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

1.6 td parujące szyby - nagrzewnica?

Post autor: jhosef » śr maja 18, 2011 10:29

Raczej średnio. Zawsze czyściej w aucie. A czy wyczuwasz charakterystyczny, słodkawy zapach glikolu?



malyktos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt maja 17, 2011 14:37
Lokalizacja: Kwidzyn

1.6 td parujące szyby - nagrzewnica?

Post autor: malyktos » śr maja 18, 2011 11:02

może w aucie zbiera się wilgoć np w dywaniku na podłodze w dywaniku w bagażniku. spróbuj przez jakiś czas w upalne dni zostawić w aucie otwarte dzwi i bagażnik (chyba że nie masz własnego podwórka, bo wtedy nie polecam). Możliwe że po kilku dniach wietrzenia auta problem się zmniejszy a może nawet całkowicie ustąpi. Mam wen sam problem w swoim aucie ale u mnie pomogło wyjęcie dywanika z bagażnika (podczas ostatniej ulewy zostawiłem uchyloną klapę bagażnika :banghead: ).



michao
...
...
Posty: 446
Rejestracja: wt paź 21, 2008 11:34
Lokalizacja: Lubelskie

1.6 td parujące szyby - nagrzewnica?

Post autor: michao » śr maja 18, 2011 11:10

malyktos pisze:może w aucie zbiera się wilgoć np w dywaniku na podłodze w dywaniku w bagażniku. spróbuj przez jakiś czas w upalne dni zostawić w aucie otwarte dzwi i bagażnik (chyba że nie masz własnego podwórka, bo wtedy nie polecam). Możliwe że po kilku dniach wietrzenia auta problem się zmniejszy a może nawet całkowicie ustąpi. Mam wen sam problem w swoim aucie ale u mnie pomogło wyjęcie dywanika z bagażnika (podczas ostatniej ulewy zostawiłem uchyloną klapę bagażnika :banghead: ).
Tez mi to przyszlo na mysl jezeli masz podloge w nie najlepszym stanie to filce prawdopodobnie moga byc cale mokre po zimie.
Ja w swoim wczesniejszym mk2 mialem pare dziurek w podlodze i zawsze w takie dni cieple jak dzis wyjmowalem wszystko ze srodka, podnosilem okładzine z podłogi, wyciagalem filce które strasznie smierdza jak sa mokre i wszystko suszylem przez 2 dni a w ruch szedł rowerek. Drugiego dnia jak juz bylo suchutko wszystko skladalem przy okazji sprzatanie i było git.



Awatar użytkownika
czarnyblack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: pt lip 04, 2008 23:07
Lokalizacja: Koszalin

1.6 td parujące szyby - nagrzewnica?

Post autor: czarnyblack » śr maja 18, 2011 11:22

Niedawno całego gofra rozkrecilem w srodku do przeprania. W sensie wyjalem siedzenia, kanape, podloge z bagaznika, ale ta z przodu zostawilem, bo juz nie chcialo mi sie szarpac. Jak golfa skrecalem to byl naprawde suchy w srodku. Teraz jak wsiadlem to byl w nim taki jakby wiglotny zaduch, albo ja juz sobie wkrecam. Wilgoci troche bylo dzisiaj w okolicy pedalow i troszke pod dywanikiem kierowcy, w deszczowe dni jak jezdzilem to wsiadelm z mokrymi butami i troche musialo podcieknac. Jechalem z zamknietymi szybami i nawiewem na 1 i nic nie parowalo, a cala noc padalo. Pewnego dnia jak sie wezme za niego, to planuje moze zdjac cala podloge i zobaczyc czy nie ma nigdzie dziurek, ale tyl i pod kanapa byl zdrowy, oryginalny lakier i zero rdzy. Wilgoci troche bylo dzisiaj w okolicy pedalow i troszke pod dywanikiem kierowcy, w deszczowe dni jak jezdzilem to wsiadelm z mokrymi butami i troche musialo podcieknac.

Raczej średnio. Zawsze czyściej w aucie. A czy wyczuwasz charakterystyczny, słodkawy zapach glikolu?
Nic takiego nie czuc.



Awatar użytkownika
czarnyblack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: pt lip 04, 2008 23:07
Lokalizacja: Koszalin

1.6 td parujące szyby - nagrzewnica?

Post autor: czarnyblack » śr maja 18, 2011 17:16

Teraz zauwazylem z w bagazniku jak podnioslem ta filcowa podloge, to z lewej strony przy takiej jakby srubce czy czyms wystajacym z podlogi zebralo troche wody, z prawej strony troche mniej, moze w podlodze z przodu dzieje sie to samo? Jak najlepiej to sprawdzic? Zdjac cala podloge, wjechac na jakis kanal i lac woda od spodu i patrzec gdzie przecieka ?



malyktos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt maja 17, 2011 14:37
Lokalizacja: Kwidzyn

1.6 td parujące szyby - nagrzewnica?

Post autor: malyktos » śr maja 18, 2011 17:32

Z kanału zobacz czy nie widać gdzieś aby odchodziła ta warstwa bitexu (baranka).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 143 gości