Jaki olej ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Zjar

Re: co dolac?

Post autor: Zjar » czw wrz 30, 2004 10:34

Koolas pisze:a co zrobic gdy nie wiem jaki byl olej...
sprowadzilem autko z niemiec, na bagnecie wskazuje mi do połowy, ale wygląda czyściutko (i olej i silnik) jakby niedawno zmieniany, nie chce zmieniac tylko kupic literka i dolac
co kupic??
Tak jak chcesz zrobić to napewno sie nie da, jedyne wyjście to jeździć narazie, a jak już bedzie potrzebował dolewki to wtedy wymienić. Moja rada: nie oszczedzaj na takich rzeczach jak olej!!!! Pozdr. :bigok:



Awatar użytkownika
Groszek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt sie 17, 2004 13:06
Lokalizacja: Poznań

Re: co dolac?

Post autor: Groszek » czw wrz 30, 2004 11:07

Koolas pisze:a co zrobic gdy nie wiem jaki byl olej...
sprowadzilem autko z niemiec, na bagnecie wskazuje mi do połowy, ale wygląda czyściutko (i olej i silnik) jakby niedawno zmieniany, nie chce zmieniac tylko kupic literka i dolac
co kupic??
Jak chcesz zrobić dolewke nie wiedząc jaki był przedtem olej. Olejów różnych firm się nie miesza.Tylko wymiana na nowy.



Nera

Golfina 3 1.8

Post autor: Nera » czw wrz 30, 2004 12:43

Witam!
Ja toze mam III 1.8 no i jak sprawdzic jaki olej byl wlewany do tej pory(ksiązka serwisowa?)Jaki najlepiej lac?tzn jaka jest roznica w syntetyku i mineralnym i od czego to zalezy jaki uzywac?przebieg 190 tys.
Dziekówa za rady!!



Awatar użytkownika
Groszek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt sie 17, 2004 13:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Golfina 3 1.8

Post autor: Groszek » czw wrz 30, 2004 12:59

Nera pisze:Witam!
Ja toze mam III 1.8 no i jak sprawdzic jaki olej byl wlewany do tej pory(ksiązka serwisowa?)Jaki najlepiej lac?tzn jaka jest roznica w syntetyku i mineralnym i od czego to zalezy jaki uzywac?przebieg 190 tys.
Dziekówa za rady!!
Poczytaj temat od początku wszystkiego się dowiesz



TOMAS

Post autor: TOMAS » czw wrz 30, 2004 17:47

Jesli chcesz dolać litr oleju, a nie wiesz co masz zalane, wlej półsyntetyk,mieszalny i z syntetykiem i z mineralnym,literatura oraz piszący te słowa nie razi mieszania tylko syntetyka z mineralnym.



Awatar użytkownika
lukdohc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: czw wrz 30, 2004 22:16
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: lukdohc » pt paź 01, 2004 19:14

Jestem tu nowy wiec witam!!!
Własnie kupilem sobie golfa 1,6 diesel przejechane ma 320tys i wlasnie przydaloby sie zmienic olej jaki proponujecie,jakiby byl najlepszy bo co prawda troche ma przejechane:( z gory dzieki



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pt paź 01, 2004 22:07

A co powiecie na olej niemiecki LIQUI MOLY



Awatar użytkownika
lukdohc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: czw wrz 30, 2004 22:16
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: lukdohc » ndz paź 03, 2004 21:37

dziekuje wam za odpowiec:(



bartm
root
root
Posty: 55
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 20:51
Lokalizacja: Olkusz/Kraków

Post autor: bartm » ndz paź 03, 2004 21:58

lukasz pisze:Jestem tu nowy wiec witam!!!
Własnie kupilem sobie golfa 1,6 diesel przejechane ma 320tys i wlasnie przydaloby sie zmienic olej jaki proponujecie,jakiby byl najlepszy bo co prawda troche ma przejechane:( z gory dzieki
Lotos mineralny. dobry i tani.



Awatar użytkownika
lukdohc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: czw wrz 30, 2004 22:16
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: lukdohc » śr paź 06, 2004 22:13

Dzieki za odpowiedz Bartm wlasnie w piatek bede wymienial, jutro jade kupic olej jeszcze jutro zobacze bo byl lany lotos połsyntetyk 10w40(chyba tak jakos)



Awatar użytkownika
zdeniu
Master of Puppets
Master of Puppets
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 27, 2004 14:43
Lokalizacja: słupsk
Kontakt:

Re: Jaki olej ??

Post autor: zdeniu » śr paź 06, 2004 22:17

dommarc pisze:Witam,

Mam pytanie może jest ono trywialne, ale pytałem już kilka osób (mechaników) i zdania były podzielone a tłumaczenia nie dość wyczerpujące. Dlatego pytam się Was:
Co wlać syntetyk czy mineralny?
Silnik 1,9 tdi , przebieg 230 tys. km , rok prod. 96. Auto było serwisowane w Niemczech, ale nie mam żadnej informacji na temat czym było wcześniej zalane.

pzd Dominik
stanowczo lej mineralny :!: :!:


[img]http://83.16.229.132/~zdeniu/mk_2.jpg[/img]
[b][color=red]slow & low sqad[/color][/b] :chytry:
_________________

Awatar użytkownika
sq8bwh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 09:33
Lokalizacja: ............................................

Post autor: sq8bwh » czw paź 07, 2004 08:10

bartm pisze:
lukasz pisze:Jestem tu nowy wiec witam!!!
Własnie kupilem sobie golfa 1,6 diesel przejechane ma 320tys i wlasnie przydaloby sie zmienic olej jaki proponujecie,jakiby byl najlepszy bo co prawda troche ma przejechane:( z gory dzieki
Lotos mineralny. dobry i tani.
..........W ŻYCIU.................... Co to to nie........ juz wolał bym Lux 10 bynajmniej nie dziwił bym sie że po 1500 km szklanki słychać jak po Lotosie. Ja na moim 1,6 D mam nakrecone ok. 400 000 i raz podkusiło mi wlaśnie go wlać (ze wzgledu na cenę) i to bylo po raz ostatni. Lej Carlube Disel Turbo (5l za 55zł). Pozdrawiam



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » czw paź 07, 2004 12:12

Ja mam 1.6 benzyna i niewim jaki ma olej, zadnych naklejek nie znalazłem, narazie nie wymieniam bo przejechałem juz chyba 3tyś km i oleju ni eubywa i dalej ładny jak bursztyn, ani za ciemnye ni nic, wszystko ok.
Zastanawiam csie czy przejeżdze tak jeszcze zime, czy lepiej zmienić, chciałem po zimie sie zabrać za wszystko naraz, czyli świece olej cały rozrząd i coś sie napewno znajdzie, no i moze wyb wtedy od razu gaz załozył.

Co mi radzicie, zwlekać? z kasą cięzko narazie, puki co to na paliwko starcza i na małe oszczędności na przyszłość:)

Aha i jak coś to na jaki ten olej zmienić, niemam zielonego pojęcia co teraz mam.


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
PaddyX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt sie 20, 2004 10:30
Lokalizacja: Łódź

Post autor: PaddyX » pt paź 08, 2004 13:30

igor002 pisze:Ja mam 1.6 benzyna i niewim jaki ma olej, zadnych naklejek nie znalazłem, narazie nie wymieniam bo przejechałem juz chyba 3tyś km i oleju ni eubywa i dalej ładny jak bursztyn, ani za ciemnye ni nic, wszystko ok.
Zastanawiam csie czy przejeżdze tak jeszcze zime, czy lepiej zmienić, chciałem po zimie sie zabrać za wszystko naraz, czyli świece olej cały rozrząd i coś sie napewno znajdzie, no i moze wyb wtedy od razu gaz załozył.

Co mi radzicie, zwlekać? z kasą cięzko narazie, puki co to na paliwko starcza i na małe oszczędności na przyszłość:)

Aha i jak coś to na jaki ten olej zmienić, niemam zielonego pojęcia co teraz mam.
Z paskiem rozrządu nie radziłbym czekać. Jeśli nie wiesz kiedy był zmieniany zrób to zaraz. A świece i przewody WN też zimą mogą o sobie dać znać.


...a ósmego dnia Bóg stworzył wariata !!!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 358 gości