Wycieraczki skaczą na szybie, nie zbierają wody

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kumiech
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob kwie 16, 2011 13:23

Wycieraczki skaczą na szybie, nie zbierają wody

Post autor: kumiech » wt kwie 19, 2011 12:02

Witam!

Mam ostatnio problem z wycieraczkami w moim Golfiku IV. Chodzi o to, że ostatnio wymieniałem je na nowe (wszystkie trzy), bo już zbytnio nie zbierały i końcówki były urwane. W jedynym sklepie samochodowym u mnie w miasteczku kupiłem wycieraczki firmy Bosch (droższe, to myślałem, że lepsze). Jednak jest problem z wycieraczką przednią po stronie kierowcy.

Chodzi o to, że w trakcie powrotu wycierczki z góry na dół, nie zbiera ona wody, a dodatkowo tak jakby skacze na szybie, pozostawiając równoległe paski z wodą (nie wiem jak to dokładnie opisać) i przy okazji wydając nieprzyjemny dźwięk. Z dołu do góry idzie ładnie, dopiero z powrotem tak się dzieje. Muszę wylać pół zbiornika płynu do spryskiwaczy, to zaczyna chodzić normalnie i po pewnym czasie znów się zaczyna to samo.

Nie wiem czym to jest spowodowane, nic nie grzebałem, po prostu założyłem nową wycieraczkę. W sklepie sprzedawca dał mi wycieraczkę o długości 51cm, starą miałem 48cm. Czy to może być problem?

Czekam na pomoc.
Pozdrawiam, kumiech.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Wycieraczki skaczą na szybie, nie zbierają wody

Post autor: marcin7x5 » wt kwie 19, 2011 12:43

To poprostu wina gumy użytej w wycieraczce. ja juz wiele razy "sparzyłem się" na Boschu. Obecnie aby uniknąć tego typu nieprzyjemnych zjawisk kupuje same gumki ale silikonowe. Działają bezproblemowo.

Poza tym jeżeli masz paragon to spróbuj reklamować.



Awatar użytkownika
maroTdi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: czw lip 05, 2007 20:55
Lokalizacja: Warszawa

Wycieraczki skaczą na szybie, nie zbierają wody

Post autor: maroTdi » wt kwie 19, 2011 13:39

a spr. nasmarowac sprezyne wycieraczki i troszke rozruszac..



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Wycieraczki skaczą na szybie, nie zbierają wody

Post autor: wojtas46 » wt kwie 19, 2011 16:24

Sprawdż czy poprawnie zamontowałeś , strzałką do góry a pozatym wycieraczka od strony kierowcy powinna mieć 530 mm , strona pasażera 480 mm , tył 330 mm



karol_vw
Grupa Podlasie
Grupa Podlasie
Posty: 463
Rejestracja: ndz sie 01, 2010 23:27
Lokalizacja: Białystok

Wycieraczki skaczą na szybie, nie zbierają wody

Post autor: karol_vw » sob kwie 23, 2011 12:04

Miałem dokładnie ten sam problem. Skakanie po szybie i co najgorsze zostawianie wody na przeciwko oczu kierowcy co było nie do zniesienia. Testowałem 2 typy wycieraczek i w moim przypadku Bosch AeroTwin rozwiązały problem. Fakt trzeba wydać ok. 80zł na przedni komplet, ale w moim przypadku było warto. Zbierają wodę aż miło.



Awatar użytkownika
Joziu92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt kwie 19, 2011 17:59
Lokalizacja: Stęszew

Wycieraczki skaczą na szybie, nie zbierają wody

Post autor: Joziu92 » śr maja 04, 2011 07:33

Ja w Seacie też mam taki problem. Tyle, że wymieniłem jedną wycieraczkę na Boscha, i ona wogle nie zdaje egzaminu, a druga(jakaś tandeta) działa bez problemu:)


Kto nie ryzykuje szampana nie pije.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości