Telepie autem na wolnych obrotach,VW Passat B5 TDI 115km ATJ

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mateusz_kajtek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pn gru 01, 2008 18:07
Lokalizacja: Opolskie NYsa
Kontakt:

Telepie autem na wolnych obrotach,VW Passat B5 TDI 115km ATJ

Post autor: mateusz_kajtek » pn kwie 25, 2011 19:31

Po odpaleniu silnika gdy auto trochę pochodzi na wolnych obrotach czuć w środku jak telepie/trzesie autem (budą) a na wiekszych obrotach tego nie ma dopiero gdy zdjeme noge z gazu i wskazówka opada poniżej 1000 obr zaczyna na nowo telepać... dzieje sie tak raczej przy zimnym silniku i ma on wtedy ok 900 obr brzmi dobrze pracuje cicho i równo a przy ciepłym silniku 90 stopni ma ok 800 obr i już tak nie telepie ale gdy dodam gazu to przy "opadaniu obrotów" za każdym razem na moment też zatelepie autem i co dziwne gdy otwieram maskę nie widzę nic niepokojacego, gdy dotykam silnika nie czuje tego telepania czuć to tylko gdy siedze w aucie w środku... pomocy :/


NA SPRZEDAŻ MÓJ GOLFIK -> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3936548#3936548

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Telepie autem na wolnych obrotach,VW Passat B5 TDI 115km ATJ

Post autor: Detektor » pn kwie 25, 2011 20:02

czyżby dwumasa się kończyła ?


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
mateusz_kajtek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pn gru 01, 2008 18:07
Lokalizacja: Opolskie NYsa
Kontakt:

Re: Telepie autem na wolnych obrotach,VW Passat B5 TDI 115km

Post autor: mateusz_kajtek » wt kwie 26, 2011 16:23

Detektor pisze:czyżby dwumasa się kończyła ?
właśnie nie wiem co sie konczy i nie wiem jak to sprawdzić, dopiero co kupiłem to auto w niemczech i będę tu jeszcze miesiac a pozniej musze wrócić tym autem do domu wiec, nie wiem co zrobić żeby to sprawdzić...


NA SPRZEDAŻ MÓJ GOLFIK -> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3936548#3936548

Awatar użytkownika
mateusz_kajtek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pn gru 01, 2008 18:07
Lokalizacja: Opolskie NYsa
Kontakt:

Telepie autem na wolnych obrotach,VW Passat B5 TDI 115km ATJ

Post autor: mateusz_kajtek » wt kwie 26, 2011 16:27

wczoraj po minucie pracy silnika już zaczeło telepać budą, a gdy tylko właczyłem klimatronic to przestało albo było to już prawie nie odczuwalne, i działo sie tak samo przy przełączaniu climatronica z opcji ECON na AUTO... słychać że uruchomiona sprężarka obciąża silnik i minimalnie obniża obr silnika i czy to właśnie dlatego?


NA SPRZEDAŻ MÓJ GOLFIK -> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3936548#3936548

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Telepie autem na wolnych obrotach,VW Passat B5 TDI 115km ATJ

Post autor: Detektor » wt kwie 26, 2011 17:45

sprawdzenie dwumasy będzie dla Ciebie napewno kosztowne z tego względu, że trzeba zdjąć skrzynie żeby się
do niej dostać dlatego zostaw sobie ten zabieg na sam koniec jak już sprawdzisz wszystko co możliwe.
Proponuję na sam początek posprawdzać w jakim stanie masz poduchy silnika.
mateusz_kajtek pisze:słychać że uruchomiona sprężarka obciąża silnik i minimalnie obniża obr silnika i czy to właśnie dlatego?
może w jakimś minimalnym stopniu ma to wpływ ale samo uruchomienie sprężarki klimy powoduje przy jej rozruchu
minimalne wibracje. Posprawdzaj najpierw poduchy.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
mateusz_kajtek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pn gru 01, 2008 18:07
Lokalizacja: Opolskie NYsa
Kontakt:

Telepie autem na wolnych obrotach,VW Passat B5 TDI 115km ATJ

Post autor: mateusz_kajtek » wt kwie 26, 2011 19:16

dziś od nowa siedziałem w aucie i obserwowałem co sie dzieje i doszłem do wniosku że częściej telepanie odczuwam na zimnym silniku przy ok 900 obr a gdy sie nagrzeje i ma ok 800 obr to już tego nie czuć, czy tak też bywa gdy pada dwumas? Ponadto przy ruszaniu za przy użyciu jedynie sprzegła bez dodawania gazu też troszke telepie, jak mozna sprawdzić bez zaglądania do skrzyni czy to nie dwumas? Są jakieś sposoby?


NA SPRZEDAŻ MÓJ GOLFIK -> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3936548#3936548

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Telepie autem na wolnych obrotach,VW Passat B5 TDI 115km ATJ

Post autor: Detektor » wt kwie 26, 2011 19:32

mateusz_kajtek pisze:jak mozna sprawdzić bez zaglądania do skrzyni czy to nie dwumas? Są jakieś sposoby?
bez zdjęcia skrzyni się nie upewnisz bo jak jest zamocowana to dwumasy nie widać, sprawdz na VAG-u synchronizację
pompowtrysków gr.004, pole 4 wartość poprawna 0 i przy okazji poczytaj :
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=80&t=354401" onclick="window.open(this.href);return false;


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
mateusz_kajtek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pn gru 01, 2008 18:07
Lokalizacja: Opolskie NYsa
Kontakt:

Re: Telepie autem na wolnych obrotach,VW Passat B5 TDI 115km

Post autor: mateusz_kajtek » śr kwie 27, 2011 20:27

Detektor pisze:
mateusz_kajtek pisze:jak mozna sprawdzić bez zaglądania do skrzyni czy to nie dwumas? Są jakieś sposoby?
bez zdjęcia skrzyni się nie upewnisz bo jak jest zamocowana to dwumasy nie widać, sprawdz na VAG-u synchronizację
pompowtrysków gr.004, pole 4 wartość poprawna 0 i przy okazji poczytaj :
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=80&t=354401" onclick="window.open(this.href);return false;
dzięki, a jaki może byc najgorszy scenariusz podczas trasy gdyby ewentualnie dwumasa padła mi w drodze? auto stanie i nie bede mógl dalej sie poruszać? jakieś uszkodzenia po za dwumasą?


NA SPRZEDAŻ MÓJ GOLFIK -> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3936548#3936548

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Telepie autem na wolnych obrotach,VW Passat B5 TDI 115km ATJ

Post autor: Detektor » czw kwie 28, 2011 06:19

mateusz_kajtek pisze:auto stanie i nie bede mógl dalej sie poruszać?
nic takiego nie powinno nastąpić, poprostu telepanie budą na wolnych obrotach to najgorsze co może Cię
spotkać, jedynie może się nasilać i stanie na światłach w mieście będzie wkur...ce.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
mateusz_kajtek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pn gru 01, 2008 18:07
Lokalizacja: Opolskie NYsa
Kontakt:

Re: Telepie autem na wolnych obrotach,VW Passat B5 TDI 115km

Post autor: mateusz_kajtek » czw kwie 28, 2011 18:15

Detektor pisze:
mateusz_kajtek pisze:auto stanie i nie bede mógl dalej sie poruszać?
nic takiego nie powinno nastąpić, poprostu telepanie budą na wolnych obrotach to najgorsze co może Cię
spotkać, jedynie może się nasilać i stanie na światłach w mieście będzie wkur...ce.
no to mnie uspokoiłeś, bo chodzi mi tylko o powrót autem do polski, a tam już będzie mechanik który sprawdzi mi czy to dwumasa czy też coś innego...


NA SPRZEDAŻ MÓJ GOLFIK -> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3936548#3936548

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Telepie autem na wolnych obrotach,VW Passat B5 TDI 115km ATJ

Post autor: Detektor » czw kwie 28, 2011 21:34

mateusz_kajtek pisze:no to mnie uspokoiłeś, bo chodzi mi tylko o powrót autem do polski
śmiało wsiadaj i wracaj, czekamy na Ciebie :pub:


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

jozekb4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt maja 03, 2011 20:38

Re: Telepie autem na wolnych obrotach,VW Passat B5 TDI 115km

Post autor: jozekb4 » wt maja 03, 2011 21:15

mateusz_kajtek pisze:wczoraj po minucie pracy silnika już zaczeło telepać budą, a gdy tylko właczyłem klimatronic to przestało albo było to już prawie nie odczuwalne, i działo sie tak samo przy przełączaniu climatronica z opcji ECON na AUTO... słychać że uruchomiona sprężarka obciąża silnik i minimalnie obniża obr silnika i czy to właśnie dlatego?
Co rozumiesz przez "telepanie", jeżeli jest to drżenie to może sprawdz koło na alternatorze?



Awatar użytkownika
mateusz_kajtek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pn gru 01, 2008 18:07
Lokalizacja: Opolskie NYsa
Kontakt:

Re: Telepie autem na wolnych obrotach,VW Passat B5 TDI 115km

Post autor: mateusz_kajtek » śr maja 04, 2011 17:03

jozekb4 pisze:
mateusz_kajtek pisze:wczoraj po minucie pracy silnika już zaczeło telepać budą, a gdy tylko właczyłem klimatronic to przestało albo było to już prawie nie odczuwalne, i działo sie tak samo przy przełączaniu climatronica z opcji ECON na AUTO... słychać że uruchomiona sprężarka obciąża silnik i minimalnie obniża obr silnika i czy to właśnie dlatego?
Co rozumiesz przez "telepanie", jeżeli jest to drżenie to może sprawdz koło na alternatorze?
drżenie całego samochodu, czasami auto drży a czasami przestaje...

a jak sprawdzić to koło? wymienić na nowe czy jest lepszy-tańszy sposób?


NA SPRZEDAŻ MÓJ GOLFIK -> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3936548#3936548

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości