obrotomierz nie działa prawidłowo

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

g4mario
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: pn lip 16, 2007 18:57
Lokalizacja: Warszawa

obrotomierz nie działa prawidłowo

Post autor: g4mario » wt kwie 26, 2011 22:02

Witam,

mam dziwny przypadek ze wskazaniami obrotomierza. Na zimnym silniku wskazania obrotomierza sa prawidlowe, jak rozgrzeje sie silnik np: w korku wskazówka obrotomierza spada do 600 obr/min lub ekstremalnie do 0 obr/min, a silnik pracuje rowno na ok 800 obr/min. (w zime jest wszystko ok, tak dzieje sie tylko w lato). Czy ktos moze dac jakies wskazówki, padniete cewki zaplonowe? pls o pomoc, niestety z elektryka leze:(


pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

obrotomierz nie działa prawidłowo

Post autor: grg474 » śr kwie 27, 2011 13:53

no faktyczni objaw dziwny - ja bym na chwilę podmienił jednak licznik bo wygląda to na wadę licznika


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

g4mario
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: pn lip 16, 2007 18:57
Lokalizacja: Warszawa

obrotomierz nie działa prawidłowo

Post autor: g4mario » śr kwie 27, 2011 14:33

...a co do tego moze miec temperatura otoczenia? Masz jakis pomysl? Wystarczy wylaczyc silnik aby troche ostygl i znowu jest ok. Czary?


pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
vib0vit
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: śr gru 30, 2009 01:02
Lokalizacja: Nowogard/ Szczecin
Kontakt:

obrotomierz nie działa prawidłowo

Post autor: vib0vit » śr kwie 27, 2011 14:57

Może , jak jest cieplej gdzieś sie styki przegrzewają i wariuje. Próba z innym bedzię dobrym krokiem do zmiany licznika lub szukania błedu gdzieś indziej .



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

obrotomierz nie działa prawidłowo

Post autor: guziolek » śr kwie 27, 2011 22:49

A może coś czujnik halla świruje, bo to chyba on impulsy wysyła do licznika, czy jeszcze jakiś jest za to odpowiedzialny? Choć w przypadku halla, to przeważnie nierówno na wolnych obrotach też chodziłby silnik.



g4mario
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: pn lip 16, 2007 18:57
Lokalizacja: Warszawa

obrotomierz nie działa prawidłowo

Post autor: g4mario » wt maja 03, 2011 21:30

...bo chodzi nierówno, ale nie zawsze. Na zimnym jest zawsze wszystko ok, równo...na rozgrzanym często trzęsie silnikiem, ale nie zawsze.
podłączyłem program diagnostyczny i pokazał mi błędy "wypadanie zapłonu", "cylinder trzeci". Prawdopodobnie cewka zapłonowa jest do wymiany. Może ona ma wpływ na wskazania obrotomierza? czy to nie 125p:))


pozdrawiam
Mariusz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości