Osprzęt silnika - amator prosi o pomoc

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Tomek1990
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: pn sie 03, 2009 11:43
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Osprzęt silnika - amator prosi o pomoc

Post autor: Tomek1990 » sob kwie 23, 2011 13:15

Witam czy mógłby ktoś dać fotki z osprzętem silnika golf 2 1.3 55km 4 biegowy o oznaczenu NZ ? Oczywiście takie rzeczy jak aparat zapłonowy , alternator , rozrusznik wiem gdzie są. Głównie chodzi mi o czujniki , przepływki , sonde lambada , czujnik hella i inne osprzęty. Ma ktoś taką fotkę gdzie co i jak się znajduję ?



Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Osprzęt silnika - amator prosi o pomoc

Post autor: Lucki » sob kwie 23, 2011 13:53

czujnik hella
halla




Obrazek



p.s po lewej stronie masy wystającą wtyczkę na skraju zdjęcia, to jest wtyczka od przepływki


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

Awatar użytkownika
Tomek1990
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: pn sie 03, 2009 11:43
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Osprzęt silnika - amator prosi o pomoc

Post autor: Tomek1990 » sob kwie 23, 2011 14:15

Ok pochwała dla Ciebie poleciała :)

Bo ogólnie muszę jakoś coś ogarnąć w aucie bo coś czasem poszarpuję i dławi się - nie ma mocy kiedy mu gazu się dodaję i lubi gasnąć. Po odpaleniu już np. jest dobrze a później znów to samo. Oczywiście takie coś występuję raz na jakiś czas ale widać coś się dzieję. I auto jak stoi i jest zimny silnik i jak mu leciutko dodam gazu to w tedy silnik nierówno chodzi , ma strasznie niskie obroty tak jakby miał już zgasnąć ale nie gaśnie. Wydaję mi się , że dużo pali i trochę czuć benzyną.

Ja tam nie wiem od czego zacząć i co sprawdzać i w jaki sposób więc pozostaję mechanik :)



Awatar użytkownika
pancerniak665
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 472
Rejestracja: śr maja 26, 2010 08:24
Lokalizacja: Olsztyn

Osprzęt silnika - amator prosi o pomoc

Post autor: pancerniak665 » pn kwie 25, 2011 15:52

kolego masz nz-ta czyli pełna szpryca. Zobacz czy ci wtryski nie leją skoro czujesz wache. Co do tych obrotów na zimnym to zobacz czujniki na króćcu wody (niebieski i czarny) raczej niebieski. Spróbuj odpalić autko i odepnij kostke z niebieskiego czujnika. Obroty powinny się wyrównać. Jak to pomoże to chyba wiesz co dalej trzeba zrobić


http://img831.imageshack.us/img831/96/abcd0007j.th.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości