dziwny dzwięk [mk2]

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
plazma
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: pn maja 08, 2006 21:26
Lokalizacja: SBL
Kontakt:

dziwny dzwięk [mk2]

Post autor: plazma » wt cze 06, 2006 19:52

mam nowy problem jak autko jest zimne to słychać wyrażny nie wiem świst albo zgrzyt taki dziwny dzwięk cos ala zajechane łożysko. jak słucham przy silniku to wydaje mi sie że dochodzi z okolicy paska rozrządu. altek i pompa wody odpada, bo robiłem próbe bes paska klinowego. może to napinacz rozrządu. sam już nie wiem, aha zawsze dzwięk ten słychać przy około 2000 obrotów. powiedzcie co o tym myślicie i czy można jeżdzic z tym czy nie? :crazy:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt cze 06, 2006 20:10

sprawdź ten napinacz. Może sie całkiem zatrzeć i zastopować, w wtedy pasek już wiele nie wytrzyma albo przeskoczy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
yank
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 613
Rejestracja: śr lut 15, 2006 09:25
Lokalizacja: Zebrzydów/Świdnica
Kontakt:

Post autor: yank » wt cze 06, 2006 20:32

też mysle że napinacz oraz sprawdź obudowe paska rozrządu może ocierać o pasek i stąd ten dziwny dzwięk, niedawno tak u mnie sie działo i popłynąłem na wymiane paska i napinacza choć 10.000 km dopiero co zrobiłem na nowym. Napinacz był kiepskiej jakości, i obudowa ocierała od spodu tak że pasek rozrządu wyglądał prawie gładko...w ostatniej chwili wymieniłem lada moment byłoby po silniku...



Awatar użytkownika
Ryś Stepowy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: śr mar 09, 2005 18:58
Lokalizacja: Dżersej Siti DDZ
Kontakt:

Re: dziwny dzwięk [mk2]

Post autor: Ryś Stepowy » wt cze 06, 2006 20:37

plazma pisze:świst albo zgrzyt taki dziwny dzwięk cos ala zajechane łożysko. jak słucham przy silniku to wydaje mi sie że dochodzi z okolicy paska rozrządu.
Wszystko wskazuje na napinacz, tam jest łozysko wiec może powodować takie efekty dzwiękowe. Lepiej z tym nie jeździć bo może się stać coś niedobrego.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt cze 06, 2006 20:59

Jako ciekawostkę napiszę, że w mojej starej jetce przez niedbalstwo doprowadziłem do tego że napinacz całkiem sie zablokował. Pasek ślizgał sie po nim. Przejeździłem tak około 500 km a sprawę uratował chyba olej z nieszczelnego simeringu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
plazma
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: pn maja 08, 2006 21:26
Lokalizacja: SBL
Kontakt:

Post autor: plazma » śr cze 07, 2006 20:16

jak sprawdzic czy to napewno napinacz dzis go ob macałem:D i wyczówałem taki chodżby nie rowki tylko na odwrót wystawał coś z powierzchni napinacza, ale chyba to guma była bo zchodziło gdy tarłem palcem. wynika z tego że to napinacz. dam rade to sam wymienić?
bo chyba bedzie trzeba pasek ustawic a na tym sie jeszcze nie znam znaczy sie w maluchu nieraz to robiłem ale to całkiem inna sprawa tak mi sie wydaje. aha jeszcze jedno czy tylko napinacz czy pasek też ? a obudowa nie ociera bo po zdjęci jest tak samo :grrr:



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » śr cze 07, 2006 20:21

wymiana napinacza jest dziecinnie prosta

klucz 15 w reke

zanim go odkrecisz sprawdz naciag paska, po zalozeniu nowego ustaw mniej wiecej tak samo.

Dobrze naciagniety pasek w najdluzszym miejscu nie powinien dac sie obrocic o 90 stopni



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 468 gości