Czy to może być sprzegło????

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

markogolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 10:38

Czy to może być sprzegło????

Post autor: markogolf » czw kwie 14, 2011 08:07

Witam serdecznie
Jestem nowym użytkownikiem forum. Pomimo tego często śledzę porady Użytkowników. Od jakiegoś czasu u mnie również pojawił się problem z Golfem. Mianowicie zachowuje się jakby go "dusiło" Szczególnie pod górkę ( nawet maluchy i autobusy mnie wyprzedzają:)) Jesli dodaję powolutku gazu to czuć że się zbiera do jakiegoś momentu i potem nagle szarpniecie i dalej nie idzie. Miałem wymienianą sondę lambda więc myslałem że to jej wina , ale dwóch mechaników wykluczyło ją jako winną całego zamieszania. Wymieniłem świece, czyściłem i adaptowałem przepustnicę i nic. Któryś z kolei mechanik powiedział mi że to najprawdopodobniej sprzęgło się ślizga bo na biegu jałowym silniczek chodzi bez zarzutu. czy to może być to??? Mechanik nie jest pewny a mnie nie bardzo się widzi wymiana sprzęgła za kilkaset złotych tylko po to żeby się przekonać ze to nie to. Dodam że moje autko to GOLF IV 1.4 16V 98r



Awatar użytkownika
Warren.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 20:00
Lokalizacja: ZST
Silnik: AEB

Czy to może być sprzegło????

Post autor: Warren. » czw kwie 14, 2011 10:04

Podłączałeś pod VAG?.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Czy to może być sprzegło????

Post autor: italiano_83 » czw kwie 14, 2011 10:05

Kiedy sprzęgło się ślizga bardzo łatwo jest to zauważyć, mianowicie po gwałtownym dodaniu gazu obroty silnika nagle wzrastają ale samochód nie przyspiesza- następuje uślizg sprzęgła, dodatkowo wyraźnie to słychać i "czuć" w sensie że auto zachowuje się jak samochody ze starą skrzynią automatyczną .


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Czy to może być sprzegło????

Post autor: guziolek » czw kwie 14, 2011 17:06

Z tego co piszesz, to wynika że twoje auto nie ma siły jechać. Jakby to było sprzęgło to objawy byłyby właśnie takie jak pisze kolega italiano_83,



Matt_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 17:01
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Czy to może być sprzegło????

Post autor: Matt_GT » czw kwie 14, 2011 22:30

Ja bym przed rozebraniem sprzęgła sprawdził ciśnienie pompki paliwa.
markogolf pisze: Jesli dodaję powolutku gazu to czuć że się zbiera do jakiegoś momentu i potem nagle szarpniecie i dalej nie idzie
Jakby sprzegło padało to od początku po wrzuceniu każdego biegu byłby taki objaw a nie po pewnym momencie. Jedyna rzecz mnie zastanawia skąd te szarpnięcie



markogolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 10:38

Re: Czy to może być sprzegło????

Post autor: markogolf » pt kwie 15, 2011 07:16

No właśnie podpinałem VAG i cisza wszystko ok. dzisiaj jak jechałem do pracy nagle wszystko było w porządku. Nawet się zdziwiłem. Nagle jak dodałem gazu to tak jakby ktoś złapał mi samochód z tyłu i ciągnął w drugą stronę:) Pewnie będe musiał odwiedzić kolejnego mechanika W każdym razie bardzo Wam dziękuję za pomoc.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Czy to może być sprzegło????

Post autor: marcin7x5 » pt kwie 15, 2011 12:58

Ja sprawdziłbym układ wydechowy. Miałem kiedys taki przypadek, że zapchał sie tłumik koncowy. Autko miało tylko siłe do 2 tyś obr a potem zadyszka. Odkręc na złaczce na kolektorze wydechowym, pojedź i zobacz czy będzie tak samo. Prawdopodobnie wywalą ci się błedy od sond ale to mozna zawsze usunąć vagiem. Możesz też rozłaczyć za katalizatorem i wtedy sprawdzic.



markogolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 10:38

Re: Czy to może być sprzegło????

Post autor: markogolf » pn kwie 18, 2011 14:02

Dzięki serdeczne U mnie właśnie po osiagnięciu 2000obr/min nagle wszystko siada. Najgorsze jest że jak mi przydusi i delikatnie puszczę gazu i dodam znowu to idzie przez chwilę i znowu go dusi. Sprawdzę układ wydechowy. Jeszcze raz bardzo Wam dziękuje za informacje



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości