MK3 centralny padł

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
newswen
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 15:50
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

MK3 centralny padł

Post autor: newswen » wt sty 25, 2005 20:13

Witam wsiadłem dziś do autka rano i wszystko w poządku kluczykiem otworzyłem wszystkie drzwi, gorzej już było z zamknieciem, drzwi pasażera się już nie zamknęły, tylko bagażnik i klapa tylnia, a teraz juz nawet klapa sie nie zamyka???
czy to może byż spowodowane zamarznięciem??? czy może już cały mechanizm się zepsul?? :crazy:



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » wt sty 25, 2005 20:39

Sprawdź przewody podciśnienia


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

daniellw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pn lis 01, 2004 21:56
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: daniellw » wt sty 25, 2005 23:09

to ja sie przylacze i zadam pytanie do wiedzacych: otwieram autko kluczykiem, niby centralny pneumatyczny podnosi wszystkie dzwignie ale zaraz po puszczeniu kluczyka zamyka spowrotem, radze sobie tak ze ide na strone pasazera i tam otwieram drzwi, co moze byc grane?



borbet
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 23:53
Lokalizacja: 100lica

Post autor: borbet » wt sty 25, 2005 23:55

daniellw pisze:to ja sie przylacze i zadam pytanie do wiedzacych: otwieram autko kluczykiem, niby centralny pneumatyczny podnosi wszystkie dzwignie ale zaraz po puszczeniu kluczyka zamyka spowrotem, radze sobie tak ze ide na strone pasazera i tam otwieram drzwi, co moze byc grane?
A szyby elektryyczne masz? Działają? Stawiam, że szyby nie chodzą, bo padł bezpiecznik modułu domykania szyb. Jest on nad przekażnikami (poziomo). Fabryka zaleca 20A ale wrzuć tam 30A.

PZDR


dYZIO (nick: borbet)
[color=green][i]A ja jeżdżę na gazie...[/i][/color]

daniellw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pn lis 01, 2004 21:56
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: daniellw » czw sty 27, 2005 12:47

nie mam elektrycznych szyb, to musi byc cos innego, moze chodzi o styki?, a moze cos z ukladem sterujacym sie dzieje? co o tym myslicie? dodam ze zamkiem u drzwi pasazera otwieram pneumatycznie wszystkie zamki, ale z kolei zamknac sie juz wszystkich nie udaje, zreszta tu nie ma reguly, raz mi dziala a raz nie



borbet
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 23:53
Lokalizacja: 100lica

Post autor: borbet » czw sty 27, 2005 17:35

daniellw pisze:nie mam elektrycznych szyb, to musi byc cos innego, moze chodzi o styki?, a moze cos z ukladem sterujacym sie dzieje? co o tym myslicie? dodam ze zamkiem u drzwi pasazera otwieram pneumatycznie wszystkie zamki, ale z kolei zamknac sie juz wszystkich nie udaje, zreszta tu nie ma reguly, raz mi dziala a raz nie
Może pomoże przeczyszczenie pompki CZ.

PZDR


dYZIO (nick: borbet)
[color=green][i]A ja jeżdżę na gazie...[/i][/color]

daniellw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pn lis 01, 2004 21:56
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: daniellw » czw sty 27, 2005 23:46

jest zimno z ewentualnym czyszczeniem poczekam do wiosny, ale cos mi sie wydaje ze to jednak nie bedzie to, zamki sie otwierają szybko i bez problemu jak przekrecam kluczyk , problem w tym ze jak go puszcze to one spowrotem sie zamykaja pneumatycznie a ja przeciez kluczyka nie przekrecam do pozycji zamkniecia, co wy na to?



ignac
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn lis 22, 2004 22:33
Lokalizacja: silesia
Kontakt:

Post autor: ignac » pt sty 28, 2005 00:02

jestem po operacji czysczenia zamków,bo tez sie tak dzialo jak ty opisujesz.wymontowalem,umylem w ON i przesmarowałem smarem silikonowym,teraz pieknie chodza i z kluczyka i z pilota.wydaje mi sie ,ze to ten syf ,ktory tam byl zamarzał i blokowal mechanizm.generalnie zamek jest dosc skomplikowany,dochodza do niego dwie wtyczki:3 -pinowa i 4-pinowa plus przewod od pompki



daniellw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pn lis 01, 2004 21:56
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: daniellw » pt sty 28, 2005 11:30

dzieki za rady , tez mi sie wydaje ze to bedzie syf w zamkach, u mnie jest jedno ale, zima nie ma na to wplywu, juz latem zdarzaly mi sie problremy z otwieraniem, co by to nie bylo trzeba bedzie przyjrzec sie temu calemu mechanizmowi w zamkach



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 279 gości