Elektryczne Szyby

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Elektryczne Szyby

Post autor: dzikgtc » ndz cze 04, 2006 17:33

Witam. Niedawno stałem się posiadaczem Golfa III 1,8 wersja GL 5 drzwi. Na pokładzie mam zamontowane elektryczne szyby i lusterka. I teraz moje pytanie [szukałem na forum ale nie znalazłem na nie odpowiedzi], wszystko działa jak nalezy oprócz jednej elektrycznej szyby prawy-tył. Problem polega na tym że jak staram się opuścić tylną prawą szybę to słychać tylko takie bzzzz bzzz bzzz. Po poczytaniu paru postów poszedłem do Golfa i dobrałem się do mechanizmu opuszczania szyby, lecz na tym moja wiedza na temat tego co jest walnięte się kończy. Szyba ani drgnie a silnik wydaje takie odgłosy jakby chodził, nic pozatym się nie dzieje. Będę bardzo zobowiązany jeśli mi pomorzecie. Z góry dzięki.


P.S. Pozatym jeszcze raz witam wszystkich, jestem nowy :hmm: Jak narazie w Golfie mam zamontowane alufelgi 15'' Borbet'y okute w opony 195/50. Pozatym moim głównym celem jest przywrócenie go do bdb stanu.


Pozdrawiam
dzikgtc

Dubiel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lut 12, 2006 15:53
Lokalizacja: wawa

Re: Elektryczne Szyby

Post autor: Dubiel » ndz cze 04, 2006 19:01

Mam identyczny problem. Tyle,że w moim przypadku jest to szyba pasażera z przodu. Jest to trochę uciązliwe :grrr: . Także czekam na jakąś podpowiedź jak to zrobić i jakie ewentualnie mogą być to koszty ponieważ nie wiemczy dam sobie rady z tym sam.



pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » ndz cze 04, 2006 20:03

mam to samo z szyba pasazera ale juz mi rece opadly i dalem sobie spokoj..... dziala wedle wlasnego uznania



Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » ndz cze 04, 2006 21:00

pushkin77 pisze:...dziala wedle wlasnego uznania
Ale Tobie przynajmniej działa, a u mnie tylko skrzeczy i nic pozatym. To może chociaż się dowiem co trzeba wymienić żeby było dobrze? Bo rozumiem że naprawić zbytnio się tego nie da.


Pozdrawiam
dzikgtc

pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » ndz cze 04, 2006 21:28

moe linka Ci się rozwarstwiła i zablokowała w mechanizmie/pancerzu ??? napewno bez demontazu się nie obejdzie...



Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » ndz cze 04, 2006 22:51

pushkin77 pisze:może linka Ci się rozwarstwiła i zablokowała w mechanizmie/pancerzu ??? napewno bez demontazu się nie obejdzie...
No właśnie, dzisiaj jak sam próbowałem coś wymodzić to po zdjęciu obudowy od silnika zacząłem nim kręcić [za pomocą ręki a nie elektryki] i szyba się opuściła dosyć mozolnie ale jednak, lecz jak próbowałem podnieść spowrotem szybę [również kręcąc ręką silnik] to za pierwszym razem się podniosła a za drugim razem już nie chciała i po prostu musiałem od dołu ją podepchać żeby się domknęła.


Pozdrawiam
dzikgtc

janek444
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw mar 23, 2006 12:18
Lokalizacja: włocławek

Post autor: janek444 » pn cze 05, 2006 23:20

mam podobny problem (mk3 , 5 drzwi) po naciśnięcu przycisku słychać krótkie bzzzzyczenie i na tym koniec. Wysiadły mi dwie szyby, jedną z nich mechanik wymontował mechanizmy działają ok. silniczek podłączony na krótko też działa, przewody sprawdzone, -wychodzi na to że wysiadła elektronika (moduł komfort) sterowania szybą. Pytałem kilku elektryków samochodowych o możliwość naprawy twierdzili że przekracza to ich możliwości. Pisałem o tym już na forum ale nie było konkretnych podpowiedzi ciekawe czy nikt tego nie naprawił. W sklepach można kupić mechanizm ale bez silniczka i elektroniki. [img]c:/szyba[/img] na zdjęciu moduł wymontowany z drzwi - czy można coś takiego dokupić - pytałem na kilku szrotach ale nic takiego raczej nie posiadali, czy można taki moduł naprawić .
I jeszcze taka uwaga ze awarie te nastąpiły w czasie dużych mrozów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » wt cze 06, 2006 15:09

Najprostszym i najlepszym, choć może nie najtańszym rozwiązaniem bedzie kupno kompletnego i oryginalnego mechanizmu podnoszenia szyby. Tylko z tego co patrzałem na Allegro to tam albo są do 3D albo 5D lewe, a ja potrzebuje prawe. No nic, chyba będę musiał troszkę poczekać i wyhaczyć na Allegro okazje bo na okolicznych szrotach juz sprawdzałem i rowniez nic konkretnego nie znalazlem. Ale zawsze pozostaje możliwość podjechania do ludzi co zakładają szyberdachy i ogólnie zarabiają na robieniu elektryki w wozach, oni na pewno szybciej zdiagnozuja problem niż mechanicy od silników i blacharki.


Pozdrawiam
dzikgtc

Przemo86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:02
Lokalizacja: Aleja Zasłużonych...
Kontakt:

Post autor: Przemo86 » wt cze 06, 2006 15:14

ja podsune taki pomysl moze warto sprawdzic przelaczniki tzn rozebrac je i przeczyscic w srodku te styki powinno banglac mialem tak w mk2 bylo wszystko slychac ale okno nie banglalo teraz jak nowe ---> pomysl jednego z uzytkownikow forum niestety nie pamietam kogo


-Można się dobrze bawić na imprezie bez alkoholu, prawda ?
-Nie wiem, nie byłem...

Moje MK2

pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » wt cze 06, 2006 15:16

janek444 pisze:po naciśnięcu przycisku słychać krótkie bzzzzyczenie
skoro silnik działa to może uszkodzony masz przekażnik (to ten duży na zdjęciu). on ma za zadanie puszczenie duzego prądu i jednocześnie zmianę polazryzacji +/- na silnik. elektronika sterująca wydaje się w tym momencie sprawna bo jak "słychać" próbuje coś zrobić

[ Dodano: Wto Cze 06, 2006 15:17 ]
a swoją drogą to ta właśnie elektronika jest najdroższa z całego podnośnika.... i rzeczywiście ciężko ją dostać... a jak już jest to w komplecie z mechanizmem



Dubiel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lut 12, 2006 15:53
Lokalizacja: wawa

Post autor: Dubiel » czw cze 15, 2006 11:44

Naprawione :cool: . Oddałem w rece elektryka,ktory miał na to zerknąć i udało sie... zrobił ale co było przyczyną nie udało mi sie ustalic gdyz nie było owego magika jak odbierałem autko. koszt w sumie nie wielki a frajdy z mozliwości otworzenia sobie szybki w ten skwar niezastapiony.



janek444
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw mar 23, 2006 12:18
Lokalizacja: włocławek

Post autor: janek444 » czw cze 15, 2006 15:52

A jednak nie elektronika padła tylko przełamany przewód w drzwiach, przy pomiarach było napięcie a przy obciążeniu już nie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 395 gości