stukanie po wymianie glowicy,prosba o pomoc

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

golfmaniac22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: śr sty 02, 2008 00:19
Lokalizacja: lodz

stukanie po wymianie glowicy,prosba o pomoc

Post autor: golfmaniac22 » pn kwie 11, 2011 21:35

a wiec mysle ze mam wielki problem, ,autko zaczelo zle odpalac jakies trzy miesiace temu oddalem je donaprawy do warsztatu ktory ma[bo teraz juz nie ma w moich oczach] dobra renome, autko zostalo zdiagnozowane padlo na uszczelnienia pompowtryskow , po wyjeciu pompek okazalo sie ze glowica kwalikuje sie do wymiany z racji tego iz gniazda na pompowtryski byly juz wybite, wlasciciel zaproponowal mi wymiane glowicy na dabra uzywana, stwierdzil ze ma dobre zrodlo i jak tylko bedzie mial glowice to posklada wszystko i odda mi autko, minelo jaki tydzien odebralem autko a tu zong na drugi dzien rano autko tak jak bylo przed naprawa bardzo slabo odpala, a wiec autko na chol spowrotem i okazalo sie ze pompowtryski do wymiany, pompki zostaly wymienione , po tym wszystko wrucilo do normy autko odpala bardzo dobrze, jedynie co zmienil sie dzwiek samochodu slyszalny jedynie tylko w kabinie po nagrzaniu tak do 90c cos puka jest to takie pukanie takie gluche i slyszalne jedynie na wolnych obrotach, po przygazowaniu to pukanie troche cichnie ale dopiero po przekroczeniu 1300 obrotow zanika , bylem z reklamacja ale wlasciciel twierdzi ze glowica zostala splanowana i dla tego zmienil sie dzwiek silnika, mysle ze wali mi kit aby sie mnie pozbyc, prosze was o rade co moze byc przyczyna tego pukania? jutro jade jeszcze raz do niego i mysle ze bedzie ostro bo tego tak niezostawie pordzcie cos. autko to golfik 1.9 tdi axr pd



Awatar użytkownika
damian-ppp
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 18:42
Lokalizacja: Warszawa - Białołęka

Re: stukanie po wymianie glowicy,prosba o pomoc

Post autor: damian-ppp » pn kwie 11, 2011 23:43

golfmaniac22 pisze:wlasciciel twierdzi ze glowica zostala splanowana i dla tego zmienil sie dzwiek silnika
:smiech3: :smiech3: :smiech3: :smiech3: :smiech3: :smiech3:
Ciekawe od kiedy planowanie głowicy ma wpływ na pracę silnika?!
Coś spaprali i teraz będą kręcić, żeby tylko tego nie naprawić... Masz jakieś dokumenty (faktury) na tą naprawę?


Mam VAG-a i VAG TACHO, w razie potrzeby pisać na PW :-)

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

stukanie po wymianie glowicy,prosba o pomoc

Post autor: Detektor » wt kwie 12, 2011 05:49

golfmaniac22 pisze:prosze was o rade co moze byc przyczyna tego pukania?
przyczyn pukania moze być kilka, ciężko to ocenić nie widząc bezpośrednio problemu.
golfmaniac22 pisze:dopiero po przekroczeniu 1300 obrotow zanika
może pada Ci dwumasa jeżeli ją masz a może poduchy silnika kwalifikują się już do wymiany
golfmaniac22 pisze:jutro jade jeszcze raz do niego i mysle ze bedzie ostro bo tego tak niezostawie pordzcie cos
ja to na początek radził bym Tobie zmienić warsztat patrząc na opis twojej przygody a że w lokalizacji widzę że
masz wpisaną Łódz to nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem w swojej okolicy lepiej ogarniętych mechaników.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

golfmaniac22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: śr sty 02, 2008 00:19
Lokalizacja: lodz

Re: stukanie po wymianie glowicy,prosba o pomoc

Post autor: golfmaniac22 » wt kwie 12, 2011 20:40

damian-ppp pisze:
golfmaniac22 pisze:wlasciciel twierdzi ze glowica zostala splanowana i dla tego zmienil sie dzwiek silnika
:smiech3: :smiech3: :smiech3: :smiech3: :smiech3: :smiech3:
Ciekawe od kiedy planowanie głowicy ma wpływ na pracę silnika?!
Coś spaprali i teraz będą kręcić, żeby tylko tego nie naprawić... Masz jakieś dokumenty (faktury) na tą naprawę?
sory za tak pozny odzew tak mam fakture na naprawe i mam roczna gwarancje, dwumas jest nowy ma moze 2000 km, poprostu zostaje mi skladac coraz czestsze wizyty w tym warsztacie az im sie znudzi, tak naprawde to ja nie zostawie u nich auta bez mojej obecnosci nawet na minute



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: stukanie po wymianie glowicy,prosba o pomoc

Post autor: Fahoo » śr kwie 13, 2011 14:03

sprawdz na vagu synchronizacje wakłów vag com -engine- grupa 004 i ustawienie rozrzadu na znaki


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

golfmaniac22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: śr sty 02, 2008 00:19
Lokalizacja: lodz

Re: stukanie po wymianie glowicy,prosba o pomoc

Post autor: golfmaniac22 » śr kwie 13, 2011 22:21

Fahoo pisze:sprawdz na vagu synchronizacje wakłów vag com -engine- grupa 004 i ustawienie rozrzadu na znaki
witam synchronizacja jest na rozgrzanym 0.6 wiec ok, niesprawdzalem rozrzadu ale jak by byl przestawiony to wyszlo by to chyba na synchronizacji ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości