1.8 ABS zalewa na ssaniu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kristow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw cze 24, 2010 12:24
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem
Kontakt:

1.8 ABS zalewa na ssaniu

Post autor: Kristow » pt kwie 08, 2011 02:04

Witam wszystkich forumowiczów jak w temacie, posiadam golfa 3 z silnikiem 1.8 ABS a problemem jest zalewanie silnika na ssaniu i tylko na nim. Nie mam pomysłu co może być przyczyną tegoż zjawiska. Dodam że w lipcu 2010r założyłem instalacje gazową. Przed założeniem gazu niby nie zauważałem tego problemu i nie mogę obiektywnie powiedzieć czy założenie instalacji było przyczyną. czytałem trochę na forum i prawdopodobnie może to być sonda lub jakiś czujnik temperatury. W lecie mi to nie przeszkadzało ponieważ praktycznie całe lato przejezdziłem na gazie. Lecz w zimie przed wyjazdem do pracy odpalałem mojego golfa na benzynie(niby lepiej dla silnika tak "słyszałem")i po odpaleniu po chwili tak jakby silnik zaczal przerywać dziwnie, z wydechu czuć było nie spalona benzynę, po rozgrzaniu silnika problem znikał. Jestem teraz za granica i chce przyprowadzic mojego golfa do holandii. Ale najpierw chciałbym zniwelować ten problem prosiłbym o podpowiedzi, czy musze cos wymienić, dodam że nie mam w tej chwili dostępu do vag. Za wszytskie odpowiedzi z góry dziękuje:)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

1.8 ABS zalewa na ssaniu

Post autor: Paweł Marek » pt kwie 08, 2011 08:28

Tak jak czytałeś, sprawdź omomierzem czujnik temperatury (wszystko opisano na forum), jeśli bedzie dobry poczytaj o resecie sterownika silnika i wykonaj go. Jeśli pomoże znajdziesz na forum jak to rozwiązać żeby błędy nie wracały (emulacja sondy, odcięcie stałego plusa od sterownika i zastąpienie go plusem po zapłonie)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Kristow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw cze 24, 2010 12:24
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem
Kontakt:

1.8 ABS zalewa na ssaniu

Post autor: Kristow » sob kwie 09, 2011 01:24

OK dzięki wielkie podejrzewałem ze to może być coś z tym czujnikiem chodz na desce pokazuje mi elegancko 90*C. Wrócę do kraju na początku czerwca odrazu biore sie za ten czujnik:) i gdyby był walnięty raczej najlepszym rozwiązaniem bd kupno w ASO? bo jakoś do zamienników nie mam zaufania.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

1.8 ABS zalewa na ssaniu

Post autor: Paweł Marek » sob kwie 09, 2011 07:28

Tak jeśli chodzi o ten czujnik to najlepiej z ASO. Z tym ze one jednak rzadko się psują, możesz dać oryginalną używkę (żółty pasek) po sprawdzeniu jej omomierzem


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
golofs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn maja 30, 2005 09:32
Lokalizacja: Śląskie
Kontakt:

Re: 1.8 ABS zalewa na ssaniu

Post autor: golofs » pt lis 02, 2012 16:24

Paweł Marek pisze:Tak jak czytałeś, sprawdź omomierzem czujnik temperatury (wszystko opisano na forum), jeśli bedzie dobry poczytaj o resecie sterownika silnika i wykonaj go. Jeśli pomoże znajdziesz na forum jak to rozwiązać żeby błędy nie wracały (emulacja sondy, odcięcie stałego plusa od sterownika i zastąpienie go plusem po zapłonie)

Mam podobny problem dopiero reset ECU daje rezultat pomyślny.
Zanim będę robił odciecie plusa od sterownika ustawie jeszcze w moim AL-600 (sterownik gazu) emulacje sondy otwartą (OPEN LOOP) może to rozwiąże problem.


Ech te VW'je jak te kobiety nigdy dosyć i zawsze czarują !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości