1.3 wielopunkt dużo pali(ciągłe ssanie)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
JABcok20
Forum Master
Forum Master
Posty: 1838
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:32
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

1.3 wielopunkt dużo pali(ciągłe ssanie)

Post autor: JABcok20 » wt sty 25, 2005 21:09

witam mam problem ze spalaniem mojego golfa 1.3 na wielounkcie.miałem go u mechanika a on posprawdzał szystko, wymienił termostat i skasował.okazało się jednak że to nie to bo obroty nadal są wwyższe niż powinny i dalej chodzi jak on to powiedział na ssaniu.próbowałem sam i przy ciepłym silniku podczas pracy odłączyłem niebieską kostkę przy termostacie.obroty spadły,ale bez niej nie mogę go odpalić.czy jest to jakiś czujnik temperatury.są tam dwa niebieski i czarny jak niebieskiego podłączam to znowu ma za wysokie obroty(i dużo pali przy zasłonętej 1/2 chłodnicy 10-11 przy bardzo spokojnej jeździe).
Ostatnio zmieniony pt lis 27, 2009 22:16 przez JABcok20, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
collo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: sob sty 01, 2005 18:06
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: collo » wt sty 25, 2005 21:24

sprawdz ten niebieski czujnik u elektryka nie wiem jakie powinny byc wartosci ale elektryk powinien wiedziec. resetowales kompa? a moze ktos krecil obrotami jest taki maly wkret po prawej stronie od miejsca gdzie wchodzi tuba z powietrzem caly czas masz takie wysokie obroty? moze cos dolega automatycznemu ssaniu?



Awatar użytkownika
MAREK 74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 990
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 21:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: MAREK 74 » wt sty 25, 2005 21:25

ja bym wrócił do mechanika i kazał usunąć usterke jak skasował kase bo chyba nie chodziło ci o wymiane termostatu tylko o obroty


MK1 1.8GTI MK2 GTI 16V + DIGI3.2 MK2 1.8GTI + DIGI 1.75 :)

Awatar użytkownika
Egon PŃ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: czw lis 25, 2004 11:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Egon PŃ » wt sty 25, 2005 21:27

Niebiezki powinien mieć przy zimnym 2kOhm a ciepły 400 Ohm. Tez miałem taki problem choć pewnie nie tak duzy. Wyciągnij go i przeczyść. Sprawdz czy wody ci nie ubywa i w miejscu czujnika nie gromadzi sie powietrze.



Awatar użytkownika
JABcok20
Forum Master
Forum Master
Posty: 1838
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:32
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Post autor: JABcok20 » śr sty 26, 2005 00:48

ssanie mam włączone cały czas jak wyciągnę tą kostkę to obroty spadają a samochód jakby stał się dynamiczniejszy.wcześniej ruszając z miejsca jakby się dusił a teraz idzie jak strzała.czy ten czujnik jest właśnie od ssania.po co dwa czujniki temp.ile może kosztować taki czujnik.może bym zaryzykował i kupił.może robi się jakieś zwarcie.robiłem reset kompa ale nic się nie zmienia. :goof:



Awatar użytkownika
MAREK 74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 990
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 21:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: MAREK 74 » śr sty 26, 2005 01:13

reset kompa :rotfl:
kup czujnik jakieś 40zł


MK1 1.8GTI MK2 GTI 16V + DIGI3.2 MK2 1.8GTI + DIGI 1.75 :)

Awatar użytkownika
JABcok20
Forum Master
Forum Master
Posty: 1838
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:32
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Post autor: JABcok20 » śr sty 26, 2005 01:19

może jestem natrętny ale ciekawi mnie bardzo czy ten czujnik ma w ogóle związek ze ssaniem.czy to on reguluje tą czynność.są tam dwa .od czego jest ten drugi.przepływomierz nie był grzebany bo jest na śrubce narysowana farbą kreska(plomba?).



Awatar użytkownika
MAREK 74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 990
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 21:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: MAREK 74 » śr sty 26, 2005 01:37

to jest podstawowy czujnik oprócz przepływomierza
a drugi czujak to może to co widzisz na desce? wpadłbyś na to? :)


MK1 1.8GTI MK2 GTI 16V + DIGI3.2 MK2 1.8GTI + DIGI 1.75 :)

MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » śr sty 26, 2005 02:15

sam sobie na pytanie w gruncie rzeczy odpowiedziales. Czujnik padniety na 99%. Czujnik niebieski informuje komputer o tym jaka jest temperatyra czynnika chlodzacego a co za tym idzie silnika i wzbogaca lub zubaza mieszanke. Jezeli na goracym silniku po zdjeciu wtyczki z tego wlasnie czujnika dziwne akcje z obrotami znikaja to definitywnie wskazuje na wade tego czujnika. Nie baw sie w czyszczenie bo i tak nic to nie da, kup go (koszt kolo 30 pln) i nie zapomnij o oringu(w ASO od reki) przy tym czujniku zeby tez wymienic. Zrobisz to spokojnie sam na wlasna reke, tylko na zimnym silniku zebys to robil. Jak nie odkrecisz zakretki od zbiorniczka wyrownawczego to spokojnie plyn nie ucieknie...zawleczke od niego srubokretem wyciagniesz...(czujnika)

pamietaj zeby kupic niebieski, w InterCarsie beda mieli...


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

lookmal

Post autor: lookmal » śr sty 26, 2005 09:39

MAREK 74 pisze:reset kompa :rotfl:
Ja też zresetowałem u siebie kompa :kac:

Forum mi się cięło - po resecie jest ok...



Awatar użytkownika
JABcok20
Forum Master
Forum Master
Posty: 1838
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:32
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Post autor: JABcok20 » czw sty 27, 2005 00:37

czujnik kupię w piątek bo nie mam wyjścia.w tej chwili odpalam golfa z czujnikiem po czym go odłączam,ma wolniejsze obroty ale paliwo znika w oczach/tak jak wcześniej 11/100 jak nie więcej.aha i temperatura bardzo szybko rośnie,dochodzi do ok.90 i stoi(wentylator się nie włącza-bo ma przy 95).kupić czujnik i zrobić reset czy może lepiej od razu jechać do jakiegoś elektromechanika(mam troche kilometrów).jest jeszcze jekiś układ odpowiedzialny za ssanie/dawke paliwa który mógłby nawalić? :grrr: :goof:



MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » czw sty 27, 2005 00:56

wymien czujnik i powinno byc dobrze, a kompa mozesz odlaczyc na h czy jakos tak,


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » czw sty 27, 2005 00:57

JABcok20 pisze:czujnik kupię w piątek bo nie mam wyjścia.w tej chwili odpalam golfa z czujnikiem po czym go odłączam,ma wolniejsze obroty ale paliwo znika w oczach/tak jak wcześniej 11/100 jak nie więcej.aha i temperatura bardzo szybko rośnie,dochodzi do ok.90 i stoi(wentylator się nie włącza-bo ma przy 95).kupić czujnik i zrobić reset czy może lepiej od razu jechać do jakiegoś elektromechanika(mam troche kilometrów).jest jeszcze jekiś układ odpowiedzialny za ssanie/dawke paliwa który mógłby nawalić? :grrr: :goof:
aha no tym ukladem ktory jeszcze za to odpowiada to komputer chyba tylko...


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
JABcok20
Forum Master
Forum Master
Posty: 1838
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:32
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Post autor: JABcok20 » czw sty 27, 2005 00:59

wielkie dzięki.kupię w piątek i jak zadziała macie u mnie piwo :pub: :pub: :pub: :pub: :pub: :rotfl:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 545 gości