Uszkodzone sterowniki szyb w MKIV

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rafal.k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr maja 31, 2006 18:06
Lokalizacja: Kraków

Uszkodzone sterowniki szyb w MKIV

Post autor: rafal.k » śr maja 31, 2006 21:24

Witam,
Jakiś czas temu przestało działać elektryczne sterowanie szyb w moim Golfie. Ponieważ pozostałe funkcje „komfortu” (centralny zamek, sterowanie lusterkami) wydawały się działać, problem sprawiał wrażenie banalnego. Niestety, elektryk, po sprawdzeniu kostek i kabli, zawyrokował, że prawdopodobnie uszkodzone zostały sterowniki zintegrowane z silnikami szyb. Dodatkowo, zauważyłem później, że przestał działać również centralny zamek w klapie bagażnika oraz sygnalizacja otwarcia drzwi z lewej strony. Czasami również regulacja lewego lusterka powoduje jednoczesną zmianę położenia prawego.
Na jednym ze szrotów znalazłem takie sterowniki w rozsądnej cenie, tyle, że w innej wersji (5 drzwi, 2000 r. – mój samochód: 3 drzwi, 2002 r.) Postanowiłem sprawdzić je na miejscu i wydawały się być ok. (a właściwie lewy, bo tylko ten zdążyłem podłączyć).
I tu zaczynają się problemy: Gdy podłączony jest tylko jeden sterownik, (lewy lub prawy) -regulacja szyb działa. Gdy podłączone są razem, nie działa żadna ze stron. Rozwiązaniem pośrednim wydawało się odseparowanie ich, tak by mogły działać niezależnie (odłączyłem magistrale danych CAN z prawej strony). Jednak po kilku minutach sterowniki zawieszają się i przestają reagować na przyciski. Pomaga dopiero reset (najskuteczniejsze jest chwilowe odłączenie klemy). Przy okazji nie działa sterowanie lusterkami.

Spotkał się może ktoś z podobnym problemem?
Czy potrzebna jest wersja sterownika dokładnie odpowiadająca konfiguracji mojego samochodu? A może po wymianie tych sterowników wymagana jest rekonfiguracja ustawień przez oprogramowanie serwisowe?
Może problem tkwi jeszcze w innym miejscu?

Z góry dziękuje za pomoc.
PS. Przy okazji, może jest ktoś zainteresowany odkupieniem tych sterowników, gdyż właściciel szrotu odmówił ich przyjęcia z powrotem – niech go rdza….



Chomik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: sob cze 25, 2005 17:37
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Chomik » śr maja 31, 2006 23:33

rafal.k pisze:Czasami również regulacja lewego lusterka powoduje jednoczesną zmianę położenia prawego.
Mam tak samo non stop i znam kilka przypadków które też tak mają, niestety nikt niezna przyczyny.

Co do reszty to niestety nie potrafie Ci pomóc gdyż nieznam się na tym.
Pozodzenia w szybkim rozwiąaniu problemu ;)



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » pt cze 02, 2006 10:54

Chomik pisze:
rafal.k pisze:Czasami również regulacja lewego lusterka powoduje jednoczesną zmianę położenia prawego.
Mam tak samo non stop i znam kilka przypadków które też tak mają, niestety nikt niezna przyczyny.

Co do reszty to niestety nie potrafie Ci pomóc gdyż nieznam się na tym.
Pozodzenia w szybkim rozwiąaniu problemu ;)
Też tak własnie mam, nawet kiedyś zadałem pytanie w tym temacie na forum i okazuje się że inni użytkownicy mają to samo... Jednakże u mnie taki stan rzeczy nastał po założeniu alarmu w samochodzie...


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
bojar
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 14:57
Lokalizacja: Warszawa/Maków Maz.
Kontakt:

Post autor: bojar » pn cze 05, 2006 00:46

Moim zdaniem regulacja lewego lusterka powoduje jednoczesną regulację prawego lusterka, ponieważ tak musi być- jest to zamierzone i tak powinno właśnie działać...

Przecież jeżeli macie odpowiednio ustawione lusterka i wsiada inna osoba, np. wyższa, to wystarczy, że dobrze sobie ustawi lewe lusterko- podniesie je, to podniesie się również i prawe lusterko i już będą odpowiednio ustawione!!!

Po co osobno regulować prawe i lewe, jeśli można za jednym razem ustawić oba?
U mnie jest tak zawsze i jest to bardzo wygone, np. kiedy cofam przy wysokim krawężniku, to obniżam sobie lewe lustereczko i prawe już mam obniżone...

Pozdro!


[b][u]Walcz walcz walcz- Ty walczysz, ja walczę!!![/b][/u
Legia Warszawa !!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 474 gości