[mk2]gażnik 2e2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob cze 03, 2006 13:01

dokładnie masz rację. Bimetal i wax element współdziałają ze sobą i oba odpowiadają za czas działania ssania. Oba sa podgrzewane płynem chłodzącym, oba moga paść. wysokie obroty po pełnym otwarciu przepustnicy rozruchowej mogą być spowodowane nieprawidłowym działaniem wax elementu.
Ale również regulacją gaźnika: np ustawieniem wysunięcia trzpienia z siłownika trzypołożeniowego (śróba 13 na nim z tyłu), ustawieniem śróby połączonej z ośką przepustnicy na którą naciska w/wym trzpień, ustawieniem składu spalin (im bogatsza mieszanka tym do pewneij granicy obroty rosną), ustawieniem wstępnym przepustnicy drugiego stopnia, jest jeszcze regulacja obok wax elementu.
Dogranie tego wszystkiego to niezła zabawa. Lepiej za dużo na raz nie ruszać :)

[ Dodano: Sob Cze 03, 2006 1:05 pm ]
Dodam jeszcze że bimetal z górną przepustnicą ograniczają na ssaniu dopływ powietrza do I ej gardzieli gaźnika od góry, a wax element na ssaniu otwiera przepustnicę główną I-go stopnia, co w sumie powoduje wzbogacenie mieszanki i podniesienie wolnych obrotów na zimnym.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: kawowy19 » sob cze 03, 2006 13:58

Czyli jednak dobrze myślałem. Jedno jest pewne to nie bedzie siłownik 3-położeniowy bo on jest ładnie schowany itd. Wydaje mi sie że WAX element jakby za długo działa. Co moge z tym zrobić aby nie narobić bałaganu?? POZDRAWIAM!!



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob cze 03, 2006 14:19

1. wymienić
2. regulować tymi dwoma śróbkami na imbusy co na fotce zapodałem, z reguły to wystarcza jeśli w ogóle wax element jeszcze jakieś działanie wykazuje. Na aucie nie mając wprawy ciężko to zrobić, a z kolei po wyciągnięciu gaźnika nie można testować ustawień, więc powodzenia.
http://img149.imageshack.us/my.php?imag ... 2395vw.jpg

[ Dodano: Sob Cze 03, 2006 2:21 pm ]
Przy zbyt bogatej mieszance (za mocno wkręcona śróba regulacyjna od góry gaźnika) też obroty będą za wysokie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: kawowy19 » sob cze 03, 2006 18:48

Dzięki Paweł Marek ale chyba pójde na łatwizne i oddam cały gaźnik do regeneracji. Tam zrobia ustawią i bedzie śmigał dobrze:)...mam nadzieje. Pozdrawiam!!



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » sob cze 03, 2006 23:19

kawowy19 pisze:Dzięki Paweł Marek ale chyba pójde na łatwizne i oddam cały gaźnik do regeneracji. Tam zrobia ustawią i bedzie śmigał dobrze:)...mam nadzieje. Pozdrawiam!!
tyle ze nie wiadomo czy regeneracja wogole jest potrzebna i czy pomoze... ja sam zjadlem zeby na tym gazniku i skapitulowalem... w pokoju na podlodze lezy gaznik od fiata 125p i kolektor z golfa mk1 ktory pod niego przerobie... ssanie bede mial sterowane jednym urzadzeniem a nie jak w pierburgu czterema, brak rurek podcisnienia i ciagle rozregulowujacych sie ukladow... ale wiem ze dla niektorych to za duza rzezba... zycze powodzenia z pierburgiem...



kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: kawowy19 » ndz cze 04, 2006 12:09

a ja życze powodzenia z Weberem :pub:
sam niestety nie jestem w stanie aby okreslić czy potrzebna jest regeneracja czy nie ale nie mam ochoty dłużej sie z nim męczyć!POZDRAWIAM!! :wink:



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz cze 04, 2006 13:16

No bede probowal... zobaczymy co z tego wyjdzie. Dzieki. A tobie zycze powodzenia z regeneracja :)



janisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt lut 22, 2005 10:27
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: janisz » ndz cze 04, 2006 13:48

Ja po regulacji gaźnika osiągłem wynik spalania ok 6,2litra na 100 w trasie ale nie przekroczyłem raczej 90km/100. Mój motorek to 1,3 kat 87 rok( jak na 1,3 to mogło by być chba mniej jakieś 5,5l :grin: )
Czyli te gaźniki mają skłonność do rozregulowania się po jakimś czasie?
Czyli jak często przeprowadzacie regulacje swoich gaźników.
Czy jak będzie założona instalacja gazowa to też gaźnik ma ogromne znaczenie przy spalaniu gazu?



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz cze 04, 2006 14:16

janisz pisze:Czyli te gaźniki mają skłonność do rozregulowania się po jakimś czasie
niestety tak...duzo tez zalezy od stanu instalacji podcisnienia...
janisz pisze:Czyli jak często przeprowadzacie regulacje swoich gaźników.
jak tylko sie rozreguluje czyli co jakis tydzien...
janisz pisze:Czy jak będzie założona instalacja gazowa to też gaźnik ma ogromne znaczenie przy spalaniu gazu?
wtedy w gazniku role spelnia tylko przepustnica... wiec nie bardzi gaznik odgrywa role chociaz jak jest nieszczelny to tez moze krwi napsuc...



janisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt lut 22, 2005 10:27
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: janisz » ndz cze 04, 2006 20:28

Pytanie troche nie związane z gaźnikiem.Czy i jaki wpływ na spalanie ma kopułka i palec rozdzielacza



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz cze 04, 2006 20:34

Jak brudne to mniejsza iskra, jak mniejsza iskra to gorsze spalanie, a jak gorsze spalanie to mniejsza moc, jak mniejsza moc to wieksze zuzycie paliwa ...



kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: kawowy19 » ndz cze 04, 2006 23:26

do tego wyżej // nic dodać nic ująć :wink: pozdrawiam hehe



Awatar użytkownika
wojtoms
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lut 17, 2006 17:24
Lokalizacja: Gierałcice
Kontakt:

Post autor: wojtoms » czw cze 08, 2006 13:53

Tak troche z innej beczki, chciałem sie dowiedzieć czym różnia sie gaźniki pierburg 2E ,2E2 i 2EE, czy może to te same gaźniki. Z góry dziękuje za odpowiedz.



kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: kawowy19 » czw cze 08, 2006 14:58

no więc po pierwsze - nie ma gaźnika 2E to tylko oznaczenia na korpusie gaźnika
gaźnik 2E2 to gaźnik sterowany mechanicznie-podciśnieniowo natomiast gaźnik 2EE to gaźnik sterowany elektronicznie w którym nie można praktycznie nic zmienić
to tak w skrócie ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 324 gości