Czujnik położenia przepustnicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Klikuś
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: ndz lut 12, 2006 19:19
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Czujnik położenia przepustnicy

Post autor: Klikuś » sob cze 03, 2006 16:49

Od pewnego czasu strasznie był mułowaty.Kable,swiece,kopułka,wszystkie filtry wymienione.Podłączyłem pod VAGA i wyskoczyły dwa błędy;CZujnik położenia przepustnicy,Kontrola dodawania mieszanki.Skasowaliśmy błedy i po kolejnym skanowaniu wszystko ok.Auto naprawde odżyło miało kopa i moc.Niestety po dwóch dniach odpalam ruszam a tu znowu zamula.Jak myslicie czy ten czujnik jest do wymiany i jaka jest jego cena.A może to cos innego,zastanawiam sie nad tym drugim błędem Kontrola Dodawania Mieszanki.Prosze o pomoc moze ktos miał podobny problem.Mam juz dosyć. :crazy:
Ostatnio zmieniony ndz mar 16, 2008 17:16 przez Klikuś, łącznie zmieniany 1 raz.



szsz01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: wt lis 23, 2004 01:31

Post autor: szsz01 » sob cze 03, 2006 22:39

miałem podobne objawy w passacie i diagnoza ta sama, sam czujnik to potencjometr z wyłącznikiem, w momencie dodania obrotów wyłącznik informuje sterownik, że skończył się bieg jałowy i należy wzbogacić mieszankę itd itd
element ten jest [zasadniczo] nierozbieralny a tym samym nienaprawialny, zanim jednak zaczniesz szukać nowego, proponuję zmierzyć rezystancję na poszczególnych pinach, niewykluczone, że masz sprawny potencjometr ale gdzieś przetarte przewody



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob cze 03, 2006 22:54

znam ludzi co czyscili potencjometr(siebie tez) nie problem wyczyscic tam gorzej z ustawieniem go spowrotem,podpinalem miernik pod przewody i jazda(trzeba znac napiecie przy schowanym calkowicie silniku krokowym i przy zapalonym silniku potem mozolna regulacja ale jak niewiesz jak nie probuj nawet odkrecac srub z potencjometra)



Klikuś
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: ndz lut 12, 2006 19:19
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Klikuś » wt cze 06, 2006 09:06

Jak mam to zmierzyć ?.Musze sie udac do elektryka?.A jeżeli przyjdzie do wymiany to mam się pytać o czujnik położenia przepustnicy czy potencjometr?.



szsz01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: wt lis 23, 2004 01:31

Post autor: szsz01 » wt cze 06, 2006 22:45

w zasadzie to dwie nazwy na tą samą część
podaj silnik i rocznik
na ebay.de szukaj "golf poti" "golf drosselklappe"
do zmierzenia powinien wystarczyć standartowy omomierz, ale trzeba znać wartości a do tego potrzebny model silnika albo nr części



Awatar użytkownika
marek137
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt gru 30, 2005 22:18
Lokalizacja: trojmiasto

Post autor: marek137 » wt cze 06, 2006 23:34

można kupić sam czujnik(ale tylko używany) i jest to element rozbieralny u mnie na 2 srubki w sklepie mozna kupić tylko cały wtrysk za 2 tyś zł :(

najlepiej kupić używany czujnik na allegro i sprawdzic czy pomogło, jak nie to zawsze mozna sprzedać dalej.

regulacja (samemu ) nie jest aż taka trudna wystarczy na zapalonym silniku tym trochę pokręcić tak zeby silnik odpowiednio pracował :)



pmalika
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr paź 18, 2006 19:22
Lokalizacja: Lębork

Re: [MK3]Czujnik położenia przepustnicy

Post autor: pmalika » ndz mar 16, 2008 15:00

Klikuś pisze:Od pewnego czasu strasznie był mułowaty.Kable,swiece,kopułka,wszystkie filtry wymienione.Podłączyłem pod VAGA i wyskoczyły dwa błędy;CZujnik położenia przepustnicy,Kontrola dodawania mieszanki.Skasowaliśmy błedy i po kolejnym skanowaniu wszystko ok.Auto naprawde odżyło miało kopa i moc.Niestety po dwóch dniach odpalam ruszam a tu znowu zamula.Jak myslicie czy ten czujnik jest do wymiany i jaka jest jego cena.A może to cos innego,zastanawiam sie nad tym drugim błędem Kontrola Dodawania Mieszanki.Prosze o pomoc moze ktos miał podobny problem.Mam juz dosyć. :crazy:

Przetarte kable panowie. Sprawdzić drożność kabli pomiedzy komputerkiem a czujnikami. Objaw komputer odczytuje błedne dane z czujników. Problem powinien nasilac się kiedy jest mokro na dworze, choć nie musi. Miałem to samo. wymiana wszytskiego nie pomogła, komputer nawet nie odzytywał błedów, palenie było jak w ruskim czołgu z 20/100l :). U mnie przetarcie przewodów sądy lambda a elektrozaworem do filtra weglowego. Techniczny objaw był taki że przepustnica otwierała się za słabo w porównaniu do podawanej dawki z wtrysku. Efekt nie wchodzenie na obroty, mułowanie, dymienie, i głośna praca. Może w czymś pomogłem, pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony ndz mar 16, 2008 15:04 przez pmalika, łącznie zmieniany 1 raz.


Nie ma dobrych mechaników. Najlepszymi mechanikami jesteśmy sami...

Awatar użytkownika
ToVWdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt lis 03, 2009 00:25
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: ToVWdi » śr gru 23, 2009 13:52

Jaka powinna być rezystancja na poszczegulnych pinach w tym czujniku połozenia przepustnicy ??



_m@rcin_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn gru 07, 2009 12:23
Lokalizacja: Lublin

Post autor: _m@rcin_ » śr gru 23, 2009 16:27

Od 520Ω do 1300Ω :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 324 gości