Kontrolka plynu hamulcowego (!)

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

nowy777070
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn sie 16, 2010 10:46

Kontrolka plynu hamulcowego (!)

Post autor: nowy777070 » sob mar 26, 2011 23:59

Zaraz sprawdze te bespieczniki, ale raczej beda dobre.. Czujnik poziomu plynu jest dobry, chyba ze jest jeszcze gdzies jakis inny... Jak odkrece ten czujnik to od razu po wlaczeniu zaplonu zapala sie ta kontrolka, a tak to wszystko jest ok, tylko tak po przekroczeniu tak okolo 20km/H zapalaja sie absy i ta kontrolka... Z tego co kojarze to mam same absy bez esp.. (zadnej kontrolki od esp nie mam) a to moze miec cos wspólnego z czujnikami predkosci przy kolach albo ze sprzeglem?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Kontrolka plynu hamulcowego (!)

Post autor: Haki » ndz mar 27, 2011 00:04

Nie słyszałem by Mk4 miało czujniki prędkości przy kołach - może pomyliłeś to z czujnikami od ABS :bigok:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

nowy777070
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn sie 16, 2010 10:46

Kontrolka plynu hamulcowego (!)

Post autor: nowy777070 » ndz mar 27, 2011 00:23

Sorka, no wlasnie chodzilo mi o czujniki abs



mibo86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 31, 2008 21:47
Lokalizacja: Młodzieszyn

Re: Kontrolka plynu hamulcowego (!)

Post autor: mibo86 » czw cze 30, 2011 10:20

Temat nie jest jakoś specjalnie stary więc mam nadzieję, że nie robię zbytniej archeologii:)
Udało się zdziałać coś z Twoim problemem? Mam praktycznie taki sam. Któregoś razu po odłączeniu akumulatora zaczęła świecić się kontrolka ABS + kontrolka od ręcznego. Jeździłem tak ok 2tyś km i teraz te kontrolki nie zapalają się od razu tylko np po przegazówce na postoju, podczas jazdy po zakrętach w lewo, na wybojach i przyśpieszaniu. Klocki tył i przód nowe, nowy płyn. Próbowałem dolewać płynu lub go odsysać [(mój zbiorniczek jest praktycznie nieprzeźroczysty co w połączeniu z jasnym płynem daje taki efekt że nie da się sprawdzić stanu płynu hamulcowego:/ (swoją drogą co za mądra głowa zaprojektowała taki zbiorniczek) ].
Jak kontrolki świeciły się na stałe to podłączyłem VAGa. Nie mam dokładnego kodu błędu, ale był to błąd komunikacji z ABS. Dzisiaj postaram się podłączyć kompa jak kontrolki nie będą się świeciły to zobaczę czy komunikacja wróciła do normy.



perki
...
...
Posty: 2363
Rejestracja: wt gru 09, 2008 10:18
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Kontrolka plynu hamulcowego (!)

Post autor: perki » czw cze 30, 2011 18:20

mibo86 pisze:Temat nie jest jakoś specjalnie stary więc mam nadzieję, że nie robię zbytniej archeologii:)
Udało się zdziałać coś z Twoim problemem? Mam praktycznie taki sam. Któregoś razu po odłączeniu akumulatora zaczęła świecić się kontrolka ABS + kontrolka od ręcznego. Jeździłem tak ok 2tyś km i teraz te kontrolki nie zapalają się od razu tylko np po przegazówce na postoju, podczas jazdy po zakrętach w lewo, na wybojach i przyśpieszaniu. Klocki tył i przód nowe, nowy płyn. Próbowałem dolewać płynu lub go odsysać [(mój zbiorniczek jest praktycznie nieprzeźroczysty co w połączeniu z jasnym płynem daje taki efekt że nie da się sprawdzić stanu płynu hamulcowego:/ (swoją drogą co za mądra głowa zaprojektowała taki zbiorniczek) ].
Jak kontrolki świeciły się na stałe to podłączyłem VAGa. Nie mam dokładnego kodu błędu, ale był to błąd komunikacji z ABS. Dzisiaj postaram się podłączyć kompa jak kontrolki nie będą się świeciły to zobaczę czy komunikacja wróciła do normy.
co do abs i tego bledu to zobacz bezpieczniki na akumulatorze , u mnie tez tak raz sie palila raz nie az wkoncu caly czas sie swiecila :bajer: spalony bezpiecznik na aku * zasniezale gniazda od nich . Wyczyscilem i smiga



Awatar użytkownika
KoMaR245
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: wt kwie 14, 2009 17:26
Lokalizacja: Brzesko

Kontrolka plynu hamulcowego (!)

Post autor: KoMaR245 » czw cze 30, 2011 18:30

ja miałem podobny problem 3-Ne pikanie. Okazało się że czujnik od ABS-u był wypięty



mibo86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 31, 2008 21:47
Lokalizacja: Młodzieszyn

Kontrolka plynu hamulcowego (!)

Post autor: mibo86 » śr lip 06, 2011 20:50

Udało mi się rozwiązać mój problem. Okazało się, że rozpięła się kostka na akumulatorze (ta z której wychodzą trzy czerwone kabelki). Dzięki perki na naprowadzenie w tamte okolice. Ile ja sobie zepsułem nerwów podczas jazdy a tu taka pierdoła :grin:



perki
...
...
Posty: 2363
Rejestracja: wt gru 09, 2008 10:18
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Kontrolka plynu hamulcowego (!)

Post autor: perki » czw lip 07, 2011 07:11

mibo86 pisze:Udało mi się rozwiązać mój problem. Okazało się, że rozpięła się kostka na akumulatorze (ta z której wychodzą trzy czerwone kabelki). Dzięki perki na naprowadzenie w tamte okolice. Ile ja sobie zepsułem nerwów podczas jazdy a tu taka pierdoła :grin:
nie ma za co :pub: mialem podobny problem i wiem ile to nerwow kosztuje :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości