Pilot a fabryczny centralny

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rafalpg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn gru 20, 2010 23:35
Lokalizacja: Sędziszów Młp./Rzeszów

Pilot a fabryczny centralny

Post autor: rafalpg » pt mar 25, 2011 21:32

Witam dzisiaj dobrałem się do drzwi pasażera z tyłu(nie wiem kto wymyślił te dwie tulejki do mocowania szyby, masakra) o wiele trudniej jest wyciągnąć i założyć niż z przodu zamek :satan: . Przylutowałem wszystkie luty i posprawdzałem ścieżki - "bolec" już nie wyskakuje po zamknięciu ale w zamku z tyłu jest kostka na 6 pinów a z przodu w zamku kierowcy jest 8 pinowa czy ktoś wie dlaczego? I jeszcze szukałem diody w wiązce przewodów i jej nie znalazłem przy teście vag dioda zaczyna migać przy ryglu więc jest ok ale jak zamknę z kluczyka czy z pilota nie świeci. Aha jeszcze przestało mi chodzić światełko w drzwiach kierowcy gdy go ostatnio wyciągałem przylutowałem wszytko i posprawdzałem a tu dalej nic oraz po wyjęciu z kluczyka ze stacyjki nie zapal się światełko w podsufitce?


Golf IV 1.6 AKL 98r. LPG

Obrazek

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Pilot a fabryczny centralny

Post autor: grg474 » sob mar 26, 2011 09:53

rafalpg pisze:jest kostka na 6 pinów a z przodu w zamku kierowcy jest 8 pinowa czy ktoś wie dlaczego?
no z tyłu nie ma obsługi zamykania zamków kluczykiem - więc nie potrzeba 2 kabelków


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Pilot a fabryczny centralny

Post autor: guziolek » sob mar 26, 2011 11:47

rafalpg pisze: Aha jeszcze przestało mi chodzić światełko w drzwiach kierowcy gdy go ostatnio wyciągałem przylutowałem wszytko i posprawdzałem a tu dalej nic oraz po wyjęciu z kluczyka ze stacyjki nie zapal się światełko w podsufitce?
Podejrzewam, że masz wyrobiony dziubek w mikrosatyku, albo w w tym kółku co na niego naciska zrobił się rowek czy coś delikatny i raz ci działa, a raz nie. Możesz sę z tym zacząć bawić i sprawdzać dokładnie miernikiem, każdy mikrostyk w zamku kierowcy jeszcze raz - w obydwu położeniach każdego mikrostuku, albo nowy zamek kupić.
Tak się jeszcze chciałem dopytać, przed montażem tego domykania szyb też się coś działo niedobrego czy dopiero po tym?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Pilot a fabryczny centralny

Post autor: grg474 » sob mar 26, 2011 11:55

rafalpg pisze:oraz po wyjęciu z kluczyka ze stacyjki nie zapal się światełko w podsufitce?
po wyjęciu kluczyka za stacyjki nie zapala się światełko w podsufitce - musisz otworzyć drzwi żeby się zaświeciło


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
rafalpg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn gru 20, 2010 23:35
Lokalizacja: Sędziszów Młp./Rzeszów

Re: Pilot a fabryczny centralny

Post autor: rafalpg » sob mar 26, 2011 13:51

grg474 pisze:
rafalpg pisze:oraz po wyjęciu z kluczyka ze stacyjki nie zapal się światełko w podsufitce?
po wyjęciu kluczyka za stacyjki nie zapala się światełko w podsufitce - musisz otworzyć drzwi żeby się zaświeciło
Witam ponownie już prawie wszytko działa okazało się źle podłączone radio(wziołem plus z akumulatora a nie z kostki oraz pozmieniałem kabelki aby wyłańczało mi się po wyjęciu kluczyka :grin: ) i to mieszało w module komfortu, teraz po wyjęciu kluczyka zapal się światełko, brzęczyk od świateł działa domykanie z pilota też. Została jeszcze dioda przy ryglu(przylutowałem wszystkie styki w zamku i posprawdzałem mikro-styki, przy teście vag miga) i światełko w drzwiach kierowcy ale na razie będę testował co i jak a przy montażu głośników z przodu będę jeszcze się bawił(bo mam złożone jakieś nie oryginalne i poluje na alledrogo na jakieś fajne niedrogie oryginalne ). Aha przed rozebranie ostatnim razem zamka światełko w drzwiach świeciło po założeniu już nie, morze podczas montażu coś się popsuło :banghead:


Golf IV 1.6 AKL 98r. LPG

Obrazek

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Pilot a fabryczny centralny

Post autor: grg474 » sob mar 26, 2011 16:22

rafalpg pisze: teraz po wyjęciu kluczyka zapal się światełko,
człowiek całe życie sie uczy i głupi umiera - nie zwróciłem na to uwagi że się zapala :blush: - byłem specjalnie sprawdzić w aucie :rotfl:
To jak z mruganiem oczami - mrugasz a nawet o tym nie myślisz że mrugasz


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Pilot a fabryczny centralny

Post autor: guziolek » sob mar 26, 2011 18:04

grg474 pisze:
rafalpg pisze: teraz po wyjęciu kluczyka zapal się światełko,
człowiek całe życie sie uczy i głupi umiera - nie zwróciłem na to uwagi że się zapala :blush: - byłem specjalnie sprawdzić w aucie :rotfl:
To jak z mruganiem oczami - mrugasz a nawet o tym nie myślisz że mrugasz
Nie jesteś jedynym, ja ostatnio myślałem, że mi się znowu mikrostyki posrały bo się przy otwartych drzwiach nie świeci lampka. No i oczywiście już sobie klnę pod nosem i badam ocb, no i wyszło na to, że chyba po 5 czy tam iluś minutach z otwartymi drzwiami lampki gasną :panna:
źle podłączone radio
Trzeba było pisać, że przy radiu też mieszałeś :grin: Właśnie ono też z tymi lampkami i modułem ma jakieś tam (takie jak piszesz) połączenia :bigok:



Awatar użytkownika
Chlopak1988
Forum Master
Forum Master
Posty: 1005
Rejestracja: ndz lis 22, 2009 16:18
Lokalizacja: PTU - PO
Kontakt:

Pilot a fabryczny centralny

Post autor: Chlopak1988 » sob mar 26, 2011 21:13

Witam! Chciałbym się dowiedzieć, które kable w drzwiach są od zamykania i otwierania drzwi? W których jest impuls od centralnego zamka? Żółto-niebieskie są chyba od zamykania, ale brakuje mi od otwierania... Czerwono-zielony chyba ma coś wspólnego?


Moja czarnulka...
Obrazek

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Pilot a fabryczny centralny

Post autor: grg474 » sob mar 26, 2011 21:42

Chlopak1988 pisze:Żółto-niebieskie są chyba od zamykania
jeśli komfort 1C0 a pytasz o sygnały dla silniczka zamykania i otwierania to niebiesko/żółty i liliowo/żółty, jeśli natomiast chodzi ci o przewody sygnałowe otwarty/zamknięty to szaro/żółty (SAFE) i zielono/żółty - natomiast sygnałowe po przekręceniu kluczyka zamykanie/otwieranie to żółto/niebieski i zielono/czerwony


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Chlopak1988
Forum Master
Forum Master
Posty: 1005
Rejestracja: ndz lis 22, 2009 16:18
Lokalizacja: PTU - PO
Kontakt:

Pilot a fabryczny centralny

Post autor: Chlopak1988 » sob mar 26, 2011 23:04

Chodzi mi o sam impuls podczas otwierania i zamykania drzwi, Montuje moduł coming/living home i moduł potrzebuje takiego impulsu, by włączyć światła. Mam dwa kable które muszę podpiąć pod -12V i dwa pod +12V wg instrukcji...


Moja czarnulka...
Obrazek

Krzysztofros
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt paź 30, 2015 15:49

Re: Pilot a fabryczny centralny

Post autor: Krzysztofros » czw lis 05, 2015 16:07

Witam ją też mam problem z pilotem i brzeczkiem. Kupiłem golfa 4 2003 jakieś dwa miesiace temu i wszystko działało. Ostatnio nie działa. światło w kabinie jest. A jak wyjme kleme z akumulatora i podlacze od nowa to dioda znow mryga ale pilot nie dziala a jak otworze kluczem to dioda gasnie. Wie ktoś co to może być ??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości