Climatronic - nawiewy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dziki83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr mar 02, 2011 23:51

Climatronic - nawiewy

Post autor: dziki83 » czw mar 24, 2011 14:34

Witam,
Wsiadam do samochodu włączam climatronic na Econ i nie mam ustawionych opcji gdzie ma lecieć powietrze.
Wtedy czuję najbardziej że leci na nogi w momencie gdy włączę nawiew na nogi nic się nie zmienia, jak wyłączę to również. Cały czas wieje na nogi.
Dopiero jak włączę nawiew np. na szybę to wyłącza się na nogi. A jak dołączę na nogi to leci i tu i tu.
Chodzi mi o to czy jak nie wybieram żadnego kierunku powietrza to tak bardzo powinno lecieć na nogi? I nie ważne czy ustawię na nogi czy nie.

To mój pierwszy climatronic więc przepraszam jak to jakieś banalne pytanie.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Climatronic - nawiewy

Post autor: grg474 » czw mar 24, 2011 15:04

a jak nastawisz na środek to nie dmucha na środek?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Climatronic - nawiewy

Post autor: guziolek » czw mar 24, 2011 17:37

Jak się zrobi cieplej to zacznie mocniej dmuchać na twarz. Tak właśnie działa automatyczna klima. Teraz leci głównie na nogi i troszkę na szybę. Są 2 czujniki temperatury w klimatroniku i w lampce oświetlenia kabiny i jeszcze czujnik nasłonecznienia w nawiewie na szybę czołową i na tej podstawie jest ustalane gdzie i z jaką siłą ma dmuchać jeśli sam nie wybierzesz jakiegoś kierunku.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Climatronic - nawiewy

Post autor: grg474 » czw mar 24, 2011 17:39

guziolek pisze:Są 2 czujniki temperatury w klimatroniku i w lampce oświetlenia kabiny
na pewno nie ma w lampce - to ci gwarantuję


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Climatronic - nawiewy

Post autor: guziolek » czw mar 24, 2011 18:01

grg474 pisze:
guziolek pisze:Są 2 czujniki temperatury w klimatroniku i w lampce oświetlenia kabiny
na pewno nie ma w lampce - to ci gwarantuję
No fakt w innym aucie był na górze jak grzebałem i się zasugerowałem tymi kratkami w lampkach, a w golfach drugi jest przy wylocie nawiewu na nogi, poszukałem :-)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości