Climatroni,-wentylatory lub zamykanie obiegu??

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Dymianek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt mar 22, 2011 09:16

Climatroni,-wentylatory lub zamykanie obiegu??

Post autor: Dymianek » wt mar 22, 2011 19:53

Witam

Mam Golfa V 2,0 TDI , jest w nim 2 strefowa klima,climatronic. Po przekręceniu kluczyka zaczynają się dziwne odgłosy,jakby klapki z obiegu się zamykały i otwierały lub są to wentylatory które się lekko obracają(stop-start-stop...) lub też klapy nawiewu nogi/głowa/na wprost. Qurcze nie wiem co to może być a słychać to tak jakby za radiem jedno, drugie nad nogami pasażera.Jest to tak wkurzające !! trzeba mieć głośno radio żeby tego nie słyszeć ( takie " bzyt,bzyt,bzyt" nierównomierne!) masakra. Proszę o pomoc ,może ktoś przerabiał taką kwestię w swoim egzemplarzu. Na pewno jest to coś z climatronikiem ,może sterownik lub jakiś banał . Z góry dziękuje. :banghead:



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Climatroni,-wentylatory lub zamykanie obiegu??

Post autor: grg474 » wt mar 22, 2011 20:53

Dymianek, spróbuj żeby ktoś zrobił nastawy podstawowe programem vdcs lub innym obsługującym twoje auto


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Dymianek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt mar 22, 2011 09:16

Re: Climatroni,-wentylatory lub zamykanie obiegu??

Post autor: Dymianek » wt mar 22, 2011 21:27

Czyli to może być kwestia elektroniczna,nie mechaniczna. Może by pomógł zwykły reset (np. zdjęcie klem z akumulatora) .Czy to muszą być nastawy programowe, ile taki bajer może kosztować ?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Climatroni,-wentylatory lub zamykanie obiegu??

Post autor: grg474 » wt mar 22, 2011 23:09

Dymianek pisze:Czy to muszą być nastawy programowe, ile taki bajer może kosztować ?
jak jakiś dobry forumowicz ci to zrobi to może postawisz mu browara i będzie ...


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Lopez77
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 315
Rejestracja: sob maja 09, 2009 23:43
Lokalizacja: Lublin,Italia

Climatroni,-wentylatory lub zamykanie obiegu??

Post autor: Lopez77 » wt mar 22, 2011 23:52

Mnie mowili,ze to lopatki nawiewow sie przestawiaja.Trzebaby wymienic elektryczny nastawnik na nowy, bo to wada w Mk5,po jakims czasie zaczynają hałasować,ja tez to mam.Ale jakos mi to nie przeszkadza,nie jest to jakis mocny halas.
Niektorzy mowia,ze mozna wcisnac 2 guziki na panelu climatronica i niby cos da.
Na forum piatki jest o tym mowa.


Golf V - 1.9 TDI BKC Comfortline
Pozdrawiam.Lopez

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości