Zamki w drzwiach - golf4 pytanko.

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

krzysiekp
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob maja 13, 2006 00:28
Lokalizacja: Wrocław

Zamki w drzwiach - golf4 pytanko.

Post autor: krzysiekp » wt mar 22, 2011 11:27

Witam,

Czy ten plastikowy element w zamku drzwi przednich, do którego mocuje sie drut z rygielkiem (chyba wiadomo o co mi chodzi) jest elementem wymiennym?
Jak wymieniałem prowadnice szyb to przy zakładaniu rygla pekł mi ten plastik co wychodzi zamka i do niego montuje się ten rygielek (tzn. pekł tak, ze otwór jest, ale przy przytrzymaniu rygla i zamknieciu drzwi rygiel wyskoczy z otworu). Ogólnie tego rygla łatwo sie nie montuje i cos musiałem skopać. Jak jakos go zamocowałem to efekt by taki, że nie wyskakiwał tak jak wszystki rygle (wychodził do połowy w porówaniu do pozostałych). Przez pół roku było ok, ale teraz jak zamkne pilotem to wszystkie rygle wskakuja a ten jeden nie (ogólnie to teraz siedzi niżej niz wszystkie przy otwarciu). No i wszystkie drzwi zamknięte oprócz tych jednych. Kluczykiem te drzwi moge zamykac ale pilotem nie.
Chciałbym wiedzieć czy ten element jest wymienny przed rozłożeniem drzwi. Jeżeli nie to najpierw poszukam zamka lub poszukam tego plastiku.

z góry dzięki za info

pozdr


krzysiekp
Golf III GTI TDI 20Jahre
Golf IV Kombi ASZ 130KM
Wrocław

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Zamki w drzwiach - golf4 pytanko.

Post autor: guziolek » wt mar 22, 2011 19:46

Proszę cię bardzo chyba o "15" ci chodzi.

Obrazek



krzysiekp
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob maja 13, 2006 00:28
Lokalizacja: Wrocław

Zamki w drzwiach - golf4 pytanko.

Post autor: krzysiekp » wt mar 22, 2011 21:31

no tak - rygielek to 15
część 14 jest montowana do takiego plastiku, który jest częścią zamka
ten plastik przy zamykaniu/otwieraniu auta porusza się i podnosi/opuszcza ten pręt (część 14), który to podnosi/opuszcza rygielek (15)
no i ten plastik zamka mi pękł i nie trzyma dobrze tego prętu
element 16 to tylko gumka, która służy do mocowania tego prętu w drzwiach

dzisiaj sprawdziłem jeszcze i jak zamknę pilotem to nie mogę zamknąć tych jednych drzwi kluczykiem - po przekręceniu nic się nie dzieje, a drzwi nie zamknięte (rygiel nie rusza się nic a nic)
muszę otworzyć auta i potem zamknąć kluczykiem te drzwi

pozdr


krzysiekp
Golf III GTI TDI 20Jahre
Golf IV Kombi ASZ 130KM
Wrocław

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 123 gości