Leon II problem z migającymi kontrolkami.wiatrakami chłodnic

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Tomi0403
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 20:52
Lokalizacja: Człopa
Kontakt:

Leon II problem z migającymi kontrolkami.wiatrakami chłodnic

Post autor: Tomi0403 » ndz mar 20, 2011 23:25

Witam.Niedawno skonczylem naprawe mojego leona II z 2006 r.silnik 1,9 105km.Jak zimny-choć nie zawsze,po przejechaniu ok 5 km,auto lekko szarpnie,wylączy sie obrotomierz,zaczynaja migac: kontrolka od oleju i świec żarowych,i świeci sie kontrolka trakcji.po zgaszeniu i odpaleniu,gasna,i nie zawsze zaswieci sie kontrolka sygnalizujaca bład,ktora tez zgasnie po jakims czasie. Drugi problem to wiatraki chłodnic-jak je podłącze kręca sie nawet przy wylączonym zapłonie.Po podłączeniu do komputera nie pokazuje zadnych błędów,ale jest problem z podłączeniem sie do niego...moze ktos mial taki problem,i pomoże.


Moje CAddy :P
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=429520

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Leon II problem z migającymi kontrolkami.wiatrakami chłodnic

Post autor: grg474 » ndz mar 20, 2011 23:28

a nikt nie grzebał czasem przy liczniku?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Tomi0403
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 20:52
Lokalizacja: Człopa
Kontakt:

Leon II problem z migającymi kontrolkami.wiatrakami chłodnic

Post autor: Tomi0403 » ndz mar 20, 2011 23:42

auto bylo rozebrane cześciowo,silnik deska,ale wszystko jest złożone tak jak powinno być,ogolnie długo stało,przebieg jest orginalny,maly jak na ten rocznik bo 41 535,ściągnąl je moj szef z 3 latka temu,i to poprostu good price,obleciałem elektroników i mechaników i wszyscy rozkładaja rece....


Moje CAddy :P
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=429520

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Leon II problem z migającymi kontrolkami.wiatrakami chłodnic

Post autor: grg474 » pn mar 21, 2011 17:21

no więc tak - przejrzałem schemat i stawiam na..... wtyczkę czujnika lub sam czujnik stop - tylko się nie śmiej - uzasadniam.
W tym aucie jest czujnik jak w większości TDI czyli na 4 piny - 2 obsługują światła (przyjście i powrót) 2 obsługują: sterownik silnika i pompę abs/esp (pin 4 - zasilanie z bezpiecznika SC1 oraz pin 3 - sygnał dla sterownika silnika i pompy ABS). Awaria tego czujnika powoduje właśnie takie błędy jak opisujesz tj świecenie się kontrolki świec żarowych, możliwe że kontrolki ESP.
Problem z kontrolką od oleju bo tego nie powinien pokazać. Teraz tak - jedno pytanie żeby potwierdzić/ wykluczyć - czy nie pojawiają się te błędy po naciśnięciu np hamulca?
No i jeszcze ten wentylator - wentylator dostaje napięcie z bezpiecznika 3 na akumulatorze (pin na wtyczce wyłącznika termicznego wentylatora chłodnicy - nr 1), masę - pin 4, natomiast pin 2 i 3 to jest ze sterownika silnika i bezpiecznika SB 24 skrzynki bezpieczników. Możliwe ze uszkodzony jest sam wentylator (uderzony) lub też przychodzi sygnał ze sterownika silnika - łatwo to sprawdzisz wyjmując bezpiecznik 24 a na pin podasz napięcie - teoretyczni enie powinien zagadać wentylator jeśli auto nie ma włączonej stacyjki


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości