O swapie Pierburga 2E2 na WEBERA z Fiata 125p + ankieta :)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Ile razy gaznik w VW doprowadzil Cie do rozstroju nerwowego :) ??

Czas głosowania minął ndz cze 11, 2006 00:27

ani razu
7
37%
1-5 razy
7
37%
6-10 razy
0
Brak głosów
stracilem rachube :)
3
16%
nawet nie chce mi sie nad tym zastanawiac :)
2
11%
 
Liczba głosów: 19

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw cze 01, 2006 20:03

homsky pisze: zwłaszcza starsza wersja tego gaźnika w której druga gardziel sterowana jest mechanicznie, w noszej wersji otwierana jest przez siłownik podciśnieniowo.
tutaj akurat jest na odwrót.Starsza wersja jest sterowana pneumatycznie.
KamilW, z tego co widzę na zdjęciach jest to nieco starszy gaźnik.Większe możliwości stwarza polonezowski. Pierwsza sprawa to dysza wolnych obrotów - w poldku jest elektromagnetyczna, to można przerobić. Druga rzecz to ZHS -Zawór Hamowania Silnikiem.Pożyteczna sprawa.Jest sporo rzeczy do dopracowania -spiłować nadlewy,polerka. Nie polecam mniejszej dyszy 1 przelotu niż 115, fiat nie jedzie, ale to tzreba dobrać doświadczalnie. Pomysł godny uwagi. Gaźnik jest faktycznie prosty - wyjąć, rozebrać, złożyć to prawie chwila. Przerabiałem temat w 5 fiatach.



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » czw cze 01, 2006 20:09

bodzio_j pisze:KamilW, z tego co widzę na zdjęciach jest to nieco starszy gaźnik.
gaznik jest z 81 roku.
bodzio_j pisze:Większe możliwości stwarza polonezowski
niewielkie :) co do elektromagnetycznej dyszy to fakt przydalaby sie :) mozna by zrobic wtedy uklad odcinania paliwa w fazie hamowania silnikiem co przynioslo by dalsze oszczednosci ale w 2E2 do 1,6 tez tego nie ma i zyjemy :)
bodzio_j pisze:Nie polecam mniejszej dyszy 1 przelotu niż 115, fiat nie jedzie
ze wzgledu na to ze gardziel ma srednice 23 lub 24 mm a w pierburgu jest 22mm i z tego wzgledu w 2E2 byla 110 a w 125p 115. Ale to jest kwestia dopasowania i regulacji.
bodzio_j pisze:tutaj akurat jest na odwrót.Starsza wersja jest sterowana pneumatycznie.
troche to jest zakrecone ale ogolnie polecam ta z mechanicznym sterowaniem. :) Zaraz sprawdze czy istnieje mozliwosc montazu elektrozaworu.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw cze 01, 2006 20:12

KamilW pisze:Zaraz sprawdze czy istnieje mozliwosc montazu elektrozaworu.
prawie na pewno tak.Wykręcasz śrubę z dyszą i wkręcasz dyszę elektromagnetyczną.Podpinasz pod ( np. cewkę) i koniec.



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » czw cze 01, 2006 20:37

Niestety nie ma mozliwosci. Jest inny mniejszy gwint i nie da sie wkrecic elektrozaworu. Ale jesli wszystko bedzie dzialac to po prostu kupie inny. Juz z elektrozaworem i membrasna wzbogacania. Wlasnie za to lubie ten gaznik :) Ze zawsze mozna kupic nowy i nie przejmowac sie kosztami.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw cze 01, 2006 20:42

A wydawało mi się, że otwory sa takie same. Prawdopodobnie wszystkie gaźniki miałem polonezowskie. A ZHS to warto aby był.



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » czw cze 01, 2006 21:01

Wiesz w pierburgu od 1,6 tez go nie ma wiec jakos to przeboleje chociaz zamontowanie i uruchomienie tego dalo by kolejny spadek spalania. Ale za to bedzie mozna zrobic zeby ladnie strzelal w rure :)



Awatar użytkownika
gulba
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: sob sty 07, 2006 23:04
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: gulba » czw cze 01, 2006 22:05

witam
Podłącze się do tematu, jakieś dwa lata temu jak jezdziłem fiatem w kjs-ach, latali chłopaki JETTĄ 1600 i też mieli problem z orginalnym gażnikiem, więc założyli gażnik od FIAT 131 2000 DOHC, jest to w sumie ten sam gażnik co w 125p ale ma ssanie podgrzewane wodą, ale jest lepiej wykonany.
Maszynka latała niczego sobie, a z tego co mówili mniej palił a i kopa miał lepszego.
Widziałem żę mieli zrobioną metalową flansze między kolektorem a gażnikiem, mówili że montowali go w ciągu jednego dnia.


PROSTE SĄ DLA TWARDZIELI ZAKRĘTY DLA MYŚLĄCYCH

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » czw cze 01, 2006 22:37

KamilW, bardzo ciekawy temat, czekam na wyniki i jak najwięcej fotek. Mój dziadek trochę już fiatów w życiuzrobił, więc może i ja przeswapuje swojego Pierburga 2ee na webera. Czekam na efekt końcowy u Ciebie.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » czw cze 01, 2006 23:46

Czuje ze moze to miec niezly efekt. Jedyny problem to dorobienie kryzy. Mam nadzieje ze bedzie sie go dalo ladnie zgrac z kolektorem. A co do fot to jest kolejna. Zamontowalem wlasnie rozpylacz w pierwszej gardzieli. Oto efekt :)



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt cze 02, 2006 03:11

KamilW, nie wiem gdzie jest fota - ja nic nie widzę, a chętnie popatrzę. Kiedyś miałem broszurę w której opisane były przeróbki takiego właśnie gaźnika.Niestety wraz ze sprzedażą fiata broszura poszła do kosza.Pamiętam jednak podstawowe rzeczy których wykonanie dawało niezły efekt. Mniejsze zużycie paliwa, dużo lepsza kultura pracy silnika i osiągi.Jeśli chcesz chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami w tej dziedzinie.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
gulba
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: sob sty 07, 2006 23:04
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: gulba » pt cze 02, 2006 08:09

moja mała uwaga do tej przeróbki, sam miałem kanciaka i jakość wykonania samego gażnika używanego a nawet nowego pozostawia wiele do życzenia.
Począwszy od niedokładnośći wykonania, luzów na przepustnicach, dyszach odbiegających daleko od podanych wartośći ze wzgędu na to iż wykonywano je na ilość nie na jakość i to jest fakt który sam nie wymyśliłem ale pisano nawet w książkach podających przeróbki tego typu gażniki
Wiele razy miałem okazje robić przy tych gażnikach i czasem potrafiły wku......ć, (nawet miałem nowy), a co do poprawek, jest wiele do zrobionienia.
Mam gdzieś jeszcze książke z podanymi usprawnieniami i przeróbkami gażnika weber jak coś to wrzuce na forum.


PROSTE SĄ DLA TWARDZIELI ZAKRĘTY DLA MYŚLĄCYCH

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pt cze 02, 2006 09:31

Co do materialow to wlasnie nabylem ksiazke o gaznikach, korzystam z opisow na stronie fiata, ale jesli ktos ma cos o regulacjach, doborze dysz, gardzieli, a takze o tym co jeszcze mozna usprawnic to prosze na maila maxx84@o2.pl co do fot to wieczorem przy sztucznym oswietleniu wychodzily brzydko. Co do jakosci wykonania to sa wady ale pierburg pod tym wzgledem wiele lepszy nie jest :) Oto zdjecia przygotowanego rozpylacza pierwszego przelotu.

[ Dodano: Pią Cze 02, 2006 09:35 ]
Moze na zdjeciach nie wyglada za rewelacyjnie ale w stosunku do serii to i tak niebo i ziemia :)

[ Dodano: Sob Cze 03, 2006 23:40 ]
Witam nie wiem czy kogos interesuje jeszcze temat... ale w kwestii przerobki robie nastepne kroki do przodu. Jedzie juz do mnie nowy kolektor z mk 1 bez plaszcza wodnego co powinno rowniez zaowocowac zwiekszonym napelnianiem :) A tak przy okazji z dziedziny mniejszych rzezb. Bede mial razem z kolektorem gaznik SOLEX z mk 1 1,6... z tego co wiem to jest on prostszy od pierburga i jakby ktos chcial np wymienic 2E2 lub 2EE to oddam go za niewielkie pieniadze z podstawka... jak tylko go bede mial w rekach to zamieszcze zdjecia i opisze stan. Pozdro

[ Dodano: Pon Cze 05, 2006 18:03 ]
Witam. Po chwili nierobienia niczego znowu cos drgnelo :) dzisiaj dostalem paczke z kolektorem z mk1. musze go oddac do splanowania i przygotowac miejsce pod gaznik z poldacza :) co do linki gazu to sprawdzilem i na oske przepustnice w 125p pasuje mocowanie linki z 2E2 wiec nie trzeba niczego rzezbic. Dodatkowo mam juz zamowione 2 szt air hornow ktore jeszcze o 40 mm przedluza mi gardziele gaznika. A i mam do sprzedania gaznik SOLEX 31 PIC 6 w nawet niezlym stanie. Jesli ktos jest zainteresowany to pisac na priv. Wystawilem go na allegro za 10 zl. Jakby kto chcial to zapraszam.

[ Dodano: Pią Cze 16, 2006 17:52 ]
Witam Panowie. Temat znowu ruszey pelna para!!! Gaznik zalozony do golfa! Bylo troche roboty z kryza pod gaznik ale udalo sie! Na razie moge powiedziec tylko ze auto jedzie :) nie mialem przyjemnosci wyjechac nim poza osiedle bo linka od gazu nie jest jeszcze zalozona 'profesjonalnie' ale to juz teraz najmniejszy problem. Silnik chodzi rowno, odpala bez problemow, gaz chodzi duzo lzej (bede to musial skorygowac bo az za lekko :) ) aha a warto bylo chodzby dla samego dzwieku!!! Jest przej......! Jak w takim typowym gaznikowcu jak sie doda gazu to flaki lataja :) Jutro bede mogl napisac cos wiecej bo po dzisiejszych 2 km niewiele wiem pozatym ze juz go lubie :) Ponizej zdjecia kryzy i z montazu :)

[ Dodano: Pią Cze 16, 2006 17:59 ]
Oto zdjecia z montazu i kryzy.



preker20
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 662
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 23:40
Lokalizacja: lodz/zgierz
Kontakt:

Post autor: preker20 » pt cze 16, 2006 23:19

jak jush wyjedizesz na miasto daj znac jak osiagi:D no i jak ze spalaniem
pozdro


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/176151.html][img]http://images.spritmonitor.de/176151.png[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 260 gości