Centralny zamek - pilot

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tyranus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt mar 08, 2011 16:47

Centralny zamek - pilot

Post autor: tyranus » ndz mar 13, 2011 10:57

Mam taki pilot do sterowania centralnym zamkiem i alarmem, jak na rysunku

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Ten duży przycisk zamyka i otwiera drzwi - natomiast jeżeli naciśnie się ten mały przycisk (jeśli drzwi są zamknięte po naciśnięciu tego dużego przycisku) - słychać jak krótko zapiszczy coś pod maską - jeśli naciśnie się jeszcze raz "samochód" zaczyna wyć. Jeżeli naciśnie się ten mały po zamknięciu samochodu z kluczyka to nic się nie dzieje. Może mi ktoś odpowiedzieć, co robi ten mały przycisk (włącza alarm)?

A i jeszcze jedno pytanie mam tylko ten jeden kluczyk do samochodu - czy jest możliwość dorobienia kluczyka i tej kostki sterującej centralnym zamkiem.



rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

Centralny zamek - pilot

Post autor: rafxxx » ndz mar 13, 2011 11:20

co do kluczyka:

grot zawsze mozesz dorobic, ale malo danych dales o samochodzie z informacji w twoim profilu wynika ze masz golf 4? wiec napewno masz immobiliser( najlepiej jakbys zczytal numer licznika i wtedy moglibysmy ci powiedziec jaki masz immobilizer i jaki transponder w kluczyku)- ale szczerze mowiac jesli sie na tym nie znasz to idz dokogos kto ci to zrobi bo szkoda twojego czasu , mozesz zapytac na forum regionalnym i moze ktos ci zrobi za dobra flache kluczyk

pilot: masz zapewne zalozony jakis alarm ale co to jest to po pilocie ciezko poznac ale napewno nie byl on zamontowany w fabryce :grin: a ten maly przycisk moze sluzyc ale jak mowie zalezy od alarmu do wylaczania dzwieku informujacego o tym ze samochod sie zamknal/otworzyl ( tylko sygnal kierunkami) albo zamkniecie samochodu na centralny zamek wylaczajacy alarm( tzn ze jak wieje wichura w nocy i samochod kolysze to syrena nie bedize sie wlaczac co chwila ale jednoczesnie nie bedziesz mial ochrony antywlamaniowej)

POdsumowujac dobrze by bylo jakbys dowiedzial sie co to za alarm



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Centralny zamek - pilot

Post autor: martinezz123 » ndz mar 13, 2011 19:43

spotkałem się z podobnym pilotem i po naciśnięciu małego przycisku tak jakby wywoływało się załączenie alarmu w celu odstraszenia potencjalnego intruza , ale to wcale nie musi być tak :(


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

luq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 23:40

Centralny zamek - pilot

Post autor: luq » pn mar 14, 2011 18:00

Kupiłem niedawno mk IV z takim samym kluczykiem i pilotem jak na zdjęciu. Centralny zamek działa, ale pilot nie. Na odwrocie pilota jest nadrukowany szyld VW. Co mam zrobić gdzie ten alarm się mieści. Co może być przyczyną iż pilot nie działa.



rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

Centralny zamek - pilot

Post autor: rafxxx » pn mar 14, 2011 18:21

baterie wymieniles?



luq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 23:40

Centralny zamek - pilot

Post autor: luq » pn mar 14, 2011 23:21

Tak baterie są sprawne w oby dwóch pilotach bo przy kliknięciu przycisku dioda pika na czerwono a reakcji w samochodzie żadnej.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości