silnik zgasł po wrzuceniu na luz i nie chce odpalić

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

simon_nasedo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 06, 2011 22:14

silnik zgasł po wrzuceniu na luz i nie chce odpalić

Post autor: simon_nasedo » pn mar 07, 2011 11:18

Mam Golfa 1.6 70KM 91 rok z instalacją gazową.

Mam problem ze zdiagnozowaniem co może być przyczyną moich problemów. Na początku lutego wymieniłem świece, przewody wysokiego napięcia, palec, kopułkę i szczotki od alternatora. Kupiłem też nowy akumulator. Zarówno przed wymianą jak i po wymianie czasami się zdarzało, że silnik gasł po wrzuceniu na luz. Zdarzało się to raz na kilka przejazdów i nie częściej niż raz podczas jednej jazdy. Czasami też po wrzuceniu na luz zapalała sie kontrolka ładowania akumulatora bez gasnięcia silnika. Nie był to jakiś częsty problem. Natomiast wczoraj wieczorem podczas wjazdu na parking przed blokiem najpierw zgasły światła, (po wyłączeniu włączeniu znów sie zapaliłu), a po wrzuceniu na luz silnik zgasł i już nie chciał odpalić. Rozrusznik ledwo co kręcił, jakby był rozładowany akumulator. Podjechałem drugim samochodem i po podłączeniu przewodami pod drugi akumulator samochód odpalił. Pochodził z minutę, zgasiłem go , odpalił sam bez problemu. Po nocy (było minus 7 rano) auto rano nie odpaliło.

Czyżby padł alternator i nie ładuje akumulatora?



Awatar użytkownika
Warren.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 20:00
Lokalizacja: ZST
Silnik: AEB

silnik zgasł po wrzuceniu na luz i nie chce odpalić

Post autor: Warren. » pn mar 07, 2011 12:06

Sprawdź miernikiem napięcie ładowania. Najpierw bez a potem z włączonymi odbiornikami prądu.



Awatar użytkownika
centek1991
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: pn lis 01, 2010 18:46
Lokalizacja: Gorzeń CNA

silnik zgasł po wrzuceniu na luz i nie chce odpalić

Post autor: centek1991 » pn mar 07, 2011 23:09

Witam, przy moim golfie miałem takie cos podobnego, a przyczyna był alternator, myslałem ze prad mi uciekał lub cos a okazało sie ze przepalona miałem jedna Diode w alternatorze (valeo) raz ładował raz nie a czesto niedoładowywał, kupiłem uzywany altek (Bosch), zregenerowałem go (łozyska i szczotki) i wszystko gra do dzis.
Moze to w czyms pomorze, Pozdrawiam! :bajer:


Jest : Golf III GTI 2.0 8v
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=484487" onclick="window.open(this.href);return false; My GTI
Obrazek
ZAPRASZAMY :)

Był: VW GOLF 2 1.8 ABS ;]
2013 - I ZLOT VAG PERFORMANCE SQUAD, VW MANIA
2014 - ROZPOCZĘCIE SEZONU VAG FAMILIA IŁAWA, VAG STORY ZDBICE
2015 - II ROZPOCZĘCIE SEZONU VAG FAMILIA IŁAWA
GTI - Wyraża wiecej niz tysiąc słów

simon_nasedo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 06, 2011 22:14

silnik zgasł po wrzuceniu na luz i nie chce odpalić

Post autor: simon_nasedo » wt mar 08, 2011 20:59

Sprawdziłem napięcie ładowania na akumulatorze jest około 13,5-13,6V (po włączeniu świateł, radia i ogrzewania tylnej szyby spada o około 0,2-0,3V). Trochę mało. Napięcie strasznie skakało, bo zauważyłem, że na biegu jałowym silnik starsznie nierówno pracuje. Obroty to się zwiększają, to maleją.... A dzisiaj w czasie jazdy przez chwilę jakby go zmuliło (jakby stracił moc...) a przed samą pracą znowu zgasł po wrzuceniu na luz i nie chciał odpalić. Prawie w ogóle nie kręcił jakby był całkowicie padnięty akumulator. Drogę powrotną do domu przejechał bezproblomowo (żeby odpalić musiałem pożyczyć prąd), Zastanawiam się czy to nie dwie różne sprawy. Może niedoładowanie akumulatora swoją drogą, a gaśnięcie silnika i niemożność odpalenia to np. nie czunik halla? Ale gdyby to był czujnik halla, to czy samochód odpaliłby po podłączeniu przewowami rozruchowymi i pożyczeniu prądu z innego samochodu? Powolo zaczynam głupieć...



Awatar użytkownika
centek1991
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: pn lis 01, 2010 18:46
Lokalizacja: Gorzeń CNA

silnik zgasł po wrzuceniu na luz i nie chce odpalić

Post autor: centek1991 » wt mar 08, 2011 22:56

Jak w/w w moim przypadku najlepiej dostregłem awarie jadac noca, jade i nagle przygasły swiatła i tak coraz słabiej i słabiej, a silnik prawie jak by mocy nie miał az nagle swiatła sie rozjasnily i wszystko wróciło do normy, tak miałem kilka razy. Ja bym na Twoim miejscu kolego załatwił sobie drugi altenator chocby na sprawdzenie pozyczyc jak masz taka mozliwosc i bedzie wszystko jasne, jak po wymianie altrnatora objawy ustana to sprawa wyjasnoina, a jak nie to juz grubsza sprawa.... :bajer:


Jest : Golf III GTI 2.0 8v
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=484487" onclick="window.open(this.href);return false; My GTI
Obrazek
ZAPRASZAMY :)

Był: VW GOLF 2 1.8 ABS ;]
2013 - I ZLOT VAG PERFORMANCE SQUAD, VW MANIA
2014 - ROZPOCZĘCIE SEZONU VAG FAMILIA IŁAWA, VAG STORY ZDBICE
2015 - II ROZPOCZĘCIE SEZONU VAG FAMILIA IŁAWA
GTI - Wyraża wiecej niz tysiąc słów

simon_nasedo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 06, 2011 22:14

Re: silnik zgasł po wrzuceniu na luz i nie chce odpalić

Post autor: simon_nasedo » śr mar 09, 2011 10:55

A jak sprawdzić jakie jest napięcie ładowania bezpośrednio na alternatorze?



Awatar użytkownika
Warren.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 20:00
Lokalizacja: ZST
Silnik: AEB

silnik zgasł po wrzuceniu na luz i nie chce odpalić

Post autor: Warren. » śr mar 09, 2011 17:16

Mierzysz na zacisku B+ w alternatorze. Albo będziesz miał zacisk śrubowy, albo kostkę na 3 wsuwki ( 2 szerokie i 1 wąska). Jeżeli masz wsuwki, to mierzysz na szerokiej.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości