jakie czujniki ciśnienia oleju?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Adjanek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 00:29

jakie czujniki ciśnienia oleju?

Post autor: Adjanek » pn mar 07, 2011 16:55

Witam. Mam swojego golfa(1,6 benzyna 70KM) już z pół roku. Pamiętam że jak tylko go kupiłem po przejechaniu około 30 km zapaliła mi się lampka od oleju i zaczął hałasować ten upierdliwy brzęczyk. Jeżdżę tak do dzisiaj. Brzęczenie zaczyna się jak silnik się rozgrzeje. Wymieniłem jakiś czas temu obydwa czujniki ale nic to nie pomogło. Nie wiem co z tym zrobić. Wina chyba nie leży w tym że może nie być ciśnienia oleju(chociaż tego nie sprawdzałem) lub pompa nie jest sprawna? Zastanawiam się czy kupiłem dobre czujniki, może to jest przyczyna? Może ktoś pomoże mi dobrać czujniki do mojego golfa? KOD LITEROWY SILNIKA - PN ;)
z góry dziękuje:)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

jakie czujniki ciśnienia oleju?

Post autor: Qto » pn mar 07, 2011 17:03

Nie wiem jakie dokładnie powinny być w PeeNce, ale ciśnienie na wszelki wypadek mógłbyś zmierzyć. Nie piszesz też nic o wymianie oleju...a to raczej ważna sprawa, no i filtr oczywiście (najlepiej z tych polecanych)

Niebieski 0,25BAR - 028 919 081 H

Biały 1,8BAR - 056 919 081
Czarny 1,4BAR - 068 919 081 D
Szary 0.9BAR - 068 919 081 C



Adjanek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 00:29

jakie czujniki ciśnienia oleju?

Post autor: Adjanek » pn mar 07, 2011 17:23

Olej nie był zmieniany jedynie dolewany i to ze 2 litry przez ten okres a szczególnie teraz w zimę. nowy filtr juz mam a olej zamierzałem wymienić jak zrobi sie troche cieplej. Każdy mechanik stawia na czujniki z tym że nie mam pojęcia jakie one powinny być bo te z którymi go kupiłem przecież nie są dobre. Jeśli ktoś ma golfika z tym silnikiem to prosze o pomoc w doborze czujników.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

jakie czujniki ciśnienia oleju?

Post autor: Qto » pn mar 07, 2011 17:41

Adjanek pisze:Olej nie był zmieniany jedynie dolewany
żeby wymieniać czujniki a stary olej zostawić :panna: Może poprzedni właściciel nakulał na nim 50tyś km :helm:



Adjanek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 00:29

jakie czujniki ciśnienia oleju?

Post autor: Adjanek » pn mar 07, 2011 18:11

Poprzedni właściciel jeździł nim 2 tygodnie (taki cwany handlarzyk) hehe:D ale kupno tego samochodu przeze mnie doprowadziło mnie nawet do poznania jeszcze wcześniejszego właściciela czyli drugiego przede mną(to on go sprowadził w 2005) gdyż wynikły błędy w umowie sprzedaży pomiędzy poprzednimi właścicielami i nie mogłem przerejestrować golfa. Drugi poprzedni właściciel powiedział mi że też miał problemy z tymi czujnikami i nawet dodał że golf odziwo nie brał oleju chociaż czy mówił prawdę to trudno określić. Przyznam że na początku oleju nie ubywało ale jak przyszła zima to tak jak mówiłem ze 2 litry do dziś wlałem albo i więcej.



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

jakie czujniki ciśnienia oleju?

Post autor: jeryk10 » pn mar 07, 2011 18:26

Bialy czujnik od buczka znajduje sie na filtrze oleju Brazowy czujnik na glowicy od kontrolki oleju


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

Adjanek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 00:29

jakie czujniki ciśnienia oleju?

Post autor: Adjanek » pn mar 07, 2011 18:42

Qto napisal co innego... Jestes pewien ze takie czujniki powinny byc?



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Re: jakie czujniki ciśnienia oleju?

Post autor: jeryk10 » pn mar 07, 2011 20:36

Adjanek pisze:Qto napisal co innego... Jestes pewien ze takie czujniki powinny byc?
tak jestem pewny


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

Adjanek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 00:29

jakie czujniki ciśnienia oleju?

Post autor: Adjanek » pn mar 07, 2011 20:49

Ok, dzieki;) sprawdzalem i na filtrze mam bialy a na glowicy jest brazowy ktory byl niedawno wymieniany, sam juz nie wiem co zrobic... A moze to dlatego ze mam zegar od innego samochodu? Na liczniku jest 260. Jak myslicie czy to cos zmienia?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

jakie czujniki ciśnienia oleju?

Post autor: Paweł Marek » pn mar 07, 2011 23:20

Adjanek, na tym etapie sprawdź sobie to ciśnienie oleju, będzie dobre to kwestię czujników sobie wyjaśnisz potem. Elektrycznie to na razie tylko sprawdź czy wsuwka z tego na filtrze nie wypadła, czy jego kabel nie złamany w izolacji.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Adjanek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 00:29

jakie czujniki ciśnienia oleju?

Post autor: Adjanek » ndz mar 13, 2011 11:50

Wczoraj sprawdziłem ciśnienie oleju, jest ok. Kupiłem nowe czujniki: biały 1,8 bara, brązowy 0,3 bara. Biały na filtrze, brązowy na głowicy. Wszystko tak jak mi podpowiedzieliście. Nie było innej opcji-brzęczyk milczy i mam nadzieję że już go nigdy nie usłyszę! Dziękuję wszystkim za pomoc! POZDRAWIAM



Awatar użytkownika
mk2manhattan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pt mar 11, 2011 23:46
Lokalizacja: Pniewy WLKP

jakie czujniki ciśnienia oleju?

Post autor: mk2manhattan » śr mar 16, 2011 23:50

1 sprawa jak zacznie dorywczo głubic ciśnienie to filtr oleju. kokosow nie kosztuje a lubi pieprzyc sprawe


Jezdze nisko leżę na glebie, grunt to zawieszenie - jedziesz ...
Obrazek
wspomnienia:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości