[mk4] 1,9 wyrzuca olej do Turbo

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kaven
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 00:07

[mk4] 1,9 wyrzuca olej do Turbo

Post autor: Kaven » ndz mar 06, 2011 20:57

Witam
Golf IV 1,9 101KM.
Na I zdjęciu zaznaczyłem skąd wywala olej i dokąd płynie, na drugim natomiast skąd wycieka do otoczenia (tam na łączeniu tego grubego przewodu pod reflektorem). Olej poprostu jest zaciągany do Turbo i wycieka tam, łączenie najwidoczniej jest nie do końca szczelne, skoro olej wylatuje, ale to sprawa drugorzędna, którą się zajmę jak będę miał więcej czasu.
Zajmijmy się meritum sprawy - cóż się mogło stać? Gubi 2-3L oleju na 10tys KM, a wyciek pod prawym reflektorem zobaczyłem dopiero jak zobaczyłem mokry spojler.
Proszę o sugestie.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us



Awatar użytkownika
leykonrad
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr lis 05, 2008 02:19
Lokalizacja: Jaworzno

[mk4] 1,9 wyrzuca olej do Turbo

Post autor: leykonrad » ndz mar 06, 2011 21:36

U mnie w sumie jest podobnie, mam nadzieję że to tylko słabe odpowietrzanie odmy. U mnie nic nie trzeba dolewać oleju od wymiany do wymiany, turbo pompuje bardzo ładnie, po rozebraniu u mnie to wygląda tak:

Obrazek

Czy jedynym rozwiązaniem jest oil catch tank? Czy da się w inny sposób wykluczyć ewentualną awarię turbo? Aha sprawdziłem filtr powietrza - czysty. Żadnej siateczki przed filtrem nie posiadam.



Kaven
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 00:07

[mk4] 1,9 wyrzuca olej do Turbo

Post autor: Kaven » ndz mar 06, 2011 21:48

W sumie nie wiele widać na Twoim zdjęciu. U mnie jest nawalone oleju ładnie.
To co zrobić z tym fantem?
Filtr powietrza właśnie dzisiaj wymieniłem, trochę brudny ale bez tragedii. Oczywiście suchutki, trochę pyłu robali itp.



Awatar użytkownika
MD2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 19:34
Lokalizacja: śląskie

[mk4] 1,9 wyrzuca olej do Turbo

Post autor: MD2 » ndz mar 06, 2011 22:32

odłącz odme i pusc węzykiem do butelki bedziesz widział ile tego oleju gubi przez odme.
Ale coś mi sie wydaje ze to turbina przepuszcza olej i pompuje go razem z powietrzem do dolotu i zbiera sie on w IC. Zdejmij węża od IC (pod zderzakiem, za platrikowym nadkolem) i sprawdz ile oleju nazbierało sie w IC. Obserwuj po przebiegu ile sie go tam zbiera. Raczej turbo do regeneracji.
Łapiesz notlauf ?



Kaven
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 00:07

[mk4] 1,9 wyrzuca olej do Turbo

Post autor: Kaven » ndz mar 06, 2011 22:40

Z samochodem kompletnie nic się nie dzieje. Odpala od dotknięcia (nawet na mrozie -15), chodzi równo, ma przyśpieszenie. Jedyne co to olej znika.
Od odmy wężyk sprawdzałem (i czysciłem) tydzień temu, dzisiaj już wyciągnąłem z niego palec cały brązowy (a nie jestem murzynem). Olej w układzie powietrznym dokładnie od odmy, przed nią suchutko, za ufajdany.
Dodam, że olej z odmy ma normalny, ciemny kolor, nie żółtawy (raczej brak wody).
Dodam również, że samochód garażowany, olej oczywiście Castrol Edge Turbo Diesel, przebieg 160tys (mógł mieć cofany).
Nie wiem czy nie łapałby notlauf przy dużej prędkości, u nas nie ma gdzie przekraczać 120km/h.



Awatar użytkownika
MD2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 19:34
Lokalizacja: śląskie

[mk4] 1,9 wyrzuca olej do Turbo

Post autor: MD2 » ndz mar 06, 2011 22:59

wątpie zeby przez odme uciekalo 2-3l oleju na 10tyś km
sprawdz ten IC - to najnizszy punkt w dolocie tam zbiera sie olej jesli jest go znaczna ilosc to jest powod do obaw o turbo, rozepnij węza i bedziesz widział czy ci ciurkiem olej bedzie leciał.
jesli u was nie ma gdzie sie rozpedzic to jedz tam gdzie jest to mozliwe - 3 bieg i gaz w podloge.



Kaven
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 00:07

[mk4] 1,9 wyrzuca olej do Turbo

Post autor: Kaven » ndz mar 06, 2011 23:06

W tygodniu może znajdę czas i się pobawię, ale w IC będzie sporo oleju zapewne.
W sumie to z odmy olej leci też do turbo i dalej do intercoolera, to chyba to nie rozwieje wątpliwości?
Do ile tys. obrotów go katować?
Może pierścienie nieszczelne i dlatego może wywalać tyle przez odmę? Jeśli prawdopodobne to jak to sprawdzić?
Jak to wina turbo i nie będzie to coś, co można zrobić samemu/tanio, a nie będzie się pogarszało, to raczej odpuszczę, ten samochód u nas aż tak długo nie zostanie - olej wyjdzie taniej :)
Ostatnio zmieniony ndz mar 06, 2011 23:10 przez Kaven, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
MD2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 19:34
Lokalizacja: śląskie

[mk4] 1,9 wyrzuca olej do Turbo

Post autor: MD2 » ndz mar 06, 2011 23:10

do okolo 3,5tyś na 3 biegu - to nie jest zadne katowanie motoru tylko dynamiczna jazda

kopci na niebiesko?



Kaven
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 00:07

[mk4] 1,9 wyrzuca olej do Turbo

Post autor: Kaven » ndz mar 06, 2011 23:12

A to spokojnie - nic się nie dzieje. Sporadycznie zdarza się i 4k obrotów i więcej (chociaż zazwyczaj nie przekraczam 3k przy przyśpieszaniu - miasto)
Nic nie kopci na postoju ani przy normalnej jeździe, nie wiem jak przy intensywnym przyśpieszaniu, ale w lusterku nic nie widzę. Na luzie też nie kopci (nawet po przygazowaniu).

Generalnie brak objawów poza przemieszczaniem oleju w niechciane miejsca.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

[mk4] 1,9 wyrzuca olej do Turbo

Post autor: Sztomel » pn mar 07, 2011 09:10

Powiem Ci Kaven, że 2-3 litry oleju to nie jest mało a odma tyle oleju nie przepuszcza więc źródło wycieku oleju musisz mieć gdzieś indziej. Jak chcesz się upewnić, że turbo nie leje to niestety ale po wypięciu odmy z dolotu trzeba rozebrać cały dolot i dokładnie go wyczyścić z resztek oleju po odmie. Jeśli wtedy olej znowu się pojawi to jest to już sygnał, że coś niedobrego dzieje się z turbo.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości