Dmuchawa slabo dmucha

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » sob lut 25, 2006 02:24

MrUkAs pisze:
daaroo pisze:
A moj problem jest taki, ze dmuchawa dziala bez problemowo, ale tylko od strony kierowcy. Natomiast od strony pasazera nie dziala w ogole, co moze byc przyczyna?
prawdopodobnie odlaczyla sie rurka doprowadzajaca powietrze do nawiewu lub wogole tam jej nie ma :crazy:
No i jak to naprawic?? :|
musisz sciagnac polke co jest pod schowkiem, wziasc jakas latarke czy cos i zobaczyc czy dochodzi do kratki czarna plastikowa rurka



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob lut 25, 2006 06:59

MrUkAs, jeśli rura się odłączyła to trzeba ja założyć. Ale może być też, że klapka jest zasłonięta i nie dmucha. Mogło się urwać sterowanie tą klapką. Z boku kratki jest jakby pokrętło i ono zamyka i otwiera tę klapkę. W środku jest takie małe kółeczko platkowe i ono mogło pęknć. Zobacz przez tę kratkę -możesz poświecić i zobaczysz czy klapka jest otwarta czy nie.Może też całą tę dyszę wyjąć i zobaczysz co i jak. Nie jest to wielki problem.



Awatar użytkownika
Votek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: czw gru 23, 2004 23:05
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Post autor: Votek » sob lut 25, 2006 09:16

ck pisze:A jak to później lub czym okleić te drzwiczki żeby dobrze grzało?Jak rozbierałem nagrzwnicę to widziałem,że ta gąbka jest juz bardzo cienka i w każdej chwili moze wylecieć dziura.U mnie narazie grzeje OK,ale pytam nawszelki wypadek.
ja u siebie na te drzwiczki dałem cienką płytkę plastikową, ale można przykręcić tam np. cienką blachę aluminiową lub zwykłą, chodzi o to żeby dobrze kierowało nadmuch,
jak to zrobiłem u siebie to dmucha gorącym powietrzem tak że na dużych mrozach jest cieplutko, wcześniej to leciało tylko letnie powietrze
pozdrawiam


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=165851&postdays=0&postorder=asc&start=0][size=167][b]>>>>>Moje MK3<<<<<[/b][/size][/url]

Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » sob lut 25, 2006 10:50

Kratka jest otwarta, bo juz sprawdzalem... wyglada identycznie jak u dmuchawy ze strony kierowcy. Co moge jeszcze zrobic?

[ Dodano: Pon Lut 27, 2006 13:00 ]
Co moge jeszcze sprobowac zrobic, aby dmuchawy od strony pasazera zaczely hulac?? ;)


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » śr mar 01, 2006 23:21

ja u siebie na te drzwiczki dałem cienką płytkę plastikową, ale można przykręcić tam np. cienką blachę aluminiową lub zwykłą, chodzi o to żeby dobrze kierowało nadmuch,
jak to zrobiłem u siebie to dmucha gorącym powietrzem tak że na dużych mrozach jest cieplutko, wcześniej to leciało tylko letnie powietrze
pozdrawiam[/quote]
myślę,że Tekpol też by spasował



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » sob kwie 08, 2006 13:56

daaroo pisze:
MrUkAs pisze:
daaroo pisze: prawdopodobnie odlaczyla sie rurka doprowadzajaca powietrze do nawiewu lub wogole tam jej nie ma :crazy:
No i jak to naprawic?? :|
musisz sciagnac polke co jest pod schowkiem, wziasc jakas latarke czy cos i zobaczyc czy dochodzi do kratki czarna plastikowa rurka
A jak nie dochodzi to musze podpiac, ale nowa rurke czy rurka tam jest, lecz sie odpiela?


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
Maciekwisla1906
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 223
Rejestracja: ndz lut 19, 2006 10:20
Lokalizacja: Pińczów
Kontakt:

Post autor: Maciekwisla1906 » sob kwie 08, 2006 14:00

ja mam ten sam problem w sumie


BORJAN ()()---------()() :)

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » sob kwie 08, 2006 17:48

Witam Panowie... co do nawiewow w mk2 duzo by mozna by napisac... rozne rzeczy sie z nimi dzieja... ja mam mieszalnik z klima i borykalem sie z podobnymi problemami... letnie powietrze, slaby nawiew itd... a wentylator jest 3 razy taki jak w serii... no i podczas swapu deski sie zdenerwowalem i rozmontowalem wszystko na czesci.... okazalo sie ze ta orginalna gabka odeszla do lamusa... wiec usunalem jej resztki, na wszystkie klapki przykleilem nowa gabke 0,5 cm na butaprenie, nasmarowalem wszystkie klapki... i smiga jak burza... od tamtego czasu zapomnialem o problemach z nawiewem... co do syfu wpadajacego do srodka to zrobilem ciekawa rzecz... zdemontowalem sama siatke z nad wentylatora (zostawilem plastik) i zalozylem tam filtr przeciwpylkowy z odkurzacza... kosztuje 5 zl za sztuke i dziala swietnie... (orginal od 70 zl w gore...) a skoro nie widac roznicy to po co przeplacac... pozdro



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » czw maja 25, 2006 21:04

A czy mozliwe, ze nic nie robiac moglo sie cos wypiac? Przestalo mi dmuchac z dwoch kratek, tych ze strony pasazera. Reszta jest OK. Co to moze byc? :|


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » śr maja 31, 2006 08:29

A ja mam problem troche inny,tzn nie wiem czy tak ma być czy nie.Chodzi o to,że jak wyłączę wentylator to z kratek bocznych dalej mi dmucha powietrze jak jadę samochodem.Im szybciej jadę tym mocniej dmucha.Już nie mówię co się dzieje jak załącze wentylator.Czy cos się gdzieś odłączyło ,moze wie ktoś co się dzieje?



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » śr maja 31, 2006 12:24

A ja mam problem troche inny,tzn nie wiem czy tak ma być czy nie.Chodzi o to,że jak wyłączę wentylator to z kratek bocznych dalej mi dmucha powietrze jak jadę samochodem.Im szybciej jadę tym mocniej dmucha.Już nie mówię co się dzieje jak załącze wentylator.Czy cos się gdzieś odłączyło ,moze wie ktoś co się dzieje?
masz normalnie



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » śr maja 31, 2006 13:26

A na moj problem ktos zna rozwiazanie??


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » śr maja 31, 2006 13:56

MrUkAs pisze:A na moj problem ktos zna rozwiazanie??
sciagnij polki pod nogami kierowcy i pasazera, popatrz moze sie odczepily te tunele ktore doprowadzaja powietrze do kratek, a jak nie to moze ktores ciegna zle chodza i nie zamykaja / otwieraja odpowiednich klapek przy samej nagrzewnicy



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr maja 31, 2006 15:14

Mam podobny problem z nawiewem z kratki pasażera.Czasem dmuchało, czasem nie. Wyjąłem całą kratkę i okazało się, że zamykanie nawiewu jest realizowane plastykowym cięgienkiem które łączy kółko przy kratce z przesłoną. Na końcu cięgienka jest niewielkie kółeczko.Otóż to kółeczko diabli wzięli -pękło i przesłona zamyka się i otwiera w.g własnego uznania. Czasem dmucha, czasem nie.Proponuję zacząć od tego.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 260 gości