Filtr paliwa golf 5

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
grzybsi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: wt sie 12, 2008 21:33
Lokalizacja: DL/WR
Kontakt:

Filtr paliwa golf 5

Post autor: grzybsi » czw gru 02, 2010 00:41

Witam chcę zamontować sobie filtr paliwa od golfa 5 w swoim golfie 4 . Mam pytanie odnośnie podłączenia wężyków , ponieważ w obudowie filtra od golfa 5 wychodzą 4 krućce i niebardzo wiem jak to podłączyć w golfie 4 ?? oto fota :




Obrazek

dobrze myślę czy źle?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Filtr paliwa golf 5

Post autor: Haki » czw gru 02, 2010 21:12

Jest ok ....


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

damiannn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pt sie 01, 2008 21:40
Lokalizacja: Jarosław/Kraków

Re: Filtr paliwa golf 5

Post autor: damiannn » pn gru 06, 2010 20:43

Kolego możesz powiedzieć czy ten filtr z mk 5 rozwiązuje jakies bolączki/jest lepszy niz std z mk 4 czy po prostu miales na zbyciu i chcesz go wsadzic? Thx



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Filtr paliwa golf 5

Post autor: Haki » wt gru 07, 2010 22:27

Bolączek żądnych - poza tym ,że wymieniasz sam wkład a nie cały filterek + nie ma korka spustowego na dnie co przy słabej jakości filtrów objawia się zaciąganiem powietrza w paliwo :bigok:


TU LINK DLA POTOMNYCH http://www.myturbodiesel.com/1000q/a5/2 ... filter.htm :bajer:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

kylowbk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lip 24, 2010 11:15
Lokalizacja: Lublin/Inowrocław

Re: Filtr paliwa golf 5

Post autor: kylowbk » śr mar 02, 2011 14:55

Haki pisze:Jest ok ....
na pewno ok bo ten link który podałeś mówi że odwrotnie pytam które jest prawdą bo też chce założyć filtr od V z tej stronki mój turbodiesel to ten po prawej będzie powrotem a zasilającym bedzie drugi od prawej tak ?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Filtr paliwa golf 5

Post autor: Haki » ndz mar 06, 2011 01:39

Dokładnie ..


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9253
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Filtr paliwa golf 5

Post autor: wesol » ndz mar 06, 2011 09:05

ja zalozylem filtr tylko z dwoma króćcami od 1.6 TD i innych. W sumie czy paliwo jest grzane z filtrze czy w baku to sa za i przeciw. Tak samo jak sa stosowane w autach jeszcze chlodniczki do paliwa na podwoziu. W citroenach bodajże jest powrot odrazu do pompy by w razie duzych mrozow odmrozic paliwo w baku by szlo je jeszcze zaciagnac. Filtr od 1.6Td kosztowal 17 zl wiec naprawde niewiele a zaobserwowalem ze powietrza juz nie mam w obu autach z tym filtrem. Druga sprawa jest fakt ze upust w dole filtra jest naprawde dobra rzecza. w pracy dosc czesto upuszczam wode z filtra bo w oplach tych nowszych standardem jest praktycznie ze maja czujnik wody w tym odstojniku i wali komunikatem na szafie jak woda jest.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

kylowbk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lip 24, 2010 11:15
Lokalizacja: Lublin/Inowrocław

Filtr paliwa golf 5

Post autor: kylowbk » wt mar 08, 2011 17:39

no ja miałem dosyć nieciekawą przygode bo założyłem właśnie filtr od II i z samej konstrukcji był z*ebany do filtra nie było bąbli a od filtra do pompy już były cały czas się borykam z tym problemem juz mi się pomysły kończą z tym co tam się dzieje :(



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Filtr paliwa golf 5

Post autor: Haki » wt mar 08, 2011 20:07

kylowbk pisze:no ja miałem dosyć nieciekawą przygode bo założyłem właśnie filtr od II i z samej konstrukcji był z*ebany do filtra nie było bąbli a od filtra do pompy już były cały czas się borykam z tym problemem juz mi się pomysły kończą z tym co tam się dzieje :(

Nie wiem o co chodzi w tym poście ... zero składni :popcorn: :rozpacz:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Filtr paliwa golf 5

Post autor: doggie » śr mar 09, 2011 14:58

jaki nick taki post :kac:

a tak na poważnie kolego ....... kylowbk ogarnij się i napisz jeszcze raz o co kaman :bajer:



kylowbk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lip 24, 2010 11:15
Lokalizacja: Lublin/Inowrocław

Filtr paliwa golf 5

Post autor: kylowbk » czw mar 10, 2011 14:42

dobra może faktycznie mało zwięźle przedstawiłem sprawę ale pisałem na szybko, a co do mojego nicku to nie wiem z czym masz problem ? jakby twoje doggie było czymś wyjątkowym :P więc tak chciałem sprawdzić czy bąble w przewodzie od filtra do pompy są z winy filtra czy przewodów czy smoka czy może jeszcze krućca od powrotu. Więc kupiłem filtr od golfa II 1.6D powrót zrobiłem na krótko i założyłem przeźroczysty przewód od smoka do filtra i od filtra do pompy odpowietrzyłem i odpaliłem auto ku mojemu zdziwieniu od smoka do filtra nie było bąbli a od filtra do pompy były, i w momencie kiedy ruszałem bolcem od filtra od zasilania to kiedy go przycisnąłem to bąble ustawały a kiedy go nie ruszałem to leciały dlatego też napisałem że raczej trafiłem na jakiś zły filtr i dzisiaj zrobiłem już ostatnią próbę zakładając przeźroczysty filtr i widać jak ze środka przewodu leci powietrze :grrr: i mam pytanie może ktoś z was już coś takiego robił czy lepiej wymienić od razu wszystkie przewody zasilające czy najpierw posprawdzać na łączeniach ? no teraz to się rozpisałem pozdrawiam :D



atomic
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt maja 31, 2005 09:10
Lokalizacja: NML
Kontakt:

Re: Filtr paliwa golf 5

Post autor: atomic » pt mar 11, 2011 09:20

Ciekawy temat, swego czasu też się zastanawiałem czy filtr od 1.6 D nie byłby moze lepszy do TDI zamiast oryginału? Czy chłodniejsze paliwo dzieki temu że w filtrze paliwo sie nie miesza z powrotu, było by lepsze dla silnika w sensie zwiększenia mocy, zmiejszenia zużycia paliwa, albo lepszego rozpylania na koncówkach wtrysków? czy wręcz odwrotnie?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Filtr paliwa golf 5

Post autor: Haki » pt mar 11, 2011 20:10

Po to wymyślili owe powroty by paliwo było cieplejsze ,a co za tym idzie lepiej było na pompę i wtryskiwacze rozprowadzane... to raczej nie podlega dyskusji ,,,

Co do problemu kolegi kylowbk zaczął bym od poskracania końcówek wężyków o np 1-2 cm -- wiadomo końce lubią z czasem sparcieć i dostaje się powietrze do układu...

ps - kup markowy filterek paliwa - MANN -KNECHT ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 116 gości