Podświetlenie w Pioneer DEH-525R

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

czaja_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt mar 22, 2005 11:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Podświetlenie w Pioneer DEH-525R

Post autor: czaja_ » wt maja 30, 2006 21:30

Witam
Nabyłem radio z CD Pioneer DEH-525R w którym poprzedni właściciel zmodyfikował podświetlenie panela na niebieskie które jest takie blade że w ciągu dnia informacje na wyświetlaczu są nieczytelne.
Czy ktos wie jaki jest fabrycznie kolor podświetlenia w tym radiu oraz jakie diody (o jakich parametrach) musiałbym kupić żeby wymienić obecne. Zajrzałem do wnetrza panela i widać że diody były przelutowane i dodatkow w szereg do kazdej jest wlutowany rezystor.



Awatar użytkownika
J3L3N
give it the gun
give it the gun
Posty: 989
Rejestracja: czw kwie 06, 2006 09:36
Lokalizacja: Lbk

Post autor: J3L3N » śr maja 31, 2006 08:39

Siemka diody musz abyc 12V dostaniesz je w kazdym sklepie:) lecz jezeli chcecz wywalic te co sa i zastapic nowymi i jak sa w szeregu gdy jest ich min 4 to mozesz przylutowac bez rezystora!Jezeli zas mniej lubn iesa szeregowo to proponyje rezystor 1 OHM na pewno sie wtedy nie spala:)Pamietaj dluzsza nozka w diodzie to plus:) i do niego radze przylutowac rezystorek:) A co do podswietlenia to niejestem pewnien albo byl czerwony albo zielony;)Pozdrawiam:)


[size=117]
Samochód jest bogiem, Prędkość nałogiem,
Nitro zabawą, A tuning podstawą!
[/size]

czaja_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt mar 22, 2005 11:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: czaja_ » sob cze 03, 2006 16:38

Orginalne podswietlenie jest koloru czerwonego. W tym modelu orginalnie są zamontowane miniaturowe żaróweczki do podświetlania panela. Wywaliłem niebieskie diody i wlutowałem żaróweczki (1 zł za sztukę w pierwszym z brzegu sklepie elektronicznym) i wyświetlacz zrobił sie taki jak powinnien byc czyli cztelny w ciągu dnia.

[/i]



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » ndz cze 04, 2006 09:56

raczej napewno nie ma tam diody 12V :)
poczytaj na forum elektrody najlepiej, bo tam ten temat był poruszany kilkanaście razy



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości