Jaki olej?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Jaki olej?

Post autor: dimmer » czw mar 03, 2011 14:08

niektóre oleje od siebie statusem rożni tylko to ze jedne maja większe prawdopodobieństwo podrobienia a drugie mniejsze ...np mobil i castrol własnie to odróznia od motula tylko dlatego zrezygnowałem z castrola na rzecz motula chce miec poprostu psychiczny spokój ze mam olej w bańce a nie coś podobnego do oleju ... nie oczekiwałem bynajmniej wzrostów parametrów silnika czy czegoś w tym stylu...aa i jescze jedno motul jest w 5 litrowej bańce a castrol w 4 cenowo motul wypadł lepiej i zostało mi 1.3 l na dolewke :okej: mam nadzieje ze nie będę musiał aż tyle wlać:)


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: bongo » czw mar 03, 2011 20:07

riggs, Ty naprawdę masz problem z czytaniem i rozumieniem pisanego tekstu :bajer: I naprawdę na siłę chcesz kogoś nawracać na jedyną słuszną według Ciebie drogę..
riggs pisze: Nie mów mi że jak teraz wleje do silnika olej na PAO to przedłuży mu żywota o kolejne 500 tyś km bo nie uwierzę.
A gdzie ja tak napisałem?No gdzie?
bongo pisze: nie mam zamiaru niczego nikomu udowadniać ani do niczego kogoś przekonywać,po prostu robię to co ja uważam za dobre dla mnie
riggs pisze:Filtry masz MANNA i co w tym za powód do dumy??
Jakiej dumy człowieku,mam Manna bo mag go w dobrej cenie,a jakość jest w/g mnie bardzo dobra.
riggs pisze:ale jeśli mam 2 produkty w tej samej cenie i parametrach to wolę wesprzeć polski przemysł.
A ja jeśli mam 2 produkty o tych samych parametrach,wybieram ten tańszy,w moim przypadku MOTUL SPECIFIC 505.01 5w/40 5L za 104zł,znajdz mi tańszy POLSKI olej spełniający normę 505.01 to się zastanowię poważnie nad popieraniem polskiego przemysłu naftowego :bajer:
riggs pisze: bongo to że w twoim mniemaniu używasz najlepszego oleju,najlepszych opon , najlepszego płynu , filtrów wcale nie oznacza że są one najlepsze!
Znów jestem zmuszony wytknąć Ci nieumiejętność czytania ze zrozumieniem,bo ja nie napisałem że one są najlepsze:
Żaden ze mnie patriota,ale wiem że moje auto dostaje dobre części
:bajer:
riggs pisze: oleje uważam że polskie nie są w niczym gorsze a na poparcie masz charakterystyki fizyko-chemiczne i to ty powinieneś udowodnić że zachodnie lepsze jeśli chcesz kogoś przekonać bo dowody na to że polskie jest równie dobre są a dowodów na to że zachodnie lepsze nie ma
Widzisz,znów się powtarzasz,więc i ja się powtórzę
nie mam zamiaru niczego nikomu udowadniać ani do niczego kogoś przekonywać,po prostu robię to co ja uważam za dobre dla mnie
Z mojej strony kończę dyskusję z Tobą,bo widzę że właśnie Ty masz klapki na oczach,ewentualnie jesteś pracownikiem Grupy Lotos lub innego Orlenu :bajer:



riggs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 23:12
Lokalizacja: Jaworzno

Jaki olej?

Post autor: riggs » czw mar 03, 2011 20:43

bongo dokładnie myślę że nasza dyskusja jest pozbawiona jakiegokolwiek sensu. Wytykasz mi problemy z interpretacją twoich słów a sam nie rozumiesz o czym ja piszę i najwyraźniej o czym sam piszesz. Nigdzie nie prowadzę żadnej krucjaty i nikogo nie nakłaniam na polskie produkty , ba nie jestem sprzedawcą olejów i żadnych części samochodowych to piszę tak abyś mi czasem nie zarzucił że jestem jakimś handlarzem polskim olejem etc. Nie jestem żadnym sprzedawcą ORLENU ani LOTOSA a gdybym nim był to jaki w/g ciebie miałbym zysk z pisania tutaj. Piszę o polskich olejach bo sam zacząłem ich używać i nie doznałem żadnego szoku po przejściu z MOTUL na LOTOS. To MOTUL jest tutaj wychwalany i wydawać się może że ktoś tutaj nim handluje , bo wystarczy powiedzieć o czymś innym i zaraz ktoś nawraca na jedyną słuszną drogę czyli MOTUL. Charakterystyki są powszechnie dostępne więc nie rozumiem pisania że zachodnie jest lepsze podczas gdy charakterystyki mówią coś innego. Nie lubię sformułowań że coś jest lepsze podczas gdy głosząca to osoba nie ma nic na poparcie swojego stanowiska. :chytry:

Głównie pisząc o PAO chodziło mi o to że żaden super cudowny olej nie odmłodzi starego przechodzonego silnika.Napisałem tak bo jak mniemam z twoich wypowiedzi ty wlewasz tylko naj , naj, "najlepsze zachodnie" oleje.
Swój post o tym co wlewasz jakie filtry stosujesz i jaki płyn zalewasz był dla mnie jednoznaczny i pewnie nie tylko dla mnie, w dużym skrócie brzmiał:" ja stosuję co najlepsze a ty polski syf".

Prosiłem cię tylko o konkretne dowody skoro używasz sformułowania " zachodnie jest na 99% lepsze" to chyba wypadało to czymś poprzeć. Powtarzam się że polskie nie jest gorsze bo niby jak inaczej można walczyć z ignorancją w stylu "zachodnie jest na 99% lepsze"
Może ty kupujesz w takich cenach MOTUL ja mam zdecydowanie taniej LOTOS , więc nie uogólniaj że każdy ma MOTUL w tej cenie. U mnie np nie ma go w sprzedaży i jedyną opcją jest wysyłka czyli koszt oleju plus wysyłka co wychodzi mi na semi 40 zł drożej niż LOTOS. Mając więc o 40 zł tańszy nie gorszy olej wolę LOTOSA plus filtr w cenie samego MOTULA , mam więc taniej nie gorszy produkt i przy okazji mogę choć nie muszę wesprzeć polską gospodarkę. Tak się robi na całym świecie, w DE to oleje made in germany sprzedają się najlepiej we Francji francuskie w UK brytyjskie a w USA amerykańskie. Co do filtrów też uważałem MANN za bardzo dobre do momentu kiedy pojawiła się plama pod silnikiem , jak się okazało spod filtra. Podjąłem próbę dokręcenia go myśląc że popuścił ale nic z tego bo nadal kapało co skończyło się przedwczesną wymianą oleju z filtrami. Myśląc że to taka jednorazowa wpadka znów sięgnąłem po filtr MANN i znów ta sama sytuacja po której przestałem stosować MANNa.

Nigdzie nie pisałem że należy kupować wszystko co polskie bo sam nie uważam aby wszystko co polskie było najlepsze, kocham ten kraj pomimo iż niełatwo w nim żyć i choć 4 lata żyłem w UK i żyło mi się EXCELLENT (praca na kontrakcie dobre zarobki ) to wróciłem bo kocham nasz kraj i serce nie sługa a kasa nie najważniejsza i chciałbym żeby ten kraj się rozwinął i liczył się w świecie, w żadnym razie nie popieram każdego główna tylko dlatego że polskie ale uważam że dobre produkty , dobre firmy warto wesprzeć bo jak tego nie zrobimy my Polacy to nikt inny tego nie zrobi a Polska i Polacy zawsze będą tylko parobkami bogatego zachodu. Uważam że trzeba odsiać badziewia od dobrego i wesprzeć dobre. I jeśli na półce mam dobry polski olej i dobry zachodni olej to dlaczego mam kupić ten zachodni? Z zawiści ? :chytry:

A poza tym co ci bongo tak ciąży i przeszkadza że chwalę tutaj polskie oleje? Boli cię to ? Czy to może ty handlujesz MOTULEM? Ja na MOTUL złego nie powiedziałem i to nie ja się wypinam tutaj że zachodnie beee ,to ty się doczepiłeś że polskie jest beee, a ja tylko grzecznie cię zapytałem co masz przeciw i jakie argumenty za. :bigok:

A klapki na oczach w/g mnie ma ten kto uważa zachodnie oleje za lepsze nie mając na to żadnego dowodu. :panna:

PS. Krucjata to może by to i była gdyby polskie oleje były naprawdę badziewne a ja usilnie wszystkim bym je polecał. Tymczasem polecam bo badziewne nie są a tylko uważam że opinie o nich są krzywdzące i mało obiektywne. :foch:

Tutejszy sprzedawca MOTULA Weso ma 10W40 w cenie 95 zł plus 20 zł wysyłka a ja za 75 zł mam 5L świeżego LOTOSA. I jeszcze jedno. Jakim cudem MOTUL może być taki doskonały skoro kosztuje 95 zł przy czym pamiętajmy że polski sprzedawca ma marżę , musiał opłacić koszta przywozu do kraju, niemiecki hurtownik ma marżę i musiał opłacić koszty transportu z Francji i w końcu francuski producent ma marżę. To ile ten MOTUL kosztuje bez marż producenta i dwóch pośredników , bez kosztów transportu ? 40 zł za 5 L?? Pewnie tak , więc jakim cudem może to być olej z wyższej półki i jakim cudem może być lepszy od polskiego? Jak ktoś rzuci hasłem ROYAL PURPLE gdzie 0,5 l oleju 10W40 kosztuje 50 zł to można dyskutować o oleju z najwyższej półki i wtedy nie powiem że LOTOS równie dobry czy lepszy , tylko po co komu do ponad 10 letniej krypy cudowny olej?? :chytry:
Pozdrawiam i sory za wykład.



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: bongo » czw mar 03, 2011 21:39

Miałem już nie pisać,ale napiszę jeszcze jeden post.
Jak można z Tobą( Tobą dalej piszę z dużej litery,mimo że Ty albo nie znasz zasad pisania,albo specjalnie piszesz z małej) dyskutować,skoro przeinaczasz moje wypowiedzi,wyrywasz słowa z kontekstu :bajer:
Pokaż mi moje słowa w których kogokolwiek przekonywałem do tego,żeby nie lał rodzimych olei,nie używał rodzimych filtrów,nie tankował rodzimego paliwa,nie pił rodzimego piwa :bajer:
O mnie a za mnie,możesz nawet lać oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia,nie moja sprawa :hmm:
riggs pisze: 4 lata żyłem w UK i żyło mi się EXCELLENT (praca na kontrakcie dobre zarobki )
Kogo to interesuje,że żyło Ci się EXCELENT?Ja też mieszkałem w U.K. ale piszę i mówię po polsku,nie wszyscy na forum znają angielski :rotfl:
riggs pisze:dobre firmy warto wesprzeć bo jak tego nie zrobimy my Polacy to nikt inny tego nie zrobi a Polska i Polacy zawsze będą tylko parobkami bogatego zachodu. Uważam że trzeba odsiać badziewia od dobrego i wesprzeć dobre. I jeśli na półce mam dobry polski olej i dobry zachodni olej to dlaczego mam kupić ten zachodni? Z zawiści ?
Ja wspieram polskie firmy,piwo piję polskie :pub:
riggs pisze:A poza tym co ci bongo tak ciąży i przeszkadza że chwalę tutaj polskie oleje? Boli cię to ? Czy to może ty handlujesz MOTULEM? Ja na MOTUL złego nie powiedziałem i to nie ja się wypinam tutaj że zachodnie beee ,to ty się doczepiłeś że polskie jest beee, a ja tylko grzecznie cię zapytałem co masz przeciw i jakie argumenty za.
Nie napisałem że polskie oleje są złe,gdzie niby?A co mam przeciw?Cene :bajer: Jeśli coś zachodniego o takich samych parametrach jak polskie jest zdecydowanie tańsze,to zachodnie jest lepsze :bigok: Dlaczego?Bo jest tanie i dobre.
Jeszcze jedno pytanie do znawcy,widzę że unikasz go jak ognia.Który polski olej z normą 505.01 zastosować do swojego TDI PD,i jaka cena by była?
Czekam na odpowiedź :popcorn:



riggs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 23:12
Lokalizacja: Jaworzno

Jaki olej?

Post autor: riggs » czw mar 03, 2011 22:52

Nie napisałeś że są złe tylko że zachodnie są na 99% lepsze co jest chyba jednoznaczne prawda?? I w ogóle moim zdaniem jako moderator powinieneś karać osoby które piszą takie brednie nie wskazując dowodów. Takie wypowiedzi są chyba nieco krzywdzące nie uważasz.

Co do UK to było nawiązanie do innego tematu. Mam nadzieję że to nie ty jako wytrawny piwosz wyrzucałeś puszeczki po polskim piwie które walały się po większości miast w UK? :satan:

Co do pytania o polski olej z normą vw 505.01 to proszę : http://www.lotos.pl/handlowy/produkty/o ... al_control" onclick="window.open(this.href);return false;

Co do ceny to w sklepach typu SELGROS , MAKRO można go tanio kupić za cenę lekko powyżej 100 zł.Odradzam sklepy firmowe i stacje patronackie gdzie ceny są wysokie.Co do MOTUL to jak już ci wspomniałem ja kupowałem za 95 zł i to nie 505.01 a SYNERGIE 6100 10W40 z normą 505.00 plus wysyłka 20 zł co daje 115 zł za półsyntetyk za co mogłem spokojnie kupić full syntetyka MOBILA czy właśnie LOTOSA.

I żeby nie było że pisałem z małej litery złośliwie albo z braku znajomości zasad pisowni to na swoje usprawiedliwienie powiem że mam nieustanną kolejkę do PC, raz żona za nią córka i pies też na mnie patrzy jakby chciał w jaką gierkę zagrać więc sorka ale jestem człowiekiem który szanuje innych , więc uznajmy to za literówkę. :pub:

PS. Ten LOTOS spełnia normę API :SM/CF a MOTUL niższą bo SL/CF

PS2. Gdybyś przeczytał wszystkie moje posty w tym dziale to nie zarzucałbyś mi krucjaty czy nawracania na polskie oleje.



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: bongo » czw mar 03, 2011 23:26

riggs pisze:Mam nadzieję że to nie ty jako wytrawny piwosz wyrzucałeś puszeczki po polskim piwie które walały się po większości miast w UK?
Tak,ja :bajer: Ale nie mogłem być jednocześnie w większości miast w UK :bajer: Ja rozrzucałem po Londynie :chytry:
riggs pisze: I w ogóle moim zdaniem jako moderator powinieneś karać osoby które piszą takie brednie nie wskazując dowodów.
Spokojnie,do puki nikt regulaminu nie łamie,nie będzie karany :hmm:
riggs pisze:Co do pytania o polski olej z normą vw 505.01 to proszę : http://www.lotos.pl/handlowy/produkty/o" onclick="window.open(this.href);return false; ... al_control
Co do ceny to w sklepach typu SELGROS , MAKRO można go tanio kupić za cenę lekko powyżej 100 zł.
Za 4 litry,dziękuję :bigok: Nie mam zamiaru dopłacać do interesu :bajer:
riggs pisze:I żeby nie było że pisałem z małej litery złośliwie albo z braku znajomości zasad pisowni to na swoje usprawiedliwienie powiem że mam nieustanną kolejkę do PC, raz żona za nią córka i pies też na mnie patrzy jakby chciał w jaką gierkę zagrać więc sorka ale jestem człowiekiem który szanuje innych , więc uznajmy to za literówkę.
Ale LOTOS potrafiłeś napisać z wielkich liter,pies nie przeszkadzał :rotfl:
Good night,żeby nie było że tylko puszki po Anglii rozrzucałem :chytry:



Qbaas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 21:44

Jaki olej?

Post autor: Qbaas » czw mar 03, 2011 23:43

riggs Lotos przez Ciebie podany jest dobrym olejem, lecz jego cena nie jest aż tak atrakcyjna szczególnie biorąc pod uwagę, że jest sprzedawany w bańkach 4L. Przykładowy Motul 8100 C3 X-Clean 5W-40(który również ma aprobatę VW 505.01, API SM/CF), kosztuję około 140zł za 5L bardzo wątpię, że Lotos 4L+1L wyjdzie taniej niż wymieniony Motul. Oczywiście nie piszę, że Lotos jest złym olejem, jednak jego cena nie jest tak atrakcyjna jak w przypadku podanego Motula.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: bongo » czw mar 03, 2011 23:52

Qbaas pisze: Przykładowy Motul 8100 C3 X-Clean 5W-40(który również ma aprobatę VW 505.01
Pewny jesteś że ma 505.01 :bajer:
http://www.motul-oleje.pl/product/index-id-18.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Qbaas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 21:44

Jaki olej?

Post autor: Qbaas » pt mar 04, 2011 00:19

Oczywiście, że jestem pewien.

Proszę :)
http://www.motul-oil.co.uk/pdfs/synthet ... S_(GB).pdf

Zestawienie olei Motula (łatwo można sprawdzić czy dany olej ma zalecane aprobaty)
http://www.motul-canada.com/en/technica ... 008_en.pdf

MB-Approval 229.31 & 229.51, Porsche, VW 502 00 – 505 00 – 505 01

Właśnie mało kto wie, że ten olej ma w sumie od niedawna aprobatę VW 505 01(gdzieś miałem aktualne aprobaty dla tego oleju, jutro postaram się dodać).

Zobacz sobie na forum Audi :)
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=15435.3180" onclick="window.open(this.href);return false;

"MOTUL 8100 x-Clean C3 5W40 lepsze parametry w niskich temperaturach niz SPECIFIC 505.01"

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt mar 04, 2011 00:27 przez Qbaas, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: bongo » pt mar 04, 2011 00:27

Qbaas, Oki,masz rację,patrzyłem na oleje bez DPF..
Tutaj masz ten olej który ja kupuję:
http://allegro.pl/motul-specific-505-01 ... 51195.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: bongo » pt mar 04, 2011 00:29

Qbaas pisze:Zobacz sobie na forum Audi :)
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=15435.3180" onclick="window.open(this.href);return false;
Pokaż to riggsowi,załamie się że lotosa nie ma :hmm:



Qbaas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 21:44

Jaki olej?

Post autor: Qbaas » pt mar 04, 2011 00:30

Co prawda już nie posiadam VW (używałem początkowo właśnie Motula podanego przez Ciebie i byłem bardzo zadowolony).

MOTUL SPECIFIC 505.01-502.00-505.00 5W-40 (porównaj sobie obydwa oleje, Motul 8100 X-Clean C3 5W40 jest trochę lepszym olejem od Specyfica):
http://www.motul.pl/download/1specificvw505015w40.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: bongo » pt mar 04, 2011 00:44

Qbaas, mi na Specificu bierze oleju w granicach 0.5l na 15kkm,więc wynik jak najbardziej dobry,szczególnie że panują opinie że PD lubią chlipać olej.Garażuje pod chmurką,-25st pali od strzała.Autko po lekkim programie,lekko nie ma :bajer: Po uj mam zmieniać na polski,droższy,nie wiadomo jakby sie to skończyło dla silnika.Byzzynzu :bajer:



Qbaas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 21:44

Jaki olej?

Post autor: Qbaas » pt mar 04, 2011 00:50

Ja obecnie do swojego autka będę zalewał oleje Amsoila.

Dokładnie takie coś:

Silnik będzie zalany, Amsoil AFL 5W-40:
http://www.amsoil.com/storefront/afl.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

Skrzynia będzie zalana, Amsoil MTG (lepszy olej od Motula Gear 300 75W-90, a cena też nie jest jakaś wygórowana 50zł za 1 kwartę czyli 0,946 litra):
http://www.amsoil.com/storefront/mtg.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

Ja miałem Golfa IV 1.9TDI (grudzień 2003), po chipie na 130KM z żalem musiałem go sprzedać :-(



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 122 gości