Problem ze świecami żarowymi

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

fluker
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz sty 16, 2011 17:29

Problem ze świecami żarowymi

Post autor: fluker » czw mar 03, 2011 21:22

Witam,
Postów na temat świec żarowych było sporo ale nie spotkałem się jeszcze z takim problemem jak mój.
Moje auto to VW Bora 1,9 TDI 130km ASZ ( pompowtryski ) a problem polega na bardzo krótkim załączaniu się świec żarowych przy niskich temperaturach ( niecała sekunda) .
Zrobiłem test przekaźnika świec VAG-iem i pojawiało się napięcie na listwie świec, wniosek : wszystko na drodze od ECU do świec jest sprawne ( ECU fizycznie jest w stanie wysterować przekaźnik "103" i podać napięcie na świece ), następnie wszedłem w blok danych 007 i na zimnym aucie temperatury są praktycznie identyczne ( paliwo, dolot, ciecz w silniku ) i zgodne z temp zew. ( podczas testu było -3,2 ; auto stało całą noc ) czyli komputer widzi że silnik jest zimny i powinien załączyć świece na kilka sekund ale tak się nie dzieje ! . Postanowiłem pójść dalej i sprawdzić nastawy adaptacyjne kanał 12 czyli ( ustawianie czasu grzania świec ) i było na default (32768) czyli przy 7,2 stopnia 1,01s dla pewności zmieniłem na (32700) 7,2 stopnia i 2,88 s , niestety dalej to samo . Skończyły mi się już pomysły i bardzo Was proszę o pomoc.
Z góry dziękuje
Adam



Awatar użytkownika
Vagoviec
Demon prędkości
Demon prędkości
Posty: 378
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 09:47
Lokalizacja: Gorlice

Problem ze świecami żarowymi

Post autor: Vagoviec » czw mar 03, 2011 23:08

Sprawdź czujnik temperatury.


Numquam Desperaveris...

fluker
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz sty 16, 2011 17:29

Re: Problem ze świecami żarowymi

Post autor: fluker » pt mar 04, 2011 15:11

"następnie wszedłem w blok danych 007 i na zimnym aucie temperatury są praktycznie identyczne ( paliwo, dolot, ciecz w silniku ) i zgodne z temp zew. ( podczas testu było -3,2 ; auto stało całą noc ) czyli komputer widzi że silnik jest zimny i powinien załączyć świece na kilka sekund ale tak się nie dzieje" czyli czujnik sprawny ...

Tak na marginesie to na samym poczatku odrazu wymieniłem czujnik na nowy orginalny i niestety nic to nie zmieniło

Problem tak jaby wynikał z softu ECU bo wszystko inne jest sprawne



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości