Czy ktoś może wiedzieć gdzie się połamało/wgniotło na zdj?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gustav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 19:27
Lokalizacja: Polska

Czy ktoś może wiedzieć gdzie się połamało/wgniotło na zdj?

Post autor: Gustav » śr mar 02, 2011 19:05

Witam
Wczoraj niestety miałem delikatną stłuczkę, jedna lampa poszła, gril, rejstracja pogieta i cieknie płyn os sprysków, nie mam narazie możliwości zdjęcia zderzaka bo nie jestem w domu i bede sie za to zabierał dopiero w piatek/sobota, ale chciałbym wiedzieć już teraz mniej więcej na co patrzeć, co szukać,
otóż jak widać na zdjęciu maska nie sgrywa się dosyć mocno ze zderzakiem, patrzyłem na maskę pod każdym kątem i ona nawet nie drgneła po stłuczce, i z nią problemu nie ma, podejrzewam, że to gdzieś na zderzaku tak mocno go wgieło, ale nie wiem gdzie bo na powierzchowny rzut oka wszystkie zaczepy zderzaka się trzymają, ale może się coś poprzesuwało gdzieś? MOże ktoś ma jakiś pomysł gdzie szukać przyczyny?
Z góry dzięki i pozdrawiam!
aha lampa tak wisi bo uchwyty się połamały od niej i się poluzowała ale zestaw naprawczy już w drodze ;)

Obrazek



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Czy ktoś może wiedzieć gdzie się połamało/wgniotło na zdj?

Post autor: Rafał 21 » śr mar 02, 2011 19:23

Gustav pisze:wiem gdzie bo na powierzchowny rzut oka wszystkie zaczepy zderzaka się trzymają, ale może się coś poprzesuwało gdzieś? MOże ktoś ma jakiś pomysł gdzie szukać przyczyny?
Gustav, no cóż zdarza sie taki jest urok motoryzacji . A wracając do ogledzin to musisz zdjąć zderzak nie maco wróżyć !! Pewnie sie wygięla ta belka za zderzakiem , no bo musiała jak zaczepy poszły na lampie i pompka cieknie to jest skrzywiona :grrr: http://allegro.pl/wzmocnienie-zderzaka- ... 03308.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
Gustav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 19:27
Lokalizacja: Polska

Czy ktoś może wiedzieć gdzie się połamało/wgniotło na zdj?

Post autor: Gustav » śr mar 02, 2011 19:27

No chyba masz racje, nawet nie pomyślałem o tym... a co do tej pompki cieknącej to da się to samemu naprawić czy trzeba nową? (wiem wiem, że dawałeś link do tematu ale nie miałem jeszcze czasu, żeby go dobrze przeczytać ;) )



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Czy ktoś może wiedzieć gdzie się połamało/wgniotło na zdj?

Post autor: Rafał 21 » śr mar 02, 2011 19:32

Gustav pisze: a co do tej pompki cieknącej to da się to samemu naprawić czy trzeba
Jeżeli ci sie zlamała no to przykro ale musisz kupić ,co wcale nie oznacza ze tak musi być ,bo może tylko sie wypiął /złamał przewód itp .. : Wszystko zobaczysz po demontażu zderzaka to nic trudnego :P


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
Gustav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 19:27
Lokalizacja: Polska

Czy ktoś może wiedzieć gdzie się połamało/wgniotło na zdj?

Post autor: Gustav » śr mar 02, 2011 19:44

A jeszcze mam pytanie, co do sciąnięcia zaślepek sprysków, bo dzisiaj próbowałem to delikatnie ciagnać i usłyszałem jakby coś się złamało, ale trzyma się dalej, nie wiem jak się za to zabrać... móglbyś to opisać jak dla kompletnie zielonego? ;) A z tą belką to faktycznie moze być to bo jak spryski używałem dzisiaj to ten od strony kierowcy nie domyka się do końca (zaślepka) dopiero recznie musze ją klepnąć delikatnie zeby zaskoczyła, ale akurat nie ten sprysk cieknie :banghead:



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Czy ktoś może wiedzieć gdzie się połamało/wgniotło na zdj?

Post autor: Rafał 21 » śr mar 02, 2011 20:03

Gustav pisze:A jeszcze mam pytanie, co do sciąnięcia zaślepek sprysków, bo dzisiaj próbowałem to delikatnie ciagnać i usłyszałem jakby coś się złamał
Nic już gorzej nie zepsujesz :P Chwytasz palcami tą zaslepke i ciągniesz do góry powinna ci sie wysunąć kilka centymetrów bo na tej zasadzie działa że ją wypycha ciśnienie płynu .Zablokujesz śrubokrętem by ci nie opadła i rozchylasz te zaciski po bokach pompki i zaślepka wypadnie. Tu mam nadzieje sie domyslisz co tym śrubokrętem podważyć z tej pompki bo nie ma lepszych zdjęć by ci podesłać Obrazek


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Czy ktoś może wiedzieć gdzie się połamało/wgniotło na zdj?

Post autor: wojtas46 » śr mar 02, 2011 20:13

http://img121.imageshack.us/img121/5306/53863478.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Moze to bedzie pomocne



Awatar użytkownika
Gustav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 19:27
Lokalizacja: Polska

Czy ktoś może wiedzieć gdzie się połamało/wgniotło na zdj?

Post autor: Gustav » śr mar 02, 2011 20:53

Dzięki koledzy! :pub: myślę że teraz już nie będę miał z tym problemów :)
A połamałem chyba jeden zatrzask z tej osłonki bo głupi próbowalem to ciągnąć na morozie :grrr:
Jeszcze raz wielkie dzięki! :)



Awatar użytkownika
Gustav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 19:27
Lokalizacja: Polska

Czy ktoś może wiedzieć gdzie się połamało/wgniotło na zdj?

Post autor: Gustav » sob mar 05, 2011 00:03

Rafał 21, Poszło bez problemu :bigok:



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Czy ktoś może wiedzieć gdzie się połamało/wgniotło na zdj?

Post autor: Rafał 21 » sob mar 05, 2011 09:00

Gustav pisze:Rafał 21, Poszło bez problemu
A jakie straty widoczne ????????? Czy jeszcze nie bylo podsumowania


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
Gustav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 19:27
Lokalizacja: Polska

Czy ktoś może wiedzieć gdzie się połamało/wgniotło na zdj?

Post autor: Gustav » sob mar 05, 2011 22:02

Dzisiaj zakończyłem wszystko :D
Starty to tak:
-lewa lampa
-urwane mocowania na prawej
-grill poszedł w 3 d***
-zderzak ułamany w 2 miejscach (niewidoczne z przodu)
-pare rysek na listwie na zderzaku
- ułamany ten jakby panel pod zderzakiem co go trzyma mneij więcej po środku ale to sobie z tym poradziłem (widac na zdjeciu)
- no i coś mi się nie zgrywa ciut maska ze zderzakiem ale to nie nie jest widoczne na pierwszy rzut, mysle ze to wina tego panelu pod zderzakiem, kiedyś dam do mechanika żeby na to zerknął i poprawił

A tak to już hula i huczy :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 140 gości