Reaguje z opoznieniem na gaz

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Reaguje z opoznieniem na gaz

Post autor: Mavrick » pn lut 28, 2011 11:22

Witam

Przeszukalem forum ale nie znalazlem podobnego tematu. W weekend mialem okazje pojezdzic troche goferkiem mk4. Zauwazylem ze jest z nim cos nie tak poniewaz dziwnie reaguje na pedal gazu tzn wcyskajac pedal auto przyspiesza dopiero po jakies 0.5 - 1s. Silniczek 1.6 podtlenek LPG od grudnia. Myslalem ze jest to wina elektrozaworu od gazu (u mnie tak bylo) ale na benzynie jest to samo...:/. Macie jakis pomysl co moze byc tego powodem??...sa jeszcze dwa problemy falowanie obrotow na gazie (bieg jalowy) chociaz tez nie zawsze, i gasniecie auta gdy sie je przeciagnie tak do 5tys ale tez nie zawsze. Z gory dzieki za pomoc. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Reaguje z opoznieniem na gaz

Post autor: Qto » pn lut 28, 2011 13:11

Jeżeli jest elektroniczna przepustnica (bez linki gazu) to małe opóźnienie jest normalne...



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Reaguje z opoznieniem na gaz

Post autor: Mavrick » pn lut 28, 2011 14:39

Ale to jest az tak bardzo odczuwalne?...sprawdze ale to dopiero w pt jaka jest...jezeli bedzie linka to problem tkwi gdzie indziej...:/...gofer jest 2001.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Reaguje z opoznieniem na gaz

Post autor: Qto » pn lut 28, 2011 16:09

Mavrick pisze:Ale to jest az tak bardzo odczuwalne?
jeżeli wcześniej jeździłeś z linką gazu...i dużo hamujesz silnikiem to na pewno szybko wyczaisz że coś tu nie pasuje ;]
Mavrick pisze:gofer jest 2001
,01 1,6 linkę gazu miały tylko AEH i AKL...obadaj co i jak i będzie wiadomo czy trzeba szukać problemu



monopolowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 12, 2008 00:20
Lokalizacja: Warszawa

Reaguje z opoznieniem na gaz

Post autor: monopolowy » pn lut 28, 2011 19:16

Ja chyba wiem o jakie opóźnienie koledze chodzi i to nie jest z tego powodu (tzn linki-potencjometru gazu). Na kursie jeździłem Lanosem z LPG który miał właśnie tak, że reagował z opóźnieniem ponad 1s na gaz, nawet na biegu jałowym. Autem nie dało się jeździć przez to opóźnienie, z tego co się potem dowiedziałem to był jakiś problem właśnie z uwagi na posiadanie LPG.


Moja golfina:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=367797

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Reaguje z opoznieniem na gaz

Post autor: Mavrick » wt mar 01, 2011 10:39

Wlasnie tez mi sie wydaje ze to przez LPG (ale co dziwne problem wystepuje i na benzynie i na LPG)...niestety nie mialem przyjemnosci jezdzic nim przed zalozeniem instalacji wiec nie mam porownania a wlascicielka nie zwrocila wczesniej na to uwagi. No nic w pt sprawdze czy jest linka czy czujnik i dam znac.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości