Przekładka flaków lampy xenon ?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

fuldi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1313
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 20:46
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Przekładka flaków lampy xenon ?

Post autor: fuldi » sob lut 26, 2011 09:20

Kupiłem xenona pomalowany na czarno ale w środku jest jakaś rzeźba z kablami i przy okazji są włożone HIDy zamiast ori przetwornic a mam drugą lampę od bory i chce po prostu przełożyć flaki
pokaże jak to wszystko wygląda:


1) lampa od golfa

Obrazek




2) lampa od bory, i tu pytanie na dole zdjęcia pod kapslem jest jakieś urządzenie, gdzie ono powinno się znaleźć w lampie od golfa ?

Obrazek



Generalnie wszystko idzie wyciągnąć z lampy bory i włożyć do golfa ale nie wiem gdzie włożyć tą część...

Obrazek



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Przekładka flaków lampy xenon ?

Post autor: skaktus » sob lut 26, 2011 10:00

Ta część to starter, wymagany do odpalenia xenona. To że masz hida to w sumie nic nie znaczy, jedno i drugie xenon,tylko gorzej może być z jakością. Markowe przetwornice kupisz na allegro itp.
Po co ta przekładka ? Zaizoluj kable rurkami termo, zrób z nimi porządek, załatw ori przetwornice i po sprawie.



fuldi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1313
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 20:46
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Przekładka flaków lampy xenon ?

Post autor: fuldi » sob lut 26, 2011 10:50

skaktus, właśnie mam ori przetwornice z lampy bory i chce wyrzucić hida i złożyć ori lampe golfa



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Przekładka flaków lampy xenon ?

Post autor: guziolek » sob lut 26, 2011 12:08

Nie szybciej i prościej i bez rzeźby zbędnej sprzedać borowe i kupić golfowe? :chytry: No chyba, że przekładanko dla frajdy, to wtedy jak najbardziej ok. :-)



fuldi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1313
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 20:46
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Przekładka flaków lampy xenon ?

Post autor: fuldi » sob lut 26, 2011 15:01

guziolek, w lampie od bory jest potrzaskana cała obudowa i szkło więc jest tylko lampa na swapa, kiedyś ją kupiłem za grosze z myślą ze się przyda i teraz jest ku temu okazja :)
Ma ktoś foto lamp od golfa od środka ? najbardziej potrzebuje info gdzie wsadzić ten starter...



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Przekładka flaków lampy xenon ?

Post autor: Kamel » sob lut 26, 2011 15:09

fuldi wyjmij całą instalację z lampy od Bory i ją wrzuć do lampy od Golfa :bigok:
To czarne "pudełeczko" to - tak jak napisał skaktus - starter/zapłonnik.
W lampie od Golfa również jest mocowany na dekielku (zresztą na dekielku zobaczysz dwa wystające trzpienie z miejscami na śrubki).
Plastik, który przykręcasz do tych trzpieni w Golfie jest inny niż w Borze, ale można go swobodnie zastąpić np. odpowiednio wyprofilowanym kawałkiem blaszki :bigok:
Resztę "kabelkologii" wrzucisz z Bory i będzie cacy :bigok:

Tu masz fotkę wnętrza lampy z zamocowanym starterem:
Obrazek


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

fuldi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1313
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 20:46
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Przekładka flaków lampy xenon ?

Post autor: fuldi » sob lut 26, 2011 15:31

Kamel, tylko widzisz, przetwornica z bory jest nowego typu i przymocowana jest na tym deklu i jak podłączę wtyczkę do niej to już nie mam miejsca żeby wstawić przetwornice..

Obrazek



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Przekładka flaków lampy xenon ?

Post autor: Kamel » sob lut 26, 2011 15:59

fuldi ale przetwornica jest z zewnętrznej strony dekielka, a starter od wewnętrznej.
Wtyczka, która wchodzi w przetwornicę jest pod starterem (na Twojej fotce masz miejsce na wtyczkę, tylko ktoś je czymś zakleił - chyba klej na ciepło).
Zaznaczyłem Ci miejsce, w którym powinien być otwór na wtyczkę.
Jeśli nie uda Ci się wydłubać tego kleju (spróbuj podgrzać go np. zapalniczką i pomału usuwać) to po prostu wytnij otwór na wtyczkę, tak żeby pasowała i ładnie w nim siedziała (wzorować możesz się na otworze z lampy w Borze).
Obrazek


Tak więc wszystko ładnie można tam wpasować :bigok:
Sam zresztą spróbuj..
Wyciągnij sam starter i umieść go w dekielku od Golfa - zobaczysz, że nie dojdzie do samego końca do dekielka, bo pod starterem pozostanie wolne miejsce (ok. 1cm) na wtyczkę i kable od przetwornicy.

Tak to wygląda:
Od tyłu z przetwornicą:
Obrazek

Od wewnątrz z założonym starterem:
Obrazek

Plastikowy uchwyt trzymający starter:
Obrazek

Po zdjęciu startera - widok wtyczki przetwornicy:
Obrazek

I jeszcze raz dekielek ze zdjętym starterem i widoczną wtyczką przetwornicy:
Obrazek


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

fuldi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1313
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 20:46
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Przekładka flaków lampy xenon ?

Post autor: fuldi » sob lut 26, 2011 16:51

Kamel pisze:fuldi ale przetwornica jest z zewnętrznej strony dekielka, a starter od wewnętrznej.
to wiedziałem :)
Kamel pisze:Wtyczka, która wchodzi w przetwornicę jest pod starterem (na Twojej fotce masz miejsce na wtyczkę, tylko ktoś je czymś zakleił - chyba klej na ciepło).
Zaznaczyłem Ci miejsce, w którym powinien być otwór na wtyczkę.
Jeśli nie uda Ci się wydłubać tego kleju (spróbuj podgrzać go np. zapalniczką i pomału usuwać) to po prostu wytnij otwór na wtyczkę, tak żeby pasowała i ładnie w nim siedziała (wzorować możesz się na otworze z lampy w Borze).
to teraz już wiem :) myślałem ze to się tam nie zmieści i domyśliłem się że to zaklejone miejsce trzeba odkleić. No nic zabieram się do pracy... jeszcze tylko jakaś blaszkę co by trzymała starter...



fuldi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1313
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 20:46
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Przekładka flaków lampy xenon ?

Post autor: fuldi » sob lut 26, 2011 17:11

Kamel, idzie jakoś przełożyć kostkę beż jej ucinania ? w ogóle to jeszcze jeden problem się robi... bo kostka z lampy bory jest na 12 pinów i co teraz...



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Przekładka flaków lampy xenon ?

Post autor: Kamel » sob lut 26, 2011 17:18

fuldi pisze:Kamel, idzie jakoś przełożyć kostkę beż jej ucinania ? w ogóle to jeszcze jeden problem się robi... bo kostka z lampy bory jest na 12 pinów i co teraz...
Zależy którą kostkę masz na myśli..
Problem z przełożeniem będzie jedynie w przypadku wtyczki, którą wpinasz w żarnik ta czerwono-czarna od startera) - trzeba się namęczyć żeby ją przecisnąć między mocowaniem żarnika na soczewce a obudową lampy. Jak odkręcisz silniczek i odblask odsuniesz maksymalnie od obudowy (uważaj żeby nie spadł ze śrub regulacyjnych) to powinna przejść.

Pozostałe wtyczki przechodzą bez problemu. Jak wypniesz wtyczkę 12-pinową i wtyczkę przetwornicy (po odgięciu ząbków wychodzi do wnętrza lampy) to wszystko ładnie wychodzi i wchodzi.
Tak więc nic nie trzeba ciąć, bo wszystko wejdzie w całości.

Jeśli natomiast chodzi o przeróbkę wtyczki głównej z 12-pinowej na 10-pinową to zerknij sobie w FAQ, wrzucałem tam temat o xenonach, łącznie ze schematami i wszystko jest opisane: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=323942" onclick="window.open(this.href);return false;


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

fuldi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1313
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 20:46
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Przekładka flaków lampy xenon ?

Post autor: fuldi » sob lut 26, 2011 17:30

Kamel pisze:Problem z przełożeniem będzie jedynie w przypadku wtyczki, którą wpinasz w żarnik ta czerwono-czarna od startera) - trzeba się namęczyć żeby ją przecisnąć między mocowaniem żarnika na soczewce a obudową lampy. Jak odkręcisz silniczek i odblask odsuniesz maksymalnie od obudowy (uważaj żeby nie spadł ze śrub regulacyjnych) to powinna przejść.
i tu będę miał bardzo poważny problem, bo mój silniczek jest zalany żywicą... silniczek od regulacji pewnie i tak nie działa...



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Przekładka flaków lampy xenon ?

Post autor: Kamel » sob lut 26, 2011 17:42

fuldi pisze:i tu będę miał bardzo poważny problem, bo mój silniczek jest zalany żywicą... silniczek od regulacji pewnie i tak nie działa...
To jak go odkręcisz to wywal go w cholerę i wrzuć silniczek z lampy od Bory :bigok:
Bo jeśli nie da się go wyjąć w miarę po dobroci to pozostanie rozklejanie lamp, więc już więcej roboty..


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

fuldi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1313
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 20:46
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Przekładka flaków lampy xenon ?

Post autor: fuldi » sob lut 26, 2011 18:00

Kamel pisze:To jak go odkręcisz to wywal go w cholerę i wrzuć silniczek z lampy od Bory :bigok:
Bo jeśli nie da się go wyjąć w miarę po dobroci to pozostanie rozklejanie lamp, więc już więcej roboty..
No to biorę się za rozklejanie lamp... inaczej nie ogarnę tego..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 27 gości